Maňuša
27.06.11,08:19
Asi pred pol hodinou volali manželovi ( SZČO ) z DÚ, že v stredu o 10.00 mu prídu domov na kontrolu faktúr od r. 2005 ! Prosím Vás poraďte čo im mám pripraviť. Veľmi pekne ďakujem.
truch
27.06.11,06:28
JAJA11
27.06.11,06:34
Asi pred pol hodinou volali manželovi ( SZČO ) z DÚ, že v stredu o 10.00 mu prídu domov na kontrolu faktúr od r. 2005 ! Prosím Vás poraďte čo im mám pripraviť. Veľmi pekne ďakujem.

Podľa mňa vám mali povedať, čo máte nachystať. Ak povedali, že faktúry, možno to bude len kontrola na doplnenie informácii k inej kontrole (napr. kontrola u niekoho na DPH). Vtedy robia námatkovú kontrolu faktúr, z ktorých si niekto uplatnil DPH, či vy ste príslušnú DPH odviedli. Bežnú kontrolu oznamujú písomne spolu so zoznamom dokladov, ktoré treba dodať. :)

My sme mali napr. kontrolu na vystavené faktúry pre konkrétnu firmu. Tej firme robili kompletnú kontrolu, u nás už len skúmali, či sme odviedli DPH z tých faktúr, ktoré si oni uplatnili :o
abcd.kates
27.06.11,06:35
Asi pred pol hodinou volali manželovi ( SZČO ) z DÚ, že v stredu o 10.00 mu prídu domov na kontrolu faktúr od r. 2005 ! Prosím Vás poraďte čo im mám pripraviť. Veľmi pekne ďakujem.
Podľa mňa priprav všetky faktúry - vyšlé aj došlé za r.2005, zoznam faktúr za r. 2005, alebo evidenciu z počítača. Aj my sme mali teraz takú kontrolu, ja som im pripravila všetky účtovné doklady za dané obdobie, ale kontrolovali len tie faktúry, neboj sa, zrejme chcú robiť "krížovú" kontrolu s nejakými dodávateľmi alebo odberateľmi, či má tvoj manžel zaúčtovanú tú istú fa ako ten dotyčný obch. partner.
betka
27.06.11,07:06
Môže byť aj opak.

Dodavateľ Mrkvička vyfakturoval za rok 2005 odberateľovi Slivkovi za 100 000 tis € (ZD) + DPH
- dodavateľ Mrkvička musí mať v účtovníctve VFA: 100 tis.
- odberateľ Slivka musí mať DFA: 100 tis.

- dodavateľ Mrkvička nesmie mať vo VFA len 80 tis. € a odberateľ až 100 tis. €. Dodavateľ kráti dane, a odberateľ má riadne všetko zaevidované, zaúčtované, zaplatené, a môže mať problém, či nemá náhodou fiktívne FA, a miestny DU mu bude chcieť vyhodiť FA, z kt. si nárokoval odpočítanie DPH, alebo sa predloží par. na tácke na par. 69/14... ak vyhotoviteľ daň úmyselne nezaplatil ...
- dodavateľ má VFA 100 tis. a odberateľ len 80 tis. €. Skúma sa, prečo.... lebo možno vyhodil odberateľ FA na 20 tis. € do koša a predal, zamontoval kadejako... nerozpisujem
Maňuša
27.06.11,07:07
Keďže volali manželovi na stavbu, veľmi im nerozumel, volala som spätne a to vlastne príde kontrola zo živnostenského úradu . Prepáčte, že som Vás zaťažila a ďakujem všetkým za odpoveď.