siburnik
27.06.11,10:38
Ahojte, stalo sa mi ze 14.4 som fakturoval 300 € s DPH. Klient doteraz nezaplatil a natahujem sa s nim. Ten projekt sa este riesi. Mozem tu fakturu stornovat a nasledne vytvorit novu s dnesnym datumom?
KEJKA
27.06.11,09:49
si mesačný alebo Q. platiteľ? len na okraj sa pýtam.
Ak pôvodná faktúra bola vystavená bez právneho dôvodu, tak ju samozrejme stornuj vystavením dbp. Vystavíš správnu po dodaní diela so správnym dátumom dodania - ak je toto predmet doťahovania.
Ak sa doťahujete kvôli niečomu inému a fa bola vystavená správne, tak nestornuj nič.
siburnik
27.06.11,09:57
kvartalny platca som. ide mi o to ze do 25.7. bude treba odovzdat DP + zaplatit dan a neviem ci tento klient vobec niekedy zaplati. zbytocne potom odvediem DPHcku z tohto...

da sa to legalne spravit?
junior78
21.12.11,09:15
Ahojte

Vedeli by ste poradiť? Firma v júni vystavila faktúru a poslala odberateľovi. Následne sa zistilo, že na zlého odberateľa sa tá FA vystavila. Majiteľ firmy sa dohodol s odberateľom, že faktúru zlikvidujú. Vo firme vystavili tú istú FA s tým istým číslom na správneho odberateľa.
Ten prvý odberateľ nevyhodil faktúru a dostalo sa to aj k účtovníkovi. Zaúčtovali a uplatnili si DPH. Žiadajú teraz storno tej faktúry.
Problém je v tom, že tá faktúry u nás je na iného odberateľa a na neexistujúcu faktúru ako vystaviť storno. Podľa Vás akým dokladom okrem storna by sa to dalo vyriešiť?

Ďakujem
Tweety
21.12.11,16:02
Ahojte

Vedeli by ste poradiť? Firma v júni vystavila faktúru a poslala odberateľovi. Následne sa zistilo, že na zlého odberateľa sa tá FA vystavila. Majiteľ firmy sa dohodol s odberateľom, že faktúru zlikvidujú. Vo firme vystavili tú istú FA s tým istým číslom na správneho odberateľa.
Ten prvý odberateľ nevyhodil faktúru a dostalo sa to aj k účtovníkovi. Zaúčtovali a uplatnili si DPH. Žiadajú teraz storno tej faktúry.
Problém je v tom, že tá faktúry u nás je na iného odberateľa a na neexistujúcu faktúru ako vystaviť storno. Podľa Vás akým dokladom okrem storna by sa to dalo vyriešiť?

Ďakujem
Žiadnym iným, len stornom.
topper1
10.02.12,10:06
ahojte,

ak mam pôvodnu fakturu, storno fakturu aj novú (opravenú) faktúru od dodávateľa a všetky sú vystavené v jednom mesiaci (dátum dodania je vždy ten istý)...môžem zaúčtovať len novú faktúru? Ďakujem
KEJKA
10.02.12,14:02
ja to tak robím, resp. ani nerobím, ale akceptujem, pričom tie dve navyše pripnem k tej účtovanej.....
topper1
13.02.12,08:48
dakujem za pomoc
Stanka 2
22.03.12,20:51
ahojte, prosím radu ;) v roku 2011 sme dostali fa na tovar, v januári bola stornovaná, mala by som o tom storne účtovať v r.2011 a na aké účty?? veľmi pekne ďakujem