Nikola
12.01.06,11:34
Robím externe účto známenu na zmluvu. Môže mi platiť, koľko chce? Chcem tým povedať, že či kontrolu nebude zaujímať, prečo je suma za vedenie účta taká alebo onaká....ak by sa im zdala priveľká (všetko sa môže stať). Či to nebudú považovať za neoprávnené náklady podnikateľa.
Zita5
12.01.06,10:58
Je to Vaša obojstranná dohoda , koľko Ty budeš pýtať a samozrejme musí byť jeho súhlas . S tým nevidím problémy . Len aby sa nejednalo o astronomické finančné výšky , ak by si ten Tvoj zákazník chcel zvyšovať v jeho účte výdavky a tým samozrejme znižovať ZD . Tam pozor .:rolleyes: Rozumná dohoda , rozumná výška - žiaden problém .
Nikola
12.01.06,11:22
Ďakujem.

Dáva mi 6 500,- za vedenie JÚ, neplatca, mzdy (1 zamestnanec, 1 DoBPŠ, 3 DovP) - v priebehu roka sa menili aj budú meniť počty, robím úplne všetko okrem pokladničnej knihy a aj chodím na úrady (sociálka, zdravotka, úrad práce, daňový úrad,...), zúčtovania, daňové priznanie,...

To nie je horibilná suma, však?
Zita5
12.01.06,11:31
Jasné že nie , ale z Tvojej otázky som mala pocit nejakého vyrovnávania alebo zachraňovania daní vo väčšej výške ako uvádzaš . Je to v poriadku a ak by Ti dal viacej ber .:) ;)
Nikola
12.01.06,11:35
Nie je to zachraňovanie. Už dlho mi dáva takú sumu. Len ma zaujímalo, či to nie je veľa, lebo som tu čítala, že účtovníčky dostávajú oveľa menej. Ale to je asi fakt na dohode (teda ak by to nebolo extrémne veľa).

A ešte jedna vec: ak by som mala iného klienta a on by mi dával menej aj za viac roboty (lebo s tým počítam, keďže terajší klient je kamarát), potom by to nebolo čudné, že prečo od jedného pýtam toľko a od druhého menej?
Zita5
12.01.06,11:38
Nebude čudné ani to , stávajú sa aj také veci , je to vec dohody oboch strán . Nikto Ti nemôže nič hovoriť , peniažky dostaneš , dáš ich do príjmu a basta . Svoje povinnosti budeš mať splnené . Neboj sa ,skutočne záleží na dohode .;)
Nikola
12.01.06,11:39
Ďakujem pekne a prajem krásny deň.:) :) :)
Muška
12.01.06,11:43
Nikol, 6500,- je za koľko položiek v peňažnom denníku - mesačne??

To je asi najdôležitejšie - či je to veľa, alebo málo.
Nikola
12.01.06,11:55
Nikol, 6500,- je za koľko položiek v peňažnom denníku - mesačne??

To je asi najdôležitejšie - či je to veľa, alebo málo.

Od 9 do 28, kedy jak...ja to považujem za taký paušál s tým, že mu všetko vybavujem, bude mať vypracované daňové priznanie, zúčtovania a totálne všetko. On nemusí pohnúť ani prstom.
Muška
12.01.06,11:57
Nikolka, tak si ho ofukuj, je to dobrý veľmo dobrý klient.
Nikola
12.01.06,12:07
Nikolka, tak si ho ofukuj, je to dobrý veľmo dobrý klient.

Takže nebudú problémy?
ormika
12.01.06,12:09
Nemaj strach, fakt je to na dohode.... a predsa nejde o nejaké veľké tisíce, takže kľudne spávaj a želám ti veľa takých dobrých klientov.
Muška
12.01.06,12:10
Nikol, problémy nebudú - je to vec dohody.
Ak nie ste rodinne - ekonomicky prepojené osoby - tak prečo nie?
ormika
12.01.06,12:13
Nikol, a predstav si, že by si bola v tej firme zamestnaná na pracovnú zmluvu, zdala by sa ti tá suma veľká?
Nikola
12.01.06,12:29
Nikol, a predstav si, že by si bola v tej firme zamestnaná na pracovnú zmluvu, zdala by sa ti tá suma veľká?

Tak vtedy by bola nízka. To máš pravdu.