vivuska666
27.06.11,10:41
Ahojte, potrebujem pomoc s radiatorom co je v kupelni. Kupila som byt na najvyssom poschodi a v kupelni je radiator, ktory vyzera ako krive pismeno U obratene dolu hlavou. Su to vlastne take dve dute tyce spojene hore oblukom. Vyzera to na pohlad orasne. Neviem ci to je mozne odpilit a dat tam nieco ine, alebo aspon cele "ucko" znizit az k zemi, aby som ho skovala pod nejaku skrinku. Co vy na to? Videli ste uz nieco take?:confused:
alušik
27.06.11,09:32
Určite sa to bude dať odstrániť. Pozerala som cez víkend náhodou katalóg na radiátory a boli tam riešenia, ako sa dajú nové radiátory napasovať na staré rozvody.
Tiež som otrasená zo strašných radiátorov v starom paneláku - rada by som ich tiež vymenila. Len to chce poradiť sa s niekým - možno priamo s predajcom. Osobne by som ten Váš problém asi neriešila len zakrytím skrinkou.
zk24
27.06.11,09:38
Ahojte, potrebujem pomoc s radiatorom co je v kupelni. Kupila som byt na najvyssom poschodi a v kupelni je radiator, ktory vyzera ako krive pismeno U obratene dolu hlavou. Su to vlastne take dve dute tyce spojene hore oblukom. Vyzera to na pohlad orasne. Neviem ci to je mozne odpilit a dat tam nieco ine, alebo aspon cele "ucko" znizit az k zemi, aby som ho skovala pod nejaku skrinku. Co vy na to? Videli ste uz nieco take?:confused:

po kupe bytu som vymenila vsetky radiatory v byte (5kusov). bez problemov. Nie je s tym ziaden problem. Mozno poradit sa so spravcom ohladne vymeny (kedy najlepsie a tak...) a potom uz len s odbornikom, ktory tam da vykonom porovnatelny a podobne.

Neboj ;)
verkaz
27.06.11,09:59
Ak je v dome hydraulické vyregulovanie dodaného tepla, tak sa poraď so správcom aby si nenarušila hydrauliku. Dnes sú v ponuke krásne radiátory, takže máš si z čoho vybrať. Ak máš na ňom merač, tak ten ti musí preložiť odborník.
Teraz je na výmenu aj dobré obdobie, lebo sa nevykuruje a tlakové skúšky sa budú robiť pred začatím vykurovania.