VieraK.
26.06.11,18:30
Prosím o radu ako v PÚ zaúčtovať zrážku zo mzdy za školenie zamestnanca. Zamestnávateľ však nemá doklad o školení od dodávateľa, pretože on sám to školenie vykonal. Ďakujem.
ivka70
26.06.11,16:49
Aku zrazku zo mzdy chcete uctovat kvoli skoleniu?
To akoze zamestnavatel zaskolil svojho zamestnanca a nieco mu za to zrazil zo mzdy?????
VieraK.
27.06.11,18:45
Áno, presne tak. Aj mne je to úplne divné, ale v jednej firme má zamestnanec na výplatnej páske strhnutých 50 eur za školenie. Keď som sa pýtala na doklad o školení od nejakej organizácie, tak oni ho nemajú. Neviete poradiť, čo teraz s tým?
ivka70
27.06.11,18:58
Áno, presne tak. Aj mne je to úplne divné, ale v jednej firme má zamestnanec na výplatnej páske strhnutých 50 eur za školenie. Keď som sa pýtala na doklad o školení od nejakej organizácie, tak oni ho nemajú. Neviete poradiť, čo teraz s tým?

Musia mat teda aspon doklad - suhlas so zrazkou zo mzdy ....
Z toho by sa dalo vycitat, ci je taka zrazka vobec opravnena.
Mne sa teda ako opravnena nevidi :)

Pokial nebudu mat suhlas zo zrazkami zo mzdy, mali by mu 50 EUR velmi rychlo zasa vo vyplate vratit spat.
VieraK.
27.06.11,19:12
A ak budú mať súhlas od zamestnanca so zrážkou za školenie, ako to potom zaúčtovať v PÚ? Je možné, že sa na tom so zamestnancom vopred dohodli.
KEJKA
27.06.11,19:46
A ak budú mať súhlas od zamestnanca so zrážkou za školenie, ako to potom zaúčtovať v PÚ? Je možné, že sa na tom so zamestnancom vopred dohodli.
Firmy si robia školenie vo vlastnej réžii. Mám taký prípad. Zamestnanci to však majú zadarmo.
Nevylučujem však ani platbu formou zrážky. Súhlas so zrážkou musí zamestnanec podpísať, inak sa nedá zrealizovať.
kvôli preukaznosti je možné náklady na školenie evidovať napr. ako osobitné stredisko, akcia - alebo len vyčísliť = vykalkulovať vnútropodnikové náklady.
Zrážka zamestnanca bude vlastne refundáciou týchto nákladov, predpis sa zúčtuje napr. 335/648 a zrážka 331/335.
Maaaria
26.03.12,11:49
Poraďáci zdravím vás,
ktorý postup účtovania je správny. Mám zámestnanca, ktorému došlo súdne rozhodnutie o zrážkach zo mzdy.
predpis účtovania 331/379 a pri úhrade exekútorovi 379/221???
alebo
pri účtovaní miezd je predpis 331/335 a potom pri úhrade 335/221. Len tu mám 335tkovy ucet na konci mesiaca minusovy, to nevadí???lebo uhrada je az v dalsom mesiaci. Teraz neviem ktory postup je spravny.
dakujem vam
Dav
26.03.12,11:52
331/379, 379/221