filka
12.01.06,09:54
Dobrý deň,nevie mi niekto pripojiť vzor nejakej kúpnej zmluvy na dom,kde je zahrnutý článok ohľadom práva predávajúceho na dobývanie v tomto dome do určitého času?
Ako by to asi malo prosím vyzerat a na čo si dať pozor?
Dakujem.
Zita5
12.01.06,09:32
Myslíš tým doživotné užívacie právo ? Alebo , myslíš , že predáš dom a zmluvne si dohodnete dátum do kedy sa má niekto vysťahovať ?
filka
12.01.06,11:08
Ano mam na mysli dohodnutie datumu dokedy sa ma niekto vystahovat.Kupujeme dom ale majitel sa z neho vystahuje az o tri mesiace po podpisani zmluvy a vyplateni casti penazi.
Vlastnicke pravo prejde na nas po vklade do katastra mam pravdu?Cize dom uz bude nas,s tym ze on tam dobyva?
Zita5
12.01.06,11:35
Aj ja som predávala byt napr. 20. júna zaplatili nám atď . V zmluve sme uviedli , že do 4.júla sa vysťahujeme a odovzdáme kľúče . Musí to byť v KPZ ošetrené , inak môže byť problém s vysťahovaním .
filka
12.01.06,11:49
Dakujem Zita.
rada
12.01.06,14:44
V zmluve podľa mňa treba ošetriť ako sa bude "dobývajúci" podieľať na nákladoch resp. poplatkoch.
elli
19.01.06,14:37
Aj ja som predávala byt napr. 20. júna zaplatili nám atď . V zmluve sme uviedli , že do 4.júla sa vysťahujeme a odovzdáme kľúče . Musí to byť v KPZ ošetrené , inak môže byť problém s vysťahovaním .

Este lepsie je viazat to na doplatok kupnej ceny a zmluvnu pokutu - napr. posledna splatka kupnej ceny je splatna az pri odovzdani nehnutelnosti (lebo len vtedy vies, ci tam zostalo vsetko co malo a co bolo dohodnute), a za kazdy den omeskania s vystahovanim 1000 Sk zmluvna pokuta, ktora je zapocitatelna proti doplatku kupnej ceny.
Teda dohodnete sa, ze pri odovzdani nehnutelnosti zaplatis 100.000, oni meskaju s vystahovanim 10 dni a ty im das len 90.000.

PS: priznam sa, ze ked som videla nazov temy, vsetko ine by ma bolo napadlo len nie toto - moje myslienky lietali od "Dobyvania raja" po "dom postaveny na uholnej sachte" :-)))