ka.ja
27.06.11,11:45
Ahojte, ideme na školenie do Jelšavy, nikdy sme v týchto končinách neboli, máme rôzne odporúčania, že kadiaľ ísť:
1. Trenčín - Banská Bystrica - Brezno - Tisovec - Muráň - Revúca - Jelšava (túto nám odporučil organizátor)
2. Trenčín - Zvolen - Lučenec - Rimavská Sobota - Gemerská Hôrka - Jelšava (túto zvažujeme preto, že po Rimavskú Sobotu to poznáme a je to stále po ceste I. triedy)
3. Trenčín - Zvolen - Detva - Hriňová - Hnúšťa - Jelšava (túto zvažujeme ako alternatívu, že nám ju vyhľadávač vyhodil)

Aký je Váš názor, máte skúsenosti s týmito trasami, kadiaľ by ste išli?
buchač
27.06.11,09:58
Ahojte, ideme na školenie do Jelšavy, nikdy sme v týchto končinách neboli, máme rôzne odporúčania, že kadiaľ ísť:
1. Trenčín - Banská Bystrica - Brezno - Tisovec - Muráň - Revúca - Jelšava (túto nám odporučil organizátor)
2. Trenčín - Zvolen - Lučenec - Rimavská Sobota - Gemerská Hôrka - Jelšava (túto zvažujeme preto, že po Rimavskú Sobotu to poznáme a je to stále po ceste I. triedy)
3. Trenčín - Zvolen - Detva - Hriňová - Hnúšťa - Jelšava (túto zvažujeme ako alternatívu, že nám ju vyhľadávač vyhodil)

Aký je Váš názor, máte skúsenosti s týmito trasami, kadiaľ by ste išli?

...varianta č. 2 je najlepšia , t.j. najrýchlejšia , najlepší stav ciest , odopočívadlá ....atď ...rozbehneš mašinku , dáš 5 prevodový stupeň a jedeš ...;)

...variantou č. 1 som šiel minulý týždeň ...pekná cesta nádhernou krajinou ...málo áut ...no cesty nič moc a je to samý kopec ...

...varianta č. 3 je zo všetkých najhoršia ...

...teda podľa mňa....;)
ka.ja
28.06.11,06:36
Ďakujeme za radu, pre cestu tam sme sa rozhodli jednoznačne pre 2. a naspäť uvidíme, podľa času a počasia by sme skúsili tú 1. - nech aj čosi nové spoznáme :)
Viper
28.06.11,07:59
Trasa 1 je v pohode.Len medzi Pohronskou polhorou a Tisovcom mas dost uzku cestu kde namiesto krajnice je jarok.Byva tam v zakrutach dost strku a ked sa oproti sebe stretnu dva autobusy alebo kamiony zacina zabava :)
Premavka do Brezna je husta potom je to kludnejsie.
Inac cesta bez extremnych vytlkov.

Trasa 2 je tzv juzny tah na kosice - silna premavka vela magorov co nevaha predbiehat do zakruty kde nic nevidi.Treba byt opatrny na niektorych usekoch ale inac dobre udrziavana - to sa neda povedat o useku Slatina-Velky Krtis(tankodrom jak hovado)
Ak chcete ist na Tornalu - Gemerska Ves - Licince - Jelsava tade som isiel minule a ta trasa je kludna a ziadne velke stupania.

Trasa 3 je to cesta ktora je medzi Klenovcom a Hrinovou viac rozbita ako cela.Su miesta kde je novy asfalt a miesta ktore este asi postavili pred II svetovou vojnou a odvtedy to nikto neopravoval.Na niektorych usekoch sa MUSIS vyhybat do protismeru pokial tam nechces nechat napravu.Inac krajina pekna pre spolujazdcov :D
Pokial sa za dva mesiace nic zmenilo odporucam ju len za ucelom spoznavania kras Slovenska :)
Od Krivana po Zvolen je cesta udrziavana,ale velmi husta premavka.
buchač
28.06.11,08:11
Ďakujeme za radu, pre cestu tam sme sa rozhodli jednoznačne pre 2. a naspäť uvidíme, podľa času a počasia by sme skúsili tú 1. - nech aj čosi nové spoznáme :)

...dobrá ,ba až výborná voľba ...

P.S.:
Svojho času som dosť veľa času na služobkách trávil...takto sme pochodili po cestách aj necestách hodný kus krajiny ...