Laguna13
27.06.11,13:15
Môže si dávať do nákladov živnostník a zároveň aj konateľ vo svojej s.r.o. pohonné hmoty športového auta, ktorým sa zúčastňuje automobilových pretekov a na spomínanom aute robí reklamu svojim firmám? Ak áno, čo k tomu potrebuje? Myslím napr. internú smernicu, v ktorej si stanoví maximálnu výšku nákladov za rok. Má informácie, že niektorí majú tieto autá na firme a náklady si uplatňujú.
Stanislav 1975
27.06.11,11:19
Môže si dávať do nákladov živnostník a zároveň aj konateľ vo svojej s.r.o. pohonné hmoty športového auta, ktorým sa zúčastňuje automobilových pretekov a na spomínanom aute robí reklamu svojim firmám? Ak áno, čo k tomu potrebuje? Myslím napr. internú smernicu, v ktorej si stanoví maximálnu výšku nákladov za rok. Má informácie, že niektorí majú tieto autá na firme a náklady si uplatňujú.

podľa mňa nie- nieje to jednoznačne náklad na dosiahnutie zisku...
To že akože počas pretekov s tým autom robíš kvázi reklamu podľa mňa pred daňovákmi neobstojí...

Ale možno sa mýlim a niekto ma opraví...( a možno nie)
blavaciko
27.06.11,11:42
do nakladov firmy si moze dat ciastku ktoru zaplatil za reklamu majitelovi auta na zaklade faktury za prezentaciu, resp. na zaklade zmluvy o takejto propagacii
Laguna13
27.06.11,11:45
Pre doplnenie:
Športové auto patrí živnostníkovi a konateľovi v jednej osobe. Živnosť i s.r.o. sú zamerané na služby v automobilovom priemysle.
blavaciko
27.06.11,15:40
ak je auto vedene v majetku spolocnosti a sluzi na podnikanie naklady na PHM su danovo uznatelnym nakladom
Laguna13
27.06.11,18:42
Ďakujem za odpovede, ale mám ešte jednu otázku, či sa auto má prihlásiť aj na daňovom úrade. Je prispôsobené iba na závodenie - nie na bežné cesty. Sú na ňom reklamné nápisy, ktoré dávajú do povedomia jeho firmy - aj takto sa snaží pritiahnúť si zákazníkov. Takže naozaj neviem čo s tým.
Laguna13
06.07.11,08:59
Ďakujem za odpovede, ale mám ešte jednu otázku, či sa auto má prihlásiť aj na daňovom úrade. Je prispôsobené iba na závodenie - nie na bežné cesty. Sú na ňom reklamné nápisy, ktoré dávajú do povedomia jeho firmy - aj takto sa snaží pritiahnúť si zákazníkov. Takže naozaj neviem čo s tým.

Nevie mi nikto poradiť?