mmmartin
27.06.11,11:29
Dobrý deň, mám 4 otázky o DPH na ktoré by som potreboval odpoveď, momentálne účtujem v JÚ a nie som platiteľom DPH, chcel by som ale prejsť na DPH a stať sa platiteľom DPH a ostať pritom v JÚ, takže:

1. Môžem byť platiteľom DPH v JÚ a môžem účtovať DPH v JÚ ?
2. Ako často sa robí vyúčtovanie DPH ?, ročne, štvrťročne, mesačne ?
3. Vyúčtovanie DPH z odoslaných faktúr sa robí len z faktúr ktoré už boli uhradené na môj účet, alebo zo všetkých faktúr ktoré som vystavil ?
4. Pri nákupe PHM (nafta) v zahraničí (krajiny ktoré sú v EÚ, hlavne Nemecko, Rakúsko, Poľsko, Česko) si môžem odpočítať DPH na Slovenku ?

Za odpovede vopred Ďakujem :)
babi2
27.06.11,09:36
Dobrý deň, mám 4 otázky o DPH na ktoré by som potreboval odpoveď, momentálne účtujem v JÚ a nie som platiteľom DPH, chcel by som ale prejsť na DPH a stať sa platiteľom DPH a ostať pritom v JÚ, takže:

1. Môžem byť platiteľom DPH v JÚ a môžem účtovať DPH v JÚ ? áno
2. Ako často sa robí vyúčtovanie DPH ?, ročne, štvrťročne, mesačne ? štvrťročne a mesačne, podľa obratu
3. Vyúčtovanie DPH z došlých faktúr sa robí len z reálne došlých faktúr, alebo zo všetkých vystavených faktúr, aj tých ktoré sú po splatnosti a neboli ešte uhradené ? nárok na odpočet DPH je zo všetkých došlých faktúr, bez ohľadu na to či sú po splatnosti, alebo či sú uhradené, samozrejme v medziach zákona. DP k DPH vzniká pri každej vystavenej faktúre
4. Pri nákupe PHM (nafta) v zahraničí (krajiny ktoré sú v EÚ, hlavne Nemecko, Rakúsko, Poľsko, Česko) si môžem odpočítať DPH na Slovenku ? nie


Za odpovede vopred Ďakujem :)

odpoveď v texte
Freeride
28.06.11,09:48
Dobrý deň,

tiež účtujem v Jú a tiež chcem prejsť na DPH...

Od zahraničného dodávateľa (platca) by som rád poberal jeho služby (smsky), je možné si odpočítať dph (ak budem platca), požiadam o to náš daňový úrad?