adis_benji
26.06.11,10:56
Ahojte,

som tu opat s dalsou otazkou.
Rad by som sa dozvedel ako na otvor pre francuzske okno - 3x kridlo - v obvodovom murive. Murivo 50cm hrube - vrchny strop je palach s hranolmi.

Aky je postup vyburania takehoto otvoru? - treba podstojkovavat? treba vyburt otvor az po samy vrch stropu? ako zaliat preklad alebo nezalievat a kupit podla vyhovujuceho rozmeru?


dakujem
220870
26.06.11,09:41
Nieje to otázka na internetové fórum.Po nete sa pohybuje veľa patov a matov ktorý všetko vedia a všade boly.
Stropné trámy bývajú na starých domoch niekedy uložené na nosných múroch aj priečkach 5 cm uloženia .Takže za prvé musíte zistiť akým spôsobom na čom,koľko a hlavne ,ako sú kotvené,uložené,ktorým smerom na akú dĺžku majú čo je na nich ,aká podlaha ,akú váhu nesie koľko tých trámov je ako sú rozmiestnené.Podľa toho sa potom volí postup.
adis_benji
26.06.11,09:57
Hmm, vela veci na zvazenie.
A na vsetky budem vediet odpoved az ked dam dole palach co nechcem.
Chcel by som sa s tym popasovat sam ako volat nejakeho murara, preto som polozil tuto otazku s dufanim z euz niekto nieco podobne robil.
220870
26.06.11,10:08
Robil som to x krát.Dá sa to urobiť ale musíte vedieť veľa vecí dopredu.Stačí aby boly trámy v mieste uloženia nahnité alebo málo uložené a postup je iný.
adis_benji
26.06.11,10:12
je mozne Vam zaslat na nejaky email fotky spominaneho domu ?
dolfort
27.06.11,22:48
A na vsetky budem vediet odpoved az ked dam dole palach co nechcem.


Budeš musieť.
ciners
28.06.11,04:40
Jasne, ze to ide aj bez zhodenia palacha, ale to nebudete mat ten otvor az po strop. Podstojkovat strop, vlozit ocelovy nosnik (poriadne vykajlikovat) a potom vybrat murivo pod nim. To som napisal trosku zjednodusene, ale cez net tazko presne popisat postup. Pripadne, ak to unesie,tak moze byt aj keramicky, nemusi byt ocelovy.