Mase22
24.06.11,10:55
ahojte
plánujem na 6 mesiacov od 1.7. do 31.12.2011 prerušiť živnosť. Som však platiteľ DPH a vo februari toho roka som kupil auto na podnikanie. Zatial mi DPH na vstupe za auto nevrátili.
Čo mi vlastne vyplýva z prerušenia živnosti s ohľadom na DPH? neprídem o niečo alebo ako to vlastne je?

dakujem
vanilka
16.08.11,06:20
pri preruseni zivnosti mas moznost zrusit registraciu pre DPH podla par. 4, ak uz nesplnas podmienky pre registraciu (obrat za po sebe nasledujucich 12 kalendarnych mesiacov je nizsi ako 49 790 EUR), podas si ziadost na DU a ten ti urci posledne zdanovacie obdobie v ktorom ale, pokial mas majetok musim odviest dan z jeho zostatkovej ceny, par 81/ods.6
SSAndrea
07.03.12,10:58
Dobrý deň, živnostník prerušil živnosť v roku 2011 na 3 roky. Bol platiteľ DPH, nepožiadal o zrušenie registrácie pre DPH. Naopak žiadal o predĺženie o "nezrušenie registrácie DPH", nakoľko mu prišlo tlačivo z DÚ. O nezrušenie žiadal z dôvodu, že predpokladá v roku 2012 obnoviť živnosť. Na toto tlačivo dodnes nedostal odpoveď, či jeho "nezrušenie" akceptovali, ale teda predpokladá, keďže mu neurčili posledné zdaňovacie obdobie, tak žiadosť akceptovali????? Vie mi niekto moju úvahu potvrdiť?

NO a tento podnikateľ kúpil v roku 2010 pozemok, pri kúpe si uplatniť DPH. Podľa toho ako som preštudovala § 81 zákona o DPH, tak DPH z pozemku bude povinný odviesť až v prípade, ak mu zrušia registráciu a určia posledné zdaňovacie obdobie. Rozmýšľam správne. Tieto veci riešim prvý krát, tak ďakujem za odpoveď.