j.sch
24.06.11,06:57
Dopĺňame kolektív a zároveň nám tým rastie aj výkonová rezerva pri príprave , logistike a doručovaní v BA a okolí .

Viete niečo poradiť ?

Doručujeme osobne a na presný čas , nakoľko sú to kvety ... ale čo by sa podľa Vás dalo pridať ?

Vďaka za rady !
cinester
24.06.11,10:02
Ja by som urcite oslovil vacsi e-shop, napriklad alza.sk, mall.sk, hej.sk... Maju zasielky zvacsa malej velkosti a relativne vysokej ceny. Zakaznici by urcite radi privitali rozvoz po Bratislave. Nie ze by to neponukali, ale zabezpecuje im to DHL, UPS a pod. a za tie ceny si po to radsej ten kto je z BA pojde osobne. Ale ak by sa nasiel niekto kto by to dokazal rozviest za nizsiu sumu, tak by som to aj ja obcas rad vyuzil. Len najst tu ptimalnu cenu za ktoru sa to oplati obom stranam (Vy aj zakaznici)... Alebo aj nejaky e-shop ktory rovoz zatial neponuka.
Este mi napadla jedna vec - existuju medzinarodne e-shopy ako pixmania.sk Maju super ceny, ale zakaznikovi to dokazu poslat len zo svojho centralneho skladu vo francuzku. Takze putuje hromada balikov zvlast zo zahranicia k nam. Keby sa podarilo vytvorit v BA nejake zberne miesto kde by sa posielali baliky naraz a potom distribuovali zvlast (BA rozvoz, dalej posta a pod.) bola by to vyhra pre vsetky strany. Takychto obchodnikov je viac.
Alebo zadat tento Vas dotaz na webtrh.cz. Tam najdete hromadu potencialnych klientov a snad aj napadov...
j.sch
25.06.11,03:41
Ja by som urcite oslovil vacsi e-shop, napriklad alza.sk, mall.sk, hej.sk... Maju zasielky zvacsa malej velkosti a relativne vysokej ceny. Zakaznici by urcite radi privitali rozvoz po Bratislave. Nie ze by to neponukali, ale zabezpecuje im to DHL, UPS a pod. a za tie ceny si po to radsej ten kto je z BA pojde osobne. Ale ak by sa nasiel niekto kto by to dokazal rozviest za nizsiu sumu, tak by som to aj ja obcas rad vyuzil. Len najst tu ptimalnu cenu za ktoru sa to oplati obom stranam (Vy aj zakaznici)... Alebo aj nejaky e-shop ktory rovoz zatial neponuka.
Este mi napadla jedna vec - existuju medzinarodne e-shopy ako pixmania.sk Maju super ceny, ale zakaznikovi to dokazu poslat len zo svojho centralneho skladu vo francuzku. Takze putuje hromada balikov zvlast zo zahranicia k nam. Keby sa podarilo vytvorit v BA nejake zberne miesto kde by sa posielali baliky naraz a potom distribuovali zvlast (BA rozvoz, dalej posta a pod.) bola by to vyhra pre vsetky strany. Takychto obchodnikov je viac.
Alebo zadat tento Vas dotaz na webtrh.cz. Tam najdete hromadu potencialnych klientov a snad aj napadov...
Vdaka uvažoval som podobne /mám bývalé priestory po HEJ.sk :-)

Skôr to s tým zahraničným , ALE keďže robíme len lokálne /BA +- 25km/ pre tieto by sme boli komplikácia v logistike . /robil som nadnárodnú v NL a potom 4x lokálne distribúcie v SK /špeciál sortiment kvety/. To boolo VO . klimatizované a 3,5t a viac .

Dnes máme osobné a robíme osobný servis /aj v sobotu /hradná reštaurácia na 19:30/ . Na 22:00 svadba /dar zo zahraničia...

To je ale časový a osobitný servis /nie je šanca podliezť DHL a podobne/.

Sme nastavený na drobný a časovo presný servis. /doručoval som aj na vianoce dar ktorý nám odosielateľ dodal v septembri a išiel do USA .. 22.9. určil čas dodania na 23.12. 9:30 .. a bolo doručené presne .
Doručujeme kvetinové koše priamo oslávencom osobne /napr Mečiar a podobne./
j.sch
25.06.11,03:43
Ja by som urcite oslovil vacsi e-shop, napriklad alza.sk, mall.sk, hej.sk... Maju zasielky zvacsa malej velkosti a relativne vysokej ceny. Zakaznici by urcite radi privitali rozvoz po Bratislave. Nie ze by to neponukali, ale zabezpecuje im to DHL, UPS a pod. a za tie ceny si po to radsej ten kto je z BA pojde osobne. Ale ak by sa nasiel niekto kto by to dokazal rozviest za nizsiu sumu, tak by som to aj ja obcas rad vyuzil. Len najst tu ptimalnu cenu za ktoru sa to oplati obom stranam (Vy aj zakaznici)... Alebo aj nejaky e-shop ktory rovoz zatial neponuka.
Este mi napadla jedna vec - existuju medzinarodne e-shopy ako pixmania.sk Maju super ceny, ale zakaznikovi to dokazu poslat len zo svojho centralneho skladu vo francuzku. Takze putuje hromada balikov zvlast zo zahranicia k nam. Keby sa podarilo vytvorit v BA nejake zberne miesto kde by sa posielali baliky naraz a potom distribuovali zvlast (BA rozvoz, dalej posta a pod.) bola by to vyhra pre vsetky strany. Takychto obchodnikov je viac.
Alebo zadat tento Vas dotaz na webtrh.cz. Tam najdete hromadu potencialnych klientov a snad aj napadov...
Vdaka uvažoval som podobne /mám bývalé priestory po HEJ.sk :-)

Takže sme časovo nonstop flexibilný , kapacita je teraz využitá na cca 50% - to nie je zlé číslo lenže v špičke cca na 10:00 a 14:00 - je nás málo ! /aby sme dodržali presný čas.
Keď zvýšim kapacitu /o ďalšie auto a osobu idem pod 40% a to je už ťažké . samozrejme riziko návratnosti investície stúpa :-(

PS: máme príjemnú prácu ked nesieme kvety , dostaneme sa osobne aj tam kde bežný smrtelníci NIE ! :-)

Prosím , za nápad a hlavne dobrý - minimálne kytička !!
j.sch
25.06.11,03:59
Skôr uvažujem smerom :

Hľadáme niekoho kto má eshop a dodávateľa z BA /takého čo nezabezpečí balenie a prípravu nadrobno , alebo eshop mu nechce zveriť údaje kam sa má doručovať/

My tovar preberieme , zabezpečíme balenie a prípravu /pod značkou a identitou eshopu/ . a dokončíme distribúciu či už s DHL,UPC a podobne alebo v BA a okolí OSOBNE doručíme .

Ale toto musí byť aj zmluvne podložené samozrejme .