nedeje
27.06.11,12:58
Chcem vás poprosiť o radu jednej kolegyni sme v práci požičali 3 kolegyne peniaze.Spolu je to okolo 2500€.Peniaze si požičala postupne od nás viacerých mi sme jedna o druhej nevedeli.Bolo nám jej lúto preto sme jej ich dali mala nejaké rodinné problémy dnes nám je jasné že to bola veľká chyba.Slúbila že nám to k 30.6. vráti.Od zamestnávateľa dostala k 30.6. výpoveď .Peniaze nám nevrátila.O tejto pôžičke máme doklad podpísaný ňou že nám uvedenú sumu vráti ku dňu 30.6. Pri preberaní peňazí ,ani spísaní dokladu ale nebol nijaký svedok.
Nevieme ako máme postupovať .ďakujeme za odbornú radu.
Tweety
27.06.11,11:03
Chcem vás poprosiť o radu jednej kolegyni sme v práci požičali 3 kolegyne peniaze.Spolu je to okolo 2500€.Peniaze si požičala postupne od nás viacerých mi sme jedna o druhej nevedeli.Bolo nám jej lúto preto sme jej ich dali mala nejaké rodinné problémy dnes nám je jasné že to bola veľká chyba.Slúbila že nám to k 30.6. vráti.Od zamestnávateľa dostala k 30.6. výpoveď .Peniaze nám nevrátila.O tejto pôžičke máme doklad podpísaný ňou že nám uvedenú sumu vráti ku dňu 30.6. Pri preberaní peňazí ,ani spísaní dokladu ale nebol nijaký svedok.
Nevieme ako máme postupovať .ďakujeme za odbornú radu.
Podať návrh na súd.
nedeje
27.06.11,11:06
Bude túto našu dohodu akceptovať súd,nebudú to chcieť nejako spochybniť keď nemáme svedkov?
Tweety
27.06.11,11:07
Bude túto našu dohodu akceptovať súd,nebudú to chcieť nejako spochybniť keď nemáme svedkov?
Veď máte doklad o prijatí peňazí.
avalik
27.06.11,11:17
Ako je možné si najlepšie zabezpečiť pohľadávku? (http://www.exekutoragh.sk/otazky.html)

Vzhľadom k preťaženosti súdov a zdĺhavému konaniu odporúčam zabezpečiť si pohľadávku spísaním notárskej zápisnice. V notárskej zápisnici dlžník - povinný uzná svoj záväzok a zaviaže sa v určenej lehote svoju povinnosť splniť. V prípade, ak si svoj záväzok nesplní a notárska zápisnica obsahuje súhlas povinného s jej vykonateľnosťou - stáva sa automaticky exekučným titulom.
kyblik
27.06.11,11:28
Najskor by som jej ale poslal "uznanie zavazku". V pripade, ze ho uzna, dohodnut splatnost ( celu sumu, prip. splatkovy kalendar). Ak ho neuzna - teda nema zaujem splatit dlh, nasledne by som siel s tym na sud. Treba pocitat zo zdlhavosotou sudov.

PS: uprav si to podla seba. ;)
Stanislav 1975
27.06.11,11:35
Chcem vás poprosiť o radu jednej kolegyni sme v práci požičali 3 kolegyne peniaze.Spolu je to okolo 2500€.Peniaze si požičala postupne od nás viacerých mi sme jedna o druhej nevedeli.Bolo nám jej lúto preto sme jej ich dali mala nejaké rodinné problémy dnes nám je jasné že to bola veľká chyba.Slúbila že nám to k 30.6. vráti.Od zamestnávateľa dostala k 30.6. výpoveď .Peniaze nám nevrátila.O tejto pôžičke máme doklad podpísaný ňou že nám uvedenú sumu vráti ku dňu 30.6. Pri preberaní peňazí ,ani spísaní dokladu ale nebol nijaký svedok.
Nevieme ako máme postupovať .ďakujeme za odbornú radu.

:eek::eek::eek: Ja neviem čo tu všetci riešite súdy a podobné nezmysly, keď termín vrátenia ešte ani nebol, však 30.6. ešte len bude, tak neriešte dopredu veci...ešte ani termín nieje splatný a už tu súdite a exekujete...
Mgr.Shrek
27.06.11,12:16
Všetci poraďaci predomnou majú v čomsi pravdu.
Začnem od konca. Stano má pravdu, že dlžníčka ešte nie je v omeškaní s platením dlhu. To bude až v piatok.
Kýblik má s Uznaním záväzu čo do výšky a dôvodu. 1Dara má zase pravdu s notárskou zápisnicou a nakoniec nedeje a Tweety majú pravdu so súdom. Všetko toto sú možnosti a predpokaldy úspešného vymoženia dlžnej sumy.
Urobili ste veľmi dobre, že ste si nechali podpísať doklad o prevzatí peňazí. Predpokladajme nasledovné. Je piatok a peniaze nikde.
Doklad o požičaní je super, pokiaľ je napísaný dostatočne správne. Neviem, aké údaje tam sú uvedené a aké absentujú. Pokiaľ dlžníčka nebude chcieť platiť pošlite jej výzvu na zaplatenia. Do vlastných rúk s doručenkou. Ak to nepomôže, pohrozte súdom a skúste je presvedčiť, aby uznala záväzok pred notárom. Notárska zápisnica je exekučný titul a v prípade, že nzaplatí ani v "náhradnom" termíne, tak to dáte rovno na exekúciu bez nutnosti to dávať na súd.
Poslednou možnosťou je súd. Návrhov na platobný rozkaz tu je neúrekom, napr. http://www.porada.sk/1289723-post2.html.
Potom už len čakajte a dúfajte.
nedeje
27.06.11,13:25
Všetkým vám velmi ďakujem za cenné rady dúfam len že do piatka nám to vyplatí.Pred chvílou sme si volali a povedala že peniaze pošle pošt.poukážkou na moju adresu.Pôvodne chcela č.účtu no to som sa jej bála dať aby to nejako nezneužila a nezobrala niečo na splátky a pod.Už som voči nej nedôverčivá.Teda dúfam že peniažky pošle.Ozvem sa vám ako sme dopadli.ďakujem
nedeje
27.06.11,13:30
Stanislav
sme nedôverčivé lebo tá žena si napožičiavala od veľa ludí požičala si od jedného aby mohla vrátiť druhému a tak dookola na krku má už 3 exekučné príkazy.Teraz má vraj slúbený nejaký úver s banky čo si vybavila jej dcéra aby mohla poplatiť dlhy voči nám.Dlži velmi vela a preto rátame aj s tou možnosťou že nám to nevráti k 30.6.