solaris8
25.06.11,11:29
Dobrý deň chcel by som sa opýtať či niekto nemáte skúsenosti s bývaním v RD, ktorý má za plotom pozemku pole.Jedná sa o to že chceme kúpiť RD medzi zástavbou v Chorvátskom Grobe a za plotom zo zadnej strany pozemku sa nachádza pole s kukuricou a pšenicou.Počuli sme už aj také hlášky že budeme mať v dome plno myší.Je to pravda alebo je aj niečo iné nepríjemné na tejto polohe RD?
Za rady vopred ďakujem.
220870
25.06.11,09:57
Ja mám tak dom postavený.Je jedno či budet bývať v strede alebo na kraji dediny myši si nevyberajú podľa polohy.Sú dva druhy myší.Myš poľná a myš domová.Myš poľná vám do domu nepôjde tá býva v dierach pod zemou.Ja to riešim tak že mám mačku a psa(špic).Myši nemajú šancu sa priblížiť k domu.
terezamaria
25.06.11,10:27
Väčšina domov na dedine je postavených v rade a za zadnou stranou záhrady
je roľa / pole/. Dobre už bolo napísané, že proti myšiam sa treba brániť. Ale to vždy, či budeš bývať tak, že záhrada bude susediť s roľou alebo len záhrady sa budú dotýkať zadnými stranami záhrad.

Skôr je problém v rodinných domoch s potkanmi, keď niektorí vlastníci majú na dvoroch bordel, staré chlievy a suché WC. Ale tiež ani tento problém nevidím tam, kde je udržiavaný poriadok.
220870
25.06.11,10:38
Našťastie už chov prasiatok v každom dome upadá do minulosti,aspoň v okolí .Potkana som videl naposledy pred 3-4 rokmi aj to len stopy v snehu.Momentálne máme malé mačiatka a sú tak trochu oproti ostatným ročníkom trochu pochudnuté.Stará mačka im len veľmi ťažko nachytá myši.Zrejme všetko v okolí vykynožila.Videl som len raz že im doniesla.
solaris8
25.06.11,10:44
Tak že nepomôže ani pletivo iba pasce a kocúr a svedomité zatváranie dverí a možno tesnenie montážnou penou do škár kde to ide.Jedná sa o novostavbu a obavy máme či sa myši nedostanú do izolácie nad sádrokartón.Asi aj tu platí niečo za niečo.Pekný výhľad s plnou poľnou proti armáde myší.
220870
25.06.11,10:54
Tá montážna pena práve nepomáha.zatváranie dverí áno.Teoreticky myš sa dostane všade kde sa len trochu dá,ale bude bývať len tam kde má čo žrať.Ak nebude mať nič pod zub nepríde ani sa neusadí.My máme momentálne väčší problém s ropuchami.Sú ich stovky možno tisíce.Minulý rok nám trochu vytopilozáhradu dlho pršalo a preto sú veľmi premnožené.Každé 3-4 dni nám tu v noci začne nejká škŕkať na chodbe.Pchajú sa pod prah dverí stačí ráno otvoriť dvere a hneď je nejaká vo vnútri.Inak sú neškodné.Výhoda že prakticky zmizly všetky chrobáky, mravce, komáre,muchy a podobná háveď .Ropuchy všetko vykynožili.
DanielaSL
25.06.11,13:26
Veru v jeseni sme mali každú chvíľu na schodoch zdochnutú myš...to sa náš kocúrik prišiel pochváliť.....a potom na jar krty..škoda len, že sa nám stratil..na každý pád musíme pozháňať ďaľšieho....
tetrisss
25.06.11,15:15
Nuz rodinny dom je taky, mne rano obycajne na hlavu padne jedna dve zaby, na mysi mam dve macky, ktore chytaju okrem toho aj potkany, krtkov, vtacky a vserko, co chytia a raz som uz vyhadzovala z kotolne aj hada, co sa da robit. Pole je odo mna dost daleko, tym to nebude. Ale stoji to aj tak za to.