vogueestylee
24.06.11,14:35
zdravim, mozem z podnikatelkseho uctu vybrat peniaze a nechat ich napr. doma? ide o to ze rozmyslam nad mbank ale ak tam budem mat vyssiu sumu aby som sa zbytocne nebal (neverim tej banke), vybrat a dat ich na moj sukromny ucet zrejme nemozem, no daju sa mat "na pokladni" aj ked nemam pokladnu? proste hotovost mat? :)

a este - staci mi elektronicky vypis z ucty vytlacit do ucta alebo treba original z banky?
zk24
24.06.11,12:45
zdravim, mozem z podnikatelkseho uctu vybrat peniaze a nechat ich napr. doma? ide o to ze rozmyslam nad mbank ale ak tam budem mat vyssiu sumu aby som sa zbytocne nebal (neverim tej banke), vybrat a dat ich na moj sukromny ucet zrejme nemozem, no daju sa mat "na pokladni" aj ked nemam pokladnu? proste hotovost mat? :)

a este - staci mi elektronicky vypis z ucty vytlacit do ucta alebo treba original z banky?

Peniaze mozes vybrat a vlozit ich do pokladne. Akym sposobom vedies pokladnu - ci mas ERP, alebo bielu obalku s napisom "pokladna" je uz tvoja vec. Pokial ich vyberies z banky a evidujes v uctovnictve ako hotovost, vsetko je OK. Z firemneho na sukromny by som ich vsak neposielala (sposobis si chaos v uctovnictve),....
mondes
24.06.11,12:45
zdravim, mozem z podnikatelkseho uctu vybrat peniaze a nechat ich napr. doma? ide o to ze rozmyslam nad mbank ale ak tam budem mat vyssiu sumu aby som sa zbytocne nebal (neverim tej banke), vybrat a dat ich na moj sukromny ucet zrejme nemozem, no daju sa mat "na pokladni" aj ked nemam pokladnu? proste hotovost mat? :)

a este - staci mi elektronicky vypis z ucty vytlacit do ucta alebo treba original z banky?

Áno, môžeš ich zaúčtovať ako výber hotovosti na priebežné položky a následne na základe príjmového dokladu vklad hotovosti do pokladne z priebežných položiek. ( Pojem "do pokladne" môže znamenať aj do vrecka, šuplíka atď.)
Myslím, že je potrebný originál. Keď nemáš, požiadaj v banke, za poplatok ti ho vydajú.
derek191919
24.06.11,12:46
akože nemaš pokladnu? To má každy, teda aspon z učtovneho hladiska maš peniaze akože v pokladnici (aj ked realne žiadnu pokladničku v ktorej su peniaze nemaš =) ). A hej normalne ich vyberieš z učtu, učtovnička to zaučtuje ako vyber z bankového učtu do pokladnice, budeš ich mať doma v šufliku a ked budeš musiet ist platit nenaku fakturu, tak to zaplatiš z tych penazi čo maš v šufliku a učtovnička to zasa zaučtuje ako faktúra vyplatena z pokladnice.

A mal by stačit aj elektronicky vypis.
zk24
24.06.11,12:51
Elektronicke vypisy su postacujuce pre danove ucely.
j.sch
25.06.11,04:10
zdravim, mozem z podnikatelkseho uctu vybrat peniaze a nechat ich napr. doma? ide o to ze rozmyslam nad mbank ale ak tam budem mat vyssiu sumu aby som sa zbytocne nebal (neverim tej banke), vybrat a dat ich na moj sukromny ucet zrejme nemozem, no daju sa mat "na pokladni" aj ked nemam pokladnu? proste hotovost mat? :)

a este - staci mi elektronicky vypis z ucty vytlacit do ucta alebo treba original z banky?
účtovnícky ošetriť - to ti už poradili ...

ale keď ich chceš nechať v kase ležať ! OK

a previesť do inej banky na terminovaný účet ... ked bude aj ten firemný tak to máš najjednoduchšie a voči fyzickej krádeži najistejšie ... či budeš nebodaj vyberať z bankomatov ?

nepozeral som v profile odkiaľ si a viem že Mbank veľa pobočiek nemá !.
Ice dive
25.06.11,04:46
účtovnícky ošetriť - to ti už poradili ...

ale keď ich chceš nechať v kase ležať ! OK

a previesť do inej banky na terminovaný účet ... ked bude aj ten firemný tak to máš najjednoduchšie a voči fyzickej krádeži najistejšie ... či budeš nebodaj vyberať z bankomatov ?

nepozeral som v profile odkiaľ si a viem že Mbank veľa pobočiek nemá !.
na pobočke v MBANK nič nevybavíš... akurát tak založenie účtu... všetko ostatné len cez internet alebo telefon..
j.sch
25.06.11,04:57
na pobočke v MBANK nič nevybavíš... akurát tak založenie účtu... všetko ostatné len cez internet alebo telefon..
Práve preto som to písal ... prišli mi do Mbanku peniaze zo zahraničia ./samozrejme všetko bolo správne/. 9 dní od odoslania a nie sú ...
Po 3 telefonátoch zrazu boli na účte ..
Odvtedy ich posielam na CSOB a mám ich za 3 dni !! a nikam nevolám !
MatoB
25.06.11,08:19
Ucet v Mbank nie je dobre mat ako svoj hlavny a jediny najlepsie je mat jeden hlavny v nejakej vacsej banke, kde mas aj takmer vsetky financie a mbank vyuzivat len popri tomuto uctu napr. na platbu kartou cez internet, platbu kartou u obchodnikov (mensie sumy) na uhradu faktur (v pripade, ze ich je do mesiaca vela nakolko vacsina bank si uctuje poplatok za prevod, mbank nie).
Ice dive
26.06.11,07:43
Peniaze mozes vybrat a vlozit ich do pokladne. Akym sposobom vedies pokladnu - ci mas ERP, alebo bielu obalku s napisom "pokladna" je uz tvoja vec. Pokial ich vyberies z banky a evidujes v uctovnictve ako hotovost, vsetko je OK. Z firemneho na sukromny by som ich vsak neposielala (sposobis si chaos v uctovnictve),....

mimotemy aha že to ide mať aj inú pokladňu ako ERP... nechápem prečo Lipšič nechcel ako pokladňu uznať dva kufríky Mikimu V. (asi preto, že obálka akceptovateľná je, kdežto kufrík už je moc):D:D:D
zk24
26.06.11,12:21
mimotemy aha že to ide mať aj inú pokladňu ako ERP... nechápem prečo Lipšič nechcel ako pokladňu uznať dva kufríky Mikimu V. (asi preto, že obálka akceptovateľná je, kdežto kufrík už je moc):D:D:D

Zalezi ci hotovost v kufriku zodpovedna sume v uctovnictve alebo sume statneho dlhu :---