Jirka Čiefová Nikorjak
26.06.11,20:11
mám možnosť pracovať z domu cez internet pre českého odberaťela .Jedná sa o zpracovanie tabuliek a rôznych administrativných prác v pc ktory je v čechách ale na ktorý sa pripajám cez net.Ako budem vystavovať fakturu ked ide o zahraničie,Dakujem za odpoveď
zk24
28.06.11,11:14
mám možnosť pracovať z domu cez internet pre českého odberaťela .Jedná sa o zpracovanie tabuliek a rôznych administrativných prác v pc ktory je v čechách ale na ktorý sa pripajám cez net.Ako budem vystavovať fakturu ked ide o zahraničie,Dakujem za odpoveď

Ste platca DPH alebo neplatca? Ste registrovany podla §7 alebo 7aa ZoDPH?
Jirka Čiefová Nikorjak
28.06.11,14:58
nie,len začínam vybavovať živnosť,som v začiatkoch,doteraz som pracovala na dohodu o pracovní činnosti.
zk24
28.06.11,16:05
nie,len začínam vybavovať živnosť,som v začiatkoch,doteraz som pracovala na dohodu o pracovní činnosti.

§ 7a
Na začiatok

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

§ 15
Miesto dodania služby
Na začiatok

(1) Miestom dodania služby zdaniteľnej osobe, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby, je miesto, kde má táto osoba sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodaná prevádzkarni zdaniteľnej osoby, miestom dodania služby je miesto, kde má táto osoba prevádzkareň. Ak zdaniteľná osoba, ktorá je príjemcom služby, nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.

Takze. Budes dodavat sluzby do ineho clenskeho statu EU. Tvoj odberatel je CR. Si povinna registrovat sa pre IC DPH, podla §7a pred dodanim sluzby.

Fakturujes potom bez DPH a uvadzas na fakture klauzulku ze: "Faktura je vystavena bez DPH. Osobou povinnou platit dan je osoba, ktorej je sluzba dodana".


Ak sa mylim, prosim opravte ma.
Jirka Čiefová Nikorjak
29.06.11,17:00
dakujem pekne:)