timecode
25.06.11,15:00
Dobry den,

viem, ze tu je uz viac podobnych tem, zaujimal by ma ale nazor na moj problem, popripade ako postupovat:

pred nejakou dobou som nasiel na nemenovanom fore inzerat na pocitac v dobrej cene a kedze som v tej dobe surne pocitac potreboval, tak som sa nan ozval. Ponukal ho clovek zijuci zrejme v UK (mal UK banku - Barclays), hovoriaci ale CZ. Vymenili sme si zopar mailov a vyzeral byt seriozny, poslal aj fotografie.
Samozrejme, ze som mu nechcle poslat peniaze vopred na ucet a tak som mu navrhol, aby mi pocitact poslal dobierkou s poistenim cez FedEx. Zistoval, ci to bude mozne a vraj by potreboval mat podnikatelsky ucet, tak to poslal nakoniec cez firmu, v ktorej pracuje. Tym padom mi nevedel hned poslat doklad o zaslani - cislo zasielky. Sluboval ale "zajtra... zajtra.. " no nic neposielal a o par dni neskor som dostal email od jeho "spolubyvajucej", ze je v nemocnici. Mal som mu napisat sms na jeho cislo, ktore samozrejme neexistuje.
Bol som preto ihned v banke opytat, ci sa s tym nieco da robit, no kedze platba prebehla, tak je vsetko v poriadku. Tak isto mi nemoze poskytnut ani jeho udaje, to vedia vydat len policii.
Urcite teda pojdem podat aj tresnte oznamenie, ale rad by som vedel, ci sa v tejto veci da urobit este nieco viac, kedze ide o 1000Eur. Vie sa policia dostat k jeho skutocnym udajom ? Sancu, ze peniaze dostanem, nevidim velku.

Dakujem vopred z vase rady.
T.