trewtrew
26.06.11,18:55
Dobrý deň chcel by som poprosiť o radu ako postupovať s mojim problémom. Jeden alebo dva kilometre od mojej dediny predávajú štrkopiesky a iné stavebné materiáli. Ja som si od nich objednal 5 ton štrkopiesku a oni mi priviezli 6,8 ton premočeného štrkopiesku a okrem toho mi miesto tých dvoch kilometrov, čo je tam aj späť dokopi 4, zarátali 36 kilometrov s tým že to priviezli od inakadiaľ a nakoniec bola preprava drahšia ako štrk. Tieto skutočnosti som sa samozrejme dozvedel až po vysypaní pred dom. Keď som nechcel zaplatiť tak mi bolo povedané že zavolajú stroj ktorý to znovu naloží a odvezie a ten potom budem musieť aj tak zaplatiť. Keď že som ten štrk potreboval a nevedel som či som v práve ja alebo on tak som ho vyplatil. Moja otázka znie, či mám právo žiadať naspäť cenu za prepravu keď som nebol oboznámený s tým, že to privezú od inakade ako je sídlo ich firmy. Veď to bi mi mohli priviesť aj s opačného konca Slovenska, či nie?
A nakoniec ani neviem či to naozaj priviezli od inakade alebo zo skladu a len chceli na mne zarobiť.

Poraďte prosím, Ďakujem.
220870
26.06.11,17:01
Tak to by som nezaplatil.Nech si to odvezú kam chcú.Ako zákzník máte právo na množstvo ktoré ste si objednali.Už som viackrát písal kupujte piesok len tam kde predávajú na kubíky.Tona nieje u piesku stabilná hodnota.
trewtrew
26.06.11,17:24
Aspon som sa už poučil, že po daždi sa piesok nekupuje.
Ale to množstvo by som ešte oželel ale jedná sa mi najme o tú prepravu.
Je rozdiel rátať s tým že za dopravu zaplatíte nejakých 6 € a oni si vypýtajú 55.
arizona
26.06.11,17:35
Ak ste si pri objednavke dohodli cenu 6€ tak ju mal predavajuci dodrzat.
Ma vyveseny niekde nejaky cennik?

Ak musel piesok objednavat z vacsej dialky,mal ta na to upozornit a vopred informovat o navyseni ceny a vopred si cenu odsuhlasit.
Ak tak neurobil, ziadaj ho pisomne o vratenie rozdielu.

Predajca si nemoze len tak od brucha zvysovat ceny.

A tiez sa mi nezda to navysene mnozstvo. Videl si papiere z vahy,alebo ako vies, ze bolo naviac?
trewtrew
26.06.11,18:54
Na cenu som sa vopred nepýtal lebo by ma ani nenapadlo že sa môže niečo takéto stať, rátal som s tým že ak si u niekoho niečo objednám tak mi to bude doručené od nich a ak nie tak by ma nato mali upozorniť.
Hmotnosť je na bloku čo som od nich dostal.
arizona
26.06.11,19:06
Na cenu som sa vopred nepýtal lebo by ma ani nenapadlo že sa môže niečo takéto stať, rátal som s tým že ak si u niekoho niečo objednám tak mi to bude doručené od nich a ak nie tak by ma nato mali upozorniť.
Hmotnosť je na bloku čo som od nich dostal.
No, to ta moc neochranuje, ze si sa na cenu nepytal, len si si myslel...

Maju tam niekde na firme,alebo na web stranke nejaky cennik,na ktory by si sa mohol odvolat?
day
26.06.11,19:38
klasika, teraz je neskoro sa stazovat

ked nieco kupujem, potrebujem: specifikaciu tovaru, dodanie, cenu a pripadne zaruku

nabuduce si daj vacsi pozor ;)
misoft
26.06.11,20:08
....len si si myslel...
Tak, tak. Jeden myslel, myslel, fúrik vymyslel - a potom ho musel tlačiť :D.
vratnik
27.06.11,06:23
Za 8 eur / furu mi nedoviezli piesok / beton ani na multikare. Vzdialenost tiez tak 2 km. Vacsinou to bolo od 30 euro / furu a to bez papiera a dph.
bubkoch
27.06.11,07:32
hm, tie 1-2 km si si to mal navozit sam na furiku ... :D
alltracboy
27.06.11,08:26
hm, tie 1-2 km si si to mal navozit sam na furiku ... :D
uz ta chcem vidiet :D