msstudio
25.06.11,22:38
Ahojte .... chystám sa postaviť RD, projekt už mám z katalógu a aj pozemok už mám kúpený čiže nasleduje stavebné povolenie . Ako dlho to cca bude trvať kým ho dostanem a poradte mi hlavne kroky ktoré mám teraz pred sebou, lebo nevyznám sa v tom. Kde mam ísť vybaviť stavebné povolenie, čo mi k tomu treba, ktoré listiny mám zobrať so sebou atď.

Veľmi pekne ďakujem za rady
marko182
25.06.11,20:43
Ja by som zacal tym, ze pouzijem vyhladavac v hornej casti stranky. Tato tema sa tu uz vela krat rozoberala.
day
26.06.11,11:07
porada.sk/t101034-stavebne-povolenie-rady-skusenosti.html

v teme najdes odpovede
lubluc
26.06.11,17:38
23.3.2011 sme začali vybavovať SP zajtra nám nadobudne platnosť. Čiže trvalo to 3 mesiace.
day
26.06.11,19:40
23.3.2011 sme začali vybavovať SP zajtra nám nadobudne platnosť. Čiže trvalo to 3 mesiace.


my 01/11 a este nemame
draik
27.06.11,06:27
Dost zavisi od toho, kde budete stavat. V katalogovom projekte zrejme nemate napojenie na inz. siete, tak si to budete musiet nechat nakreslit.
vratnik
27.06.11,06:46
Budete potrebovat osadenie domu + napojenie na inz. siete. Na stavebmom urade vam presne povedia co budu vo vasom pripade vyzadovat. Napiste si zoznam a zacnite postupne vybavovat. Mne to trvalo vyse 5 mesiacov (vratane vynatia pody), ale dost ma zdrzali elektrikari, musel som nechat prerobit projekt, dost dlh trva kym sa pozru na ziadost a kym poslu podklady spat.
81janka
30.06.11,11:34
Dost vela zavisi aj od pozemku a jeho umiestnenia. My sme za stavebnym povolenim chodili jeden a pol roka az konecne minuly tyzden nadobudlo pravoplatnost. Problemy boli so sietami - a projektami na ne, dalej projekt na vjazd, vynimka z cestneho ochranneho pasma, vynatie pody, hydromelioracne vyjadrenie, zivotne prostredie, ... Bolo toho skratka dost - byrokracia, byrokracia a byrokracia... o tretine z uradov, na ktore sme museli zavitat sme predtym anilen netusili, ze vobec nieco take existuje... A najhorsie na tom bolo, ze informacie davkovali postupne - ked sme vybavili jedno, poslali nas na dalsie, takze na to si daj pozor a pytaj sa od sameho zaciatku na vsetky urady. Pretoze z ani jedneho uradu ti vyjadrenie ci potvdenie neposlu anilen o den skor, ako uplynie zakonom stanovena lehota, t. j. vacsinou minimalne 30 dni...
msstudio
30.06.11,12:45
My chceme stavať 5 rodín vedľa seba ale inžinierske siete ešte niesu spravené. Končia pri prvom pozemku. Čo v takom prípade ? Máme už kúpené pozemky vedľa seba, projekty z katalógu ( osadzovací plán ešte nemáme ale už sa na nom pracuje ) ..... musíme mať najprv urobenú cestu, až tak nám dajú stavebné povolenie alebo si tú cestu môžeme spraviť až po dokončení stavieb pred kolaudáciou ? Ďakujem
lubluc
30.06.11,17:18
Cestu mať nemusíte. K nášmu pozemku je tiež len cesta vysypaná kamenivom a nieje ani zakreslená v mape.No horšie to budete mať keď zaprší.