danielabartus
26.06.11,16:35
dobry den neviem ci dobre pisem mam taky problem dostala som monterky ktore su mi neskutocne velke a strasne svrbia vychadzaju mi vyrasky na nohach odmietla som ich nosit ale nasa nova veduca sa mi vyhraza ze dostanem okamzitu vypoved podotykam ze vo firme som uz 10 rokou a nikdy som nenosila monterky.Ma pravo mi dat vypoved za hrube porusenie pracovnej discipliny.A este sa chcem opytat na zmluve mam uvedene pracovny cas 7,5 hod.ale ona ma nuty aby som pracovala aj v noci aby som chodila na nocne ma na to pravo ma donutit chodit aj na nocne smeny na 11,5 este raz dakujem.
znovu
26.06.11,14:40
Tie monterky sú zrejme pracovný ochranný prostriedok, si povinná to nosiť, ale ak máš výhrady uveď ich písomne a žiadaj iný ochranný prostriedok, na nočnú prácu potrebuješ lekársku prehliadku, ak ju nemáš máš právo odmietnuť - tak v skratke
Gina Er
26.06.11,14:50
ak donesieš potvrdenie od lekára,že si napr.alergická na materiál,z ktorého sú montérky,nemali by Ti robiť problém,ale ak zamestnávateľ vyžaduje nosenie prac.odevu,tak nemôžeš byť v "civile".musia Ti zabezpečiť iné oblečenie,alebo povoliť,aby si si sama zabezpečila.....nová vedúca Ťa nemôže nútiť do nočných smien,musíš to mať aj v zmluve...a lekárska prehliadka je nutná,zaplatiť ju musí zamestnávateľ,ak máš nejaké zdravotné problémy,lekár prácu v noci nedoporučí...
danielabartus
26.06.11,14:52
velmi pekne dakujem za odpoved nemam problem ich nosit len mi vychadzaju vyrasky ja som vobec nenosila monterky lebo sef o tom vie ale mame novu veducu a ta sa mi stale vyhraza ta veduca je dokonca moja kamaratka proste si sadla na mna uz napisala aj pokarhanie na mna ze som daco odmietla spravit ale ja som ho nepodpisala ale ona to podpisala za mna a teraz neviem co mam robit robila som cirkus s nou ze akym pravom to spravila v kuse buzeruje chodi vsade za mnou uz som to povedala aj sefovi ale sa nic zatial nedeje aj kolegyniam neda pokoj pred sefom sme jej povedali svoje ta bolo 2 dni dobre a zase je zle niekedy nemam chud ist ani do prace tak isto robila upratovacku ako my a teraz sa stala veduca tak asi zabudla neviem ci nemam doniest papier od kozneho ze nemozem nosit monterky inak ostatny na inych prevadzkach nenosia monterky
danielabartus
26.06.11,14:59
dakujem velmi pekne za odpoved ja nemam problem nosit monterky len mi vychadzaju vyrasky asi jej donesiem papier od lekara sef vie ze nenosim on vie ze mam problem to len ona furt neda pokoj a vyhraza sa ona je moja kamaratka tiez bola upratovacka a teraz sa stala veduca a sadla si na mna chce ma s prace vystvat ale neviem preco ja si robim svoju pracu dobre ale ona furt chodi za mnou a buzeruje stoji na vami.Uz sme sa aj s nou pred sefom pohadali a nie raz vypocul si nas nazor a on vidi ze to neni dobre a velmi klame veduca strasne klame daco vam povie a potom to zataji ja s nou rozpravam uz len ked dakto je primne lebo inak sa neda s nou povedala ze len zberba sa stazuje ako mi jednanie nema nevie pekne poprosit ked daco treba ale musite.........od kedy prisla len problemy su sef povedal ze bude schodza ale dajak nie je uz zeny povedali ze mame napisat na nu peticiu na podnik ako sa sprava ku nam tak nevieme ci mame napisat ste raz vam dakujem za odpoved uz sa mi ani do prace nechce chodit vsak to je tam sikana a buzeracia
Indeed
26.06.11,16:03
Ja len kukam, čo za témy sa tu preberajú !:eek:

Ľudia , BUĎTE SVOJPRÁVNÍ !!!!

Riešte si SVOJE záležitosti SAMI !

Porada je o niečom inom, ako tu preberať či nosiť monterky alebo nenosiť.

:confused: :o:(:(:mad:
Gina Er
26.06.11,16:18
Ja len kukam, čo za témy sa tu preberajú !:eek:

Ľudia , BUĎTE SVOJPRÁVNÍ !!!!

Riešte si SVOJE záležitosti SAMI !

Porada je o niečom inom, ako tu preberať či nosiť monterky alebo nenosiť.

:confused: :o:(:(:mad:
montérky sú pracovné oblečenie,patrí to do BOZP a to sa musí dodržiavať,takže si myslím,že sa to môže tu riešiť....ale je pravda,že ľudia bežia sem s každou prkotinou...
danielabartus
26.06.11,16:22
no dakujem pekne za odpoved ale kaby som vedela co odpisete tak ani nanapisem lenze nemam sa kde poradit este raz dakujem
majus1
27.06.11,04:46
no dakujem pekne za odpoved ale kaby som vedela co odpisete tak ani nanapisem lenze nemam sa kde poradit este raz dakujem

Ak ešte môžem poradiť:
zákon 124/2006 §6
(3) Zamestnávateľ je povinný bezplatne
a) poskytovať zamestnancom pracovný odev a pracovnú obuv, ak pracujú v prostredí, v ktorom odev alebo obuv podlieha mimoriadnemu opotrebovaniu alebo
mimoriadnemu znečisteniu

NV 395/2006
§ 3
Požiadavky na poskytovaný osobný ochranný pracovný prostriedok
(1) Osobný ochranný pracovný prostriedok, ktorý zamestnávateľ
poskytuje zamestnancovi, musí
a) zabezpečovať účinnú ochranu pred existujúcimi nebezpečenstvami a predvídateľnými nebezpečenstvami a sám nesmie zvyšovať riziko,
b) zodpovedať existujúcim a predvídateľným pracovným podmienkam a pracovnému prostrediu na pracovisku,
c) vyhovovať ergonomickým požiadavkám, zdravotnému stavu zamestnanca a po nevyhnutnom malom prispôsobení aj telu zamestnanca, ak to osobný
ochranný pracovný prostriedok umožňuje,
d) byť zdravotne neškodný.

To znamená že ak zamestnávateľ vyžaduje nosenie OOPP tak musí zabezpečiť aby boli zdravotne nezávadné , ak ty donesieš potvrdenie od lekára že ti OOPP škodia, musí ti zabezpečiť výmenu

A čo sa týka tých nočných : § 85 zákonníka práce
(9) Priemerný týždenný pracovný čas zamestnanca vrátane práce nadčas nesmie prekročiť 48 hodín.
§ 85a
(3) Zamestnanec nesmie byť zo strany zamestnávateľa prenasledovaný alebo inak postihovaný za to, že nesúhlasí s rozsahom pracovného času nad 48 hodín týždenne v priemere.
§ 87 Nerovnomerné rozvrhnutie pracovného času
(4) Pracovný čas v priebehu 24 hodín nesmie presiahnuť 12 hodín.
§ 90
Začiatok a koniec pracovného času
(8) Ak je pracovný čas rozvrhnutý do dvoch pracovných zmien, ide o dvojzmenný pracovný režim. Ak zamestnávateľ rozvrhne pracovný čas do troch pracovných zmien, ide o trojzmenný pracovný režim. Pracovný režim, v ktorom pracovná činnosť prebieha súvislo po všetky dni v týždni, je nepretržitý pracovný režim. Zamestnávateľ nemôže rozvrhnúť pracovný čas tak, aby zamestnanec pracoval v nočných zmenách dva týždne po sebe nasledujúcich, okrem prípadu, ak povaha práce alebo podmienky prevádzky neumožňujú rozvrhnúť pracovný čas inak.
(9) Rozvrhnutie pracovného času je zamestnávateľ povinný oznámiť zamestnancovi najmenej týždeň vopred a s
platnosťou najmenej na týždeň.
§ 98
Nočná práca
(1) Nočná práca je práca vykonávaná v čase medzi 22. hodinou a 6. hodinou.
(2) Zamestnanec pracujúci v noci je na účely tohto zákona zamestnanec, ktorý
a) vykonáva práce, ktoré vyžadujú, aby sa pravidelne vykonávali v noci v rozsahu najmenej troch hodín po sebe nasledujúcich, alebo
b) ktorý pravdepodobne odpracuje v noci najmenej 500 hodín za rok.
(3) Zamestnávateľ je povinný zabezpečiť, aby sa zamestnanec pracujúci v noci podrobil posúdeniu zdravotnej
spôsobilosti na prácu v noci
a) pred zaradením na nočnú prácu,
b) pravidelne podľa potreby, najmenej raz za rok,
c) kedykoľvek v priebehu zaradenia na nočnú prácu pre zdravotné poruchy vyvolané výkonom nočnej práce,
d) ak o to požiada tehotná žena alebo matka dieťaťa mladšieho ako deväť mesiacov.
(4) Náklady za posúdenie zdravotnej spôsobilosti podľa odseku 3 uhrádza zamestnávateľ podľa osobitného predpisu.
(5) Pracovisko, na ktorom sa pracuje v noci, je zamestnávateľ povinný vybaviť prostriedkami na poskytnutie prvej
pomoci vrátane zabezpečenia prostriedkov umožňujúcich privolať rýchlu lekársku pomoc.
(6) Zamestnávateľ je povinný pravidelne prerokúvať so zástupcami zamestnancov organizáciu práce v noci.
Zamestnávateľ je povinný zaistiť zamestnancom pracujúcim v noci bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci zodpovedajúcu charakteru ich práce a zabezpečiť, aby ochranné a preventívne služby alebo zariadenia týkajúce sa bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci boli pre zamestnancov pracujúcich v noci vždy k dispozícii a aby boli rovnocenné s tými, ktoré majú k dispozícii ostatní zamestnanci.
(7) Zamestnávateľ, ktorý pravidelne zamestnáva zamestnancov v noci, je povinný upovedomiť o tejto skutočnosti
príslušný inšpektorát práce a zástupcov zamestnancov, ak si to vyžadujú.
(8) Zamestnávateľ je povinný u zamestnanca pracujúceho v noci rozvrhnúť ustanovený týždenný pracovný čas tak, aby priemerná dĺžka pracovnej zmeny neprekročila osem hodín v dobe najviac štyroch kalendárnych mesiacov po sebe nasledujúcich, pričom pri výpočte priemernej dĺžky pracovnej zmeny zamestnanca pracujúceho v noci sa vychádza z päťdenného pracovného týždňa.
(9) Pracovný čas u zamestnanca vykonávajúceho ťažkú telesnú prácu alebo ťažkú duševnú prácu, alebo prácu, pri
ktorej by mohlo dôjsť k ohrozeniu života alebo zdravia, nesmie presiahnuť osem hodín v priebehu 24 hodín. Zamestnávateľ po dohode so zástupcami zamestnancov v súlade s právnymi predpismi na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci vymedzí okruh ťažkých telesných prác alebo ťažkých duševných prác, alebo prác, pri ktorých by mohlo dôjsť k ohrozeniu života alebo zdravia.
danielabartus
27.06.11,12:14
dobry den velmi pekne vam dakujem