evelin123
26.06.11,09:55
3mesiace som pracovala na dohodu teraz mam pracovnu zmluvu na neurcitu ako opatrovatelka bez skusobnej doby ale na soc.som nebola zaregistrovana.da sa zaregistrovat a odvadzat dane aj dodatocne a tu dlznu sumu vyplatit?dakujem za radu.je to velmi dolezite pre mna este raz dakujem
rodina1
26.06.11,08:01
3mesiace som pracovala na dohodu teraz mam pracovnu zmluvu na neurcitu ako opatrovatelka bez skusobnej doby ale na soc.som nebola zaregistrovana.da sa zaregistrovat a odvadzat dane aj dodatocne a tu dlznu sumu vyplatit?dakujem za radu.je to velmi dolezite pre mna este raz dakujem
Trošku chaotická otázka.
Najskôr si pracovala na dohodu, teraz si podpísala pracovnú zmluvu. Myslíš tým, že ťa zamestnávateľ neprihlásil na SP?
evelin123
26.06.11,08:04
lebo ja sama som z toho mimo.neprihlasil ma,v pondelok ma ide prihlasit je to zivnostnik a ja mu opatrujem deti teraz uz na dobu neurcitu,ale pracujem tam dokopy4mesiace.da sa to dodatocne na SP prihlasit?? :(
Katy a R
26.06.11,08:09
lebo ja sama som z toho mimo.neprihlasil ma,v pondelok ma ide prihlasit je to zivnostnik a ja mu opatrujem deti teraz uz na dobu neurcitu,ale pracujem tam dokopy4mesiace.da sa to dodatocne na SP prihlasit?? :(

ale to asi nemáš pracovnú zmluvu podľa ZP :confused: či ?
evelin123
26.06.11,08:15
mam zmluvu podla ZP od piatka ale bez skusobnej doby uz na neurcito ale predtym som mala tu dohodu a vtedy som nebola prihlasena na SP.da sa to este prihlasit.potrebujem totizto uver od nebankovky a neviem ci si oni soc.overuju alebo nie.Lebo zmluvu mam na dobu neurcitu ale plati od piatka.ci to nebude nejaky problem :(
rodina1
26.06.11,08:33
mam zmluvu podla ZP od piatka ale bez skusobnej doby uz na neurcito ale predtym som mala tu dohodu a vtedy som nebola prihlasena na SP.da sa to este prihlasit.potrebujem totizto uver od nebankovky a neviem ci si oni soc.overuju alebo nie.Lebo zmluvu mam na dobu neurcitu ale plati od piatka.ci to nebude nejaky problem :(
Ak si počas dohody nebola prihlásená na SP, tak išlo o čiernu prácu. Za toto môže dostať zamestnávateľ pokutu od inšpektorátu práce. Dodatočne sa to nedá prihlásiť.
evelin123
26.06.11,08:36
a ak mam tu pracovnu zmluvu na neurcito bez skusobnej doby a bude riadne zahlasena na socialke bude to nejaky problem ze mi uver neschvalia?
Katy a R
26.06.11,08:38
a ak mam tu pracovnu zmluvu na neurcito bez skusobnej doby a bude riadne zahlasena na socialke bude to nejaky problem ze mi uver neschvalia?

podmienky úveru si schvaľuje každá spoločnosť ... môžu byť rôzne :confused::confused:

mimotemy .. ja osobne by som do nebankovky ani nešla:mee:
rodina1
26.06.11,08:38
a ak mam tu pracovnu zmluvu na neurcito bez skusobnej doby a bude riadne zahlasena na socialke bude to nejaky problem ze mi uver neschvalia?

Pri podpisovaní PZ ti zamestnávateľ nemusí dať skúšobnú dobu.
Ak ti úver neschvália, bude to možno preto, že máš nízky príjem, banky si zvyknú overovať odvody na SP, či tak robia aj nebankovky, to neviem.
evelin123
26.06.11,08:39
a maju vlastne nebankovky pristup k udajom na socialnej poistovni?
evelin123
26.06.11,08:53
ano viem ze nemusi byt skusobna doba,ale nebudu vyzadovat ze musim robit 3mesiace najmenej?
rodina1
26.06.11,09:24
ano viem ze nemusi byt skusobna doba,ale nebudu vyzadovat ze musim robit 3mesiace najmenej?
Skús sa spýtať, aké majú podmienky, aby poskytli úver.
mimotemyA tiež by som si peniaze od nebankovky nepožičiavala.