pietrofacile
12.01.06,09:53
ahojte poraďáci, prosím o radu.

môžem si zaúčtovať do nákladov auto, ktoré využívam 100% na podnikanie a mám ho požičané od mami? Ak áno, tak ako? Bločky za pohonné hmoty som si ukladal. Dá sa dodatočne zaplatiť tá cestná daň za 2005?

Ďakujem za radu

Peťo
renča1
12.01.06,12:35
myslíš do nákladov ako odpisy? Ak myslíš odpis auta tak odpis môžeš vykonať len v prípade ak auto máš zaradené v majetku. Cestná daň sa dá zaplatiť dodatočne, ale určite sa nevyhneš sankcii.
Janca
12.01.06,12:42
Doplním že min. 2000 Sk pokuta za oneskorené DP. Ale asi Ti nejde o odpisy, lebo ide o auto nezaradené do podnikania, len cestovné a základnú náhradu, DP musí podať mama, zaplatená daň nie je u Teba daňový výdavok. Bločky PHM nemusíť odkladať, uvedieš ceny SLOVNAFTU. To je všetko ale za rok 2005.
V roku 2006 do 15 dní od vzniku daň. povinnosti si podaj DPzMV na seba, daň budeš mať uznaný náklad, hoci ako majiteľ vozidla bude uvedená v dokladoch auta naďalej mama. (viď novela zákona od 12/05). Ak by si to chcela urobiť od 1.1.2006, tak máš posledný deň na podanie DP (vypíšeš ho na seba) v pondelok 16.1.2006 a daň musíš zaplatiť klasicky do 31.1.2006. Bolo tu toho už popísané viac, pozri si cez vyhľadávanie "daň z motorových vozidiel".
infoziadatel
02.02.06,06:45
Zdravím Renča: Ak bude mať auto od mamy požičané na zmluvu o prenájme, tak si nemôže dať do nákladov PHM??? Dajme tomu že daň z mot.vozidiel je zaplatená.
Dík zuzula
majernikova
02.02.06,08:45
Konateľ slovenskej spoločnosti je často v NSR, potrebuje tam auto ktoré využíva na podnikanie. Auto má požičané od nemeckého obchodného partnera. Môže si dať do nákladov PHM ? Čo všetko k tomu potrebuje?
Ďakujem
dogicka
02.02.06,10:05
Zdravím Renča: Ak bude mať auto od mamy požičané na zmluvu o prenájme, tak si nemôže dať do nákladov PHM??? Dajme tomu že daň z mot.vozidiel je zaplatená.
Dík zuzula

Ak je zaplatená DzMV, môže si dať do nákladov spotrebu PHM ale nemôže si dať do nákladov základnú náhradu nakoľko to nie je jeho vlastné auto ale prenajaté od mamy.
ivana2703
03.02.06,07:38
Ahojte. A čo ak niekto nezamestnaný odvezie SZČO na pracovnú cestu a späť? Môžem ako SZČO tento výdavok, ktorý som zaplatil nezamestnanému dať do nákladov?Nezamestnaný pravdepodobne alebo presnejšie určite DzMV zaplatenú nemá. Diky
Evanka
03.02.06,07:57
Doplním že min. 2000 Sk pokuta za oneskorené DP. Ale asi Ti nejde o odpisy, lebo ide o auto nezaradené do podnikania, len cestovné a základnú náhradu, DP musí podať mama, zaplatená daň nie je u Teba daňový výdavok. Bločky PHM nemusíť odkladať, uvedieš ceny SLOVNAFTU. To je všetko ale za rok 2005.
V roku 2006 do 15 dní od vzniku daň. povinnosti si podaj DPzMV na seba, daň budeš mať uznaný náklad, hoci ako majiteľ vozidla bude uvedená v dokladoch auta naďalej mama. (viď novela zákona od 12/05). Ak by si to chcela urobiť od 1.1.2006, tak máš posledný deň na podanie DP (vypíšeš ho na seba) v pondelok 16.1.2006 a daň musíš zaplatiť klasicky do 31.1.2006. Bolo tu toho už popísané viac, pozri si cez vyhľadávanie "daň z motorových vozidiel".
Pri automobile, ktorého nie si vlastníkom, nie je možné zahrnúť do výdavkov základnú náhradu!!!!
majernikova
03.02.06,11:28
Konateľ slovenskej spoločnosti je často v NSR, potrebuje tam auto ktoré využíva na podnikanie. Auto má požičané od nemeckého obchodného partnera. Môže si dať do nákladov PHM ? Čo všetko k tomu potrebuje?
Ďakujem
__________________

Ahojte, môže mi niekto poradiť v mojom prípade?Prosííím!
gabčurik
08.02.06,06:25
Prosím o radu.... Obchodný zástupca používa na podnikanie auto. Toto nie je jeho a nie je zaplatená ani cestná daň. Bločky za PHM si do výdavkov vôbec nemôže dať??
Neexistuje žiaden spôsob ako to urobiť?? Neviem čo s tým, má príliš vysoký daňový základ keď mu tam ich nedám.