evelin123
26.06.11,08:40
dobry den!neviete mi niekto poradit ze ktore nebankovky si neoveruju socialnu poistovnu?je to surne dakujem za odpoved
kyblik
26.06.11,08:19
Ahoj. Myslim, ze Providentu do sumy 500€ to nevadi (teda neskuma ci mas podlznosti)... len aby si mala nejaky prijem. Ostatne neviem.
evelin123
26.06.11,08:27
ja podlznosti nemam.myslela som skor ci si nieco overuju na socialke lebo mam zmluvu na neurcitu bez skusobnej doby,ale nemam ju este 3mesiace
kyblik
26.06.11,09:30
ale tym, ze ju mas na dobu neurcitu si istym sposobom dobry klient... takze podla mna v pohode. spolocnosti na socialke nezvyknu overovat pravost zmluvy. v dalsom rade "bacha" na uroky...
arizona
26.06.11,10:54
Ak mas PZ na dobu neurcitu,tak sa radsej spytaj v nejakej banke.
S nebankovkami si nezacinaj...
Gina Er
26.06.11,14:36
RUKY PREČ OD NEBANKOVEJ SPOLOČNOSTI!!!!!!!!!! PRE BOHA,LEN TO NIE!!!!!!!!
Gina Er
26.06.11,14:45
načo zakladáš dupľovane témy??!!
stan1ey
04.12.11,01:36
Každá banka si overuje príjem na soc. poisťovni. Ak má klient prac. zmluvu kratšie ako 3 mes. tak mu určite neposkytnú žiaden úver.
Aby klient dostal spotrebný úver bez problémov musí byť starší ako 25 rokov, príjem pri slobodnom a bezdetnom stave od 500€/mes. v čistom. Samozrejme výška príjmu závisí od výšky čerpacej sumy, ale ak klient nemá príjem vyšší ako 500€ je veľká šanca, že ho radšej zamietnu.
Ak by klient ručil nehnuteľnosťou, je to úplne niečo iné. Môže v úvere vystupovať slobodná osoba od 18 - 19 rokov a výška príjmu môže byť aj 300€ ale samozrejme pri maličkej sume :-)
Každopádne aby som sa držal témy by bolo dobré, aby mzda chodila na účet, ďalej aby prac. zmluva trvala viac ako tri mesiace (predchádzajúce zamestnanie by tiež nemalo rvať menej ako 6 mesiacov inak je problém). Je možné, že si banka vyžiada ďalšieho človeka (ručiteľa) aby schválila úver napr. z dôvodu nízkej bonity (nízky príjem, mladý vek, rizikové povolanie, zlá úverová história a mnohé iné).
Finančný poradcovia nie sú za spotrebné úvery platený a tak Vám nebudú ani vedieť poradiť :-)
banku by ste si mal vybrať podľa typu povolania, podľa toho kde ste už úvery mali a ako boli splácané (niektoré banky sú povoľnejšie pri nesplácaní u iných bánk).
A ešte na záver dodám :-) ak čerpáte sumu viac ako 7.000€ založte podľa možnosti nehnuteľnosť aby ste pri schválení nemali problém a nižšia úroková sadzba je výhodou :-)

Vodiči kamiónu: UniCredit, VUB
SZČO, S.R.O., (proste podnikateľia): OTP, VUB
Ak potrebujete jednoducho (bez dokladania príjmu a s minimom dokladov) re-financovať hypotéku: SLSP
Ak plánujete dlhodobú hypotéku a ste konzervatívny typ ta sa pozrite po: Triangel produkt Hypo
Pokiaľ potrebujete re-financovať ne-bankovky: prajem veľa šťastia, ja sa tým živím a ešte som nenarazil na človeka, ktorý by so to dokázal spraviť sám :-) je to veľmi zložitá situácia a preto odporúčam kontaktovať odborníka (nie bankára a nemyslím ani finančného poradcu a ani nemyslím nikoho, kto vám vybaví životné poistenie).

Trošku som sa rozpísal, ale tak dúfam, že aspoň som niekomu pomohol :-)