anka1977
26.06.11,20:29
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť.... Celý minulý rok 2010 som prenajímala byt a chcela by som sa spýtať, či peniaze z ročného vyúčtovania patria nájomcom, alebo mne? Musí to byť uvedené v zmluve o prenájme?
Ďakujem za každú odpoveď!
jelalim
26.06.11,18:35
Peniaze sú vaše.


Otázka je, či a ako máte v zmluve vyriešené energie.
Povinné to nie je, ale ak by napr. prišiel extra vysoký nedoplatok napr. za elektrinu, mohli by ste mať problém, peniaze od nájomníka dostať. Ak ste sa v zmluve nedohodli, nájomník by mohol tvrdiť, že bol presvedčený, že to má v cene v neobmedzenom množstve...
video1983
26.06.11,18:35
malo by to byt v zmluve uvedene
Gina Er
26.06.11,18:42
Peniaze sú vaše.


Otázka je, či a ako máte v zmluve vyriešené energie.
Povinné to nie je, ale ak by napr. prišiel extra vysoký nedoplatok napr. za elektrinu, mohli by ste mať problém, peniaze od nájomníka dostať. Ak ste sa v zmluve nedohodli, nájomník by mohol tvrdiť, že bol presvedčený, že to má v cene v neobmedzenom množstve...

peniaze sú toho,kto platil energie.keby bol nedoplatok,tak ho budeš pýtať od podnájomníka.takže preplatok mu nedáš ale nedoplatok áno?
ivka70
26.06.11,18:45
peniaze sú toho,kto platil energie.keby bol nedoplatok,tak ho budeš pýtať od podnájomníka.takže preplatok mu nedáš ale nedoplatok áno?

Pytat nedoplatok moze, ak to nema v zmuve dohodnute, najomca nie je povinny nic doplacat.

Takze vzdy je dobre mat v zmluve presne definovane, co v takychto pripadoch, ci uz ide o nedoplatok alebo o preplatok.
video1983
26.06.11,18:46
ja to mam v zmluve tak ze preplatok aj nedoplatok si nehava podnajomnik! takze ak bude preplatok je jeho, usetril tak mu patri, ak bude nedoplatok tak plati on. vysku najmu a aj poplatky za energie mam priemerne na pocet osob ktore tam byvaju
Gina Er
26.06.11,18:48
Pytat nedoplatok moze, ak to nema v zmuve dohodnute, najomca nie je povinny nic doplacat.

Takze vzdy je dobre mat v zmluve presne definovane, co v takychto pripadoch, ci uz ide o nedoplatok alebo o preplatok.
ale to je okrádanie,ak podnájomníkovi nevrátiš preplatok.....sú to jeho peniaze!
anka1977
26.06.11,18:49
Pytat nedoplatok moze, ak to nema v zmuve dohodnute, najomca nie je povinny nic doplacat.

Takze vzdy je dobre mat v zmluve presne definovane, co v takychto pripadoch, ci uz ide o nedoplatok alebo o preplatok.
V zmluve je, citujem: V prípade, že cena plnení poskytnutých spolu s nájmom v priebehu trvania nájmu bude nižšia, ako suma mesačných preddavkov, ktoré boli prenajímateľovi nájomcom zaplatené, je prenajímateľ povinný vzniknutý preplatok nájomcom bez zbytočného odkladu vrátiť....
video1983
26.06.11,19:00
V zmluve je, citujem: V prípade, že cena plnení poskytnutých spolu s nájmom v priebehu trvania nájmu bude nižšia, ako suma mesačných preddavkov, ktoré boli prenajímateľovi nájomcom zaplatené, je prenajímateľ povinný vzniknutý preplatok nájomcom bez zbytočného odkladu vrátiť....


tak potom to je jasne nie? preplatok im pekne vrat :)
anka1977
26.06.11,19:03
tak potom to je jasne nie? preplatok im pekne vrat :)
Ďakujem pekne, chcela som si byť istá.....