Mária učitelka
26.06.11,10:46
Dobrý den....chcela by som jednu informáciu od niekoho kompetentného...Vychovávatelka ŠKD s ukončeným stredoškolským vzdelaním má svoj uväzok. Ak nemá základný uväzok ako vychovávatelka,môže si ho doplniť priamou vyučovacou činnosťou v škole, ak nie je možné splniť základný uväzok priamou výchovnou činnostou v ŠKD.Je ale možné, aby mala ešte ešte aj nadpočetné hodiny /2/ktoré jej vzniknu vyučovacou činnostou v škole pričom su tam kvalieikovaní vysološkolskí pracovníci, ktorí maju iba 1 nadpočetnu hodinu a prave ked ona vyučuje ony maju volnu hodinu....dakujem
xixix
29.06.11,16:09
výklad k tomu problému je rôzny a rôzne výklady nájdeš aj na tejto stránke, ale jednoznačne nato doteraz nikto nedal aspoň usmernenie. Myslím si, pretože ma to tiež zaujma, že najkvalifikovanejšie by sa k tomu malo vyjadriť Ministerstvo školstva, pretože ono vydalo zákon č. 317/2009 a knemu Vyhlášku č.437/2007, - oba dokumenty vysvetľujú tento problém. Môj názor je, že zákon stojí nad Vyhláškou, resp, Vyhláška je len vykonávacím predpisom . K tej druhej otázke, - záleží od toho, z čoho sú tie nadpočetné hodiny - z vyučovania v škole byť nemôžu, lebo v prípade vychovávateľky ide o dopĺňamie úväzku.