Clone1
26.06.11,13:17
Dobrý deň,

Som zamestnaný ako vedúci prevádzky, mám pracovnú zmluvu s niekoľlkými dodatkami a druhým rokom manažérsku pracovnú zmluvu, chcem dať výpoveď, do výpovede uvediem dátum uzavretia prvej pracovnej zmluvy alebo manažérsku pracovnú zmluvu - tkzv vymenovanie zamestnanca do vedúcej pozície?

Je správny postup ak zašlem výpoveď 1.triedou doporučene na adresu firmy a výpoveď príde 30.6?Potom si vyžiadam podpísanie výpovede.

Je možné výpoveď poslať i faxom 30.6 ak by firma výpoveď neprijala? Je to vtedy platné?

ďakujem
Gina Er
26.06.11,14:32
uvedieš ten prvý dátum,kedy si nastúpil do firmy,dodatky k zmluve nemajú vplyv na výpoveď.Doporučene to pošli určite,aby si mal doklad.Faxom neposielaj,načo? môžu tvrdiť,že nič neprišlo,ten doporučený list je najistejší.Nemôžu neprijať doporučený list.
Clone1
26.06.11,14:52
ok vďaka,

pošlem to doporučene kedže mám hmotnú zodpovednosť a manažérsku pracovnú zmluvu a v nej uvedené v prípade ak nezotrvám v práci počas výpovednej dobe budú odo mna požadovať náhradu tržby + mesačný plat, na PN sa to nevzťahuje hej?
Teraz sa bude robiť inventúra, musí zamestnávateľ vykonať inventúru aj pri mojom odchode o dva mesiace i keď ju robí každé 3-4? TEda ak ho o to požiadam aby som pri odchode poistený, myslím že to by malo byť všetko teda okrem prehlásenia že odovzdávam kľúče od prevádzky a Pin kód a všetky záväzky voči firme sú vyrovnané, všetko sedí, tak nejako hccem sformulovať výstupný papier.Je to v poriadku?

vďaka
Gina Er
26.06.11,15:23
ok vďaka,

pošlem to doporučene kedže mám hmotnú zodpovednosť a manažérsku pracovnú zmluvu a v nej uvedené v prípade ak nezotrvám v práci počas výpovednej dobe budú odo mna požadovať náhradu tržby + mesačný plat, na PN sa to nevzťahuje hej?
Teraz sa bude robiť inventúra, musí zamestnávateľ vykonať inventúru aj pri mojom odchode o dva mesiace i keď ju robí každé 3-4? TEda ak ho o to požiadam aby som pri odchode poistený, myslím že to by malo byť všetko teda okrem prehlásenia že odovzdávam kľúče od prevádzky a Pin kód a všetky záväzky voči firme sú vyrovnané, všetko sedí, tak nejako hccem sformulovať výstupný papier.Je to v poriadku?

vďaka
počas výpovednej doby MUSÍŠ chodiť do práce.....s ostatným Ti bohužiaľ neporadím,možno niekto iný...
drobeceva
26.06.11,15:53
ok vďaka,

pošlem to doporučene kedže mám hmotnú zodpovednosť a manažérsku pracovnú zmluvu a v nej uvedené v prípade ak nezotrvám v práci počas výpovednej dobe budú odo mna požadovať náhradu tržby + mesačný plat, na PN sa to nevzťahuje hej?
Teraz sa bude robiť inventúra, musí zamestnávateľ vykonať inventúru aj pri mojom odchode o dva mesiace i keď ju robí každé 3-4? TEda ak ho o to požiadam aby som pri odchode poistený, myslím že to by malo byť všetko teda okrem prehlásenia že odovzdávam kľúče od prevádzky a Pin kód a všetky záväzky voči firme sú vyrovnané, všetko sedí, tak nejako hccem sformulovať výstupný papier.Je to v poriadku?

vďaka
na prvú otázku Ti už správne odpovedala GinaEr-musíš chodiť do práce počas VD.
Ak si chorý, môžeš počas VD byť na PN-ke.
Vo vlastnom záujme žiadaj, aby ku dňu výstupu bola urobená inventúra. Nieže potom Ti pripíšu na Tvoje konto, čo sa bude dať. ;)
Clone1
26.06.11,16:14
ďakujem za info,

Ale na zákonom daných 7 dní ročne na ošetrenie u lekára mám nárok, teda aj na preventívnu kontrolu u zubára hej?

a čo sa týka mojho druhého príspevku je to v poriadku ak si dám podpísať že všetky závúzky voči firme sú v poriadku čo mi stačí len kópia výsledku inventúry?


Žiadosť o vykonanie inventúry pošlem cca 2 týždne pred ukončením pracovného pomeru aby firma s tým počítala a mal som to podložené.
ďakujem
drobeceva
26.06.11,16:20
ďakujem za info,

Ale na zákonom daných 7 dní ročne na ošetrenie u lekára mám nárok, teda aj na preventívnu kontrolu u zubára hej?
áno /ak si v limite/

a čo sa týka mojho druhého príspevku je to v poriadku ak si dám podpísať že všetky závúzky voči firme sú v poriadku čo mi stačí len kópia výsledku inventúry?
/neviem, aký máte systém, ale to by mohlo byť súčasťou výstupného listu/-áno

Žiadosť o vykonanie inventúry pošlem cca 2 týždne pred ukončením pracovného pomeru aby firma s tým počítala a mal som to podložené.
ďakujem

aj z-ľovi by malo na tom záležať - iniciatíva by mala vyjsť hlavne z jeho strany-ak nebudú na tom trvať, tak žiadaj Ty
Gina Er
26.06.11,16:23
ak nebudeš pracovať celý rok,nemáš nárok na 7 dní.ako ich využiješ,k akému lekárovi pôjdeš,je Tvoja vec.
drobeceva
26.06.11,16:25
ak nebudeš pracovať celý rok,nemáš nárok na 7 dní.ako ich využiješ,k akému lekárovi pôjdeš,je Tvoja vec.
GinaEr - tu sa neberie alikv.časť. Má nárok na 7 dní
Gina Er
26.06.11,16:29
GinaEr - tu sa neberie alikv.časť. Má nárok na 7 dní
aha,tak to som nevedela,som o čosi múdrejšia,díky.
a u ďalšieho zamestnávateľa bude nárok zase 7 dní?
Clone1
26.06.11,16:33
nebl som u lekára , plánujem ísť k stomatológovi len, z dôvodu že nastupujem inde a nebude potom na to čas, nechcem to určite zneužívať
Momentálne som na prevádzke sám a hladáme zamestnanca tak ak nenájde firma kým odídem neviem ako to bude s prevádzkou.
Clone1
26.06.11,16:35
aha,tak to som nevedela,som o čosi múdrejšia,díky.
a u ďalšieho zamestnávateľa bude nárok zase 7 dní?

to je dobrá otázka, budem mať u nového zamestnávateľa nárok na 6 dní kedže si 1 vyberiem?
drobeceva
26.06.11,16:35
to je dobrá otázka, budem mať u nového zamestnávateľa nárok na 6 dní kedže si 1 vyberiem?
7 dní
Clone1
01.07.11,08:24
Takže kedže sme na slovensku stalo sa presne to čo som si mysle že sa nestane, síce som poslal 29.6 1.triedou doporučene zásielku ale druhý den firma ju nedostala, nemala ju ani pobočka pošty odkial sa roznáša, chyba sa stala niekde na ceste, z pošty obálka odišla ale na poštu v Ba neprišla, zas a znova pôjdem reklamovať službu na slovensku, poštárka za pultom mi pvedala ked som odosielal že to netreba to je druhý den v Ba, pre istotu som si dal 1.triedou potvrdiť a aj tak neprišlo, riešili ste niečo podobné? našťastie mi zamestnávateľ faxovanú výpoved podpísal, potvrdil.