zawin
26.06.11,14:32
Dobry den,
chcem sa spytat ci je moja povinnost zmazat uzivatela a jeho prispevky s diskusneho fora ak ma o to ziada.
Argumentoval mi to tym ze prispevky co poslal na forum je jeho dusevne vlastnostvo.


Dakujem za vysvetlenie
Stanislav 1975
26.06.11,12:39
Dobry den,
chcem sa spytat ci je moja povinnost zmazat uzivatela a jeho prispevky s diskusneho fora ak ma o to ziada.
Argumentoval mi to tym ze prispevky co poslal na forum je jeho dusevne vlastnostvo.


Dakujem za vysvetlenie
Toto si si mal (a) vyriešiť v podmienkach prevádzkovania web-ovej stránky, že prispieva dobrovoľne..., ale keď tak nalieha,tak mu vyjdi v ústrety a zmaž mu to, ale upozorni ho,že viac nechceš ( alebo mu to nedoporučuješ ) ,aby na tvojej stránke diskutoval...
zawin
26.06.11,12:44
Dik za rychlu odpoved. Ide vsak o to ze prispevky co napisal zmazat nechcem nakolko by stratila zmysel diskusia v ktorej figuroval.
video1983
26.06.11,12:50
ako ms formulovane podmienky? ty si admin mozes si robit "co chces"
arizona
26.06.11,14:50
Dobry den,
chcem sa spytat ci je moja povinnost zmazat uzivatela a jeho prispevky s diskusneho fora ak ma o to ziada.
Argumentoval mi to tym ze prispevky co poslal na forum je jeho dusevne vlastnostvo.


Dakujem za vysvetlenie
A na co ich vypisoval na verejne forum, ked je to jeho dusevne vlastnictvo? Ty si ho predsa nenutil s pistolou pri hlave, urobil to dobrovolne :confused:

Zvyknes, si neboj, este vseliaki pacienti sa ozvu... :---:D
misoft
26.06.11,19:11
Pokiaľ sa prihlasoval (registroval) a odsúhlasil podmienky, tak jeho výroky sú síce jeho duševným vlastníctvom (lebo to sám napísal z vlastnej hlavy), ale zároveň sa vzdal svojho práva nakladať s ním (tým vlastníctvom), pretože v súlade s podmienkami svoje výroky preklasifikoval na verejné - voľne dostupné, voľne použiteľné.

Ak aj naďalej to žiada - zruš ich, ale upozorni ho, že mu rušíš registráciu (vyhodíš ho a dáš mu BAN) a že v budúcnosti jeho ďalšie prihlásenie nebude akceptované a bude blokované - nedodržanie podmienok registrácie.
Mária27
27.06.11,07:40
To ti tam zverejnil úryvky svojho literárneho či vedeckého diela? Nie každá táranina je dielom.
Aj keby to bolo dielo a zverejnil ho, potom môže napádať len osoby, ktoré by na jeho diele zarábali a pod.
Teba môže len poprosiť, prípadne ti zaplatiť za odstránenie jeho "diela".


Autorský zákon (618/2003)

§ 1
Predmet úpravy

Tento zákon upravuje vzťahy vznikajúce v súvislosti s vytvorením a použitím literárneho a iného umeleckého diela a vedeckého diela, umeleckého výkonu, s výrobou a použitím zvukového záznamu, zvukovo-obrazového záznamu, s vysielaním a použitím rozhlasového vysielania a televízneho vysielania (ďalej len "vysielanie") a v súvislosti so zhotovením a použitím databázy tak, aby boli chránené práva a oprávnené záujmy autora, výkonného umelca, výrobcu zvukového záznamu, výrobcu zvukovo-obrazového záznamu, rozhlasového vysielateľa a televízneho vysielateľa (ďalej len "vysielateľ") a zhotoviteľa databázy. Zákon ďalej upravuje výkon kolektívnej správy práv podľa tohto zákona.

§ 13
(1) Dielo je zverejnené v ten deň, keď bolo oprávnene prvý raz verejne vykonané, verejne vystavené, vydané alebo inak uvedené na verejnosti.

§ 17
Osobnostné práva
(1) Autor má právo
c) rozhodnúť o zverejnení svojho diela,
d) na nedotknuteľnosť svojho diela, najmä na ochranu pred akoukoľvek nedovolenou zmenou alebo iným nedovoleným zásahom do svojho diela, ako aj pred akýmkoľvek hanlivým nakladaním so svojím dielom, ktoré by malo za následok narušenie jeho cti a dobrej povesti. Ak to povaha diela alebo spôsob použitia diela nevylučuje, autor má právo na autorský dohľad (autorskú korektúru) nad nakladaním so svojím dielom; v prípade architektonického diela je autorským dohľadom dozor nad zhotovením stavby.

§ 27
Použitie diela umiestneného na verejnom priestranstve
(1) Bez súhlasu autora možno dielo trvalo umiestnené na verejnom priestranstve vyjadriť kresbou, maľbou, grafikou, reliéfnym obrázkom či reliéfnym modelom alebo ho zaznamenať fotografiou či filmom; takto vyjadrené alebo zaznamenané dielo možno bez súhlasu autora diela trvalo umiestneného na verejnom priestranstve použiť vyhotovením jeho rozmnoženiny, jej verejným rozširovaním predajom alebo inou formou prevodu vlastníckeho práva, alebo verejným prenosom. Na tieto použitia sa primerane vzťahuje ustanovenie § 25 tretia veta.
(2) Za použitie diela podľa odseku 1 nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu.