anonym_anonym
25.06.11,17:15
Dobry den,

som studentom III. st. VS (doktorandsky stupen) no chcem toto studium predcasne ukoncit. Viem, ze do 8 prac. dni sa musim nahlasit na ZP a ak nechcem platit poistenie tak aj na Urade prace.
Ako student pracujem v jednej firme, ktora by ma vzala aj na TPP, no nie je to este na papieri...len teda v slovnej podobe. Problem je v tom, ze v juli odchadzam do zahranicia a vraciam sa az koncom augusta, cize do tejto doby asi nebude cas riesit zalezitost ohladom TPP (bude asi potrebna zivnost).

Moja otazka znie: Mozem sa zahlasit na urade prace aj ked v podstate dva mesiace nebudem schopny aktivne dokladovat hladanie zamestnania, kedze je pravdepodobne ze v septembri nastupim na TPP?
Je nutne doniest nejaky doklad o tom ze ma v sept. zamestnaju, alebo ako postupovat?

Za akekolvek informacie vopred dakujem!
Katy a R
25.06.11,15:37
Neviem, ako to s tou živnosťou myslíš:confused: .. ak ju budeš mať, tak ťa nezaevidujú ako UoZ.
Ak sa zaeviduješ na UPSVaR ... tak sa budeš musieť hlásiť, ako ti napíšu. inak ťa vyradia z evidencie.. možno ťa pozvú až po mesiaci :confused: (a budú dovolenky;) )
anonym_anonym
25.06.11,16:13
Ahoj,
no situacia sa ma tak, ze cez to leto nejdem na dovolenku ale taku vyskumnu expediciu, ktora vsak nie je platena - cize to nemozem ratat ani ako "brigadu" ci iny pracovny pomer. Mam vsak uz vybavene viza, kupene letenky aj vsetko ostatne - co mi ciastocne financovala zahranicna institucia pre ktoru vlastne idem ten vyskum robit.

Co sa tyka tej zivnosti, vo firme v ktorej pracujem su vsetci prijimani na zivnost. Ja by som vsak chcel pracovat klasicky na zmluvu, co este potrebujem prediskutovat so sefom. Nemam vsak este ani podanu ziadost o ukoncenie studia, pretoze si chcem najskor zistit co a ako vlastne treba urobit...kedze je to taky trosku zapeklity problem. :(
Katy a R
26.06.11,09:01
... tak zatiľ ostaň študentom - ak sa dá ;):confused:... a potom uvidíš ... :confused:
anonym_anonym
26.06.11,09:16
Ahoj, no to nie je pre mňa riešenie. Chcem postupovať kóšer, najmä ak mi ide stále štipendium. Nechcem skrátka aby ma niekto potom obvinil, že som situáciu zneužil a bral peniaze aj keď som vedel, že chcem skončiť.

Nevieš mi aspoň povedať ako je to so zdravotnou poisťovňou? Napadla mi možnosť, že by som sa na obdobie, čo tu nebudem skrátka odhlásil zo ZP. Len neviem, že ak by sa mi v zahraničí niečo stalo (mám uzatvorené cestovné poistenie) či by náklady boli hradené z neho alebo je teda nutné platiť si poistenie aj doma. Nevieš mi prosím poradiť aspoň v tomto? :(
Katy a R
26.06.11,09:23
Ahoj, no to nie je pre mňa riešenie. Chcem postupovať kóšer, najmä ak mi ide stále štipendium. Nechcem skrátka aby ma niekto potom obvinil, že som situáciu zneužil a bral peniaze aj keď som vedel, že chcem skončiť.

Nevieš mi aspoň povedať ako je to so zdravotnou poisťovňou? Napadla mi možnosť, že by som sa na obdobie, čo tu nebudem skrátka odhlásil zo ZP. Len neviem, že ak by sa mi v zahraničí niečo stalo (mám uzatvorené cestovné poistenie) či by náklady boli hradené z neho alebo je teda nutné platiť si poistenie aj doma. Nevieš mi prosím poradiť aspoň v tomto? :(

ZP je povinné .... s tým nič nenarobíš, ak nebudeš študentom (ani iným poistencom štátu), musíš si ho platiť sám. Alebo zamestnávateľ - ak bude PP.
V prípade, žeby si mal zahraničného zamestnávateľa - tak potom neplatíš u nás - ale tam.
anonym_anonym
26.06.11,09:27
aha jasné. Tak ďakujem aspoň za túto radu!