Hepi
27.06.11,15:08
Potrebujem poradiť. Jedná sa o tlačivá výpis ziskov a strát a súvahu. Dcérin priateľ- vysokoškolák dostal za úlohu nasledujúcu vec: založil si imaginárnu firmu-s.r.o. zameranú na stavebnú činnosť, má jedného zamestnanca a potrebuje povypisovať tlačivá. Čo sa týka miezd, to ovládam, takže to dokážem spraviť, ale čo sa týka týchto výkazov, to nemám ani tušenia. Má tam aj daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty, ale to si myslím, že by sa nemalo vypisovať, nakoľko imaginárna firma bola založená iba v apríli 2011. Može byť plátcom DPH hneď od začiatku podnikania? A teda hlavne prosím poradiť, čo treba vypísať v horeuvedených tlačivách. Vopred ďakujem za odpovede.
Ice dive
27.06.11,13:14
platcom DPH môže byť hneď od začiatku podnikania ak sa zaregistruje...

možno také menšie usmernenie, nech si priateľ stiahne nejakú demoverziu účtovného softwaru, kde má tieto dáta vo vzorovom príklade vypísané... napríklad z OMEGY od Krosu...
Hepi
27.06.11,13:46
Ďakujem, ale pomože niekto konkrétnejšie, alebo je to veľmi zložité? Viete priateľ nemá o týchto veciach ani "páru", takže bolo by lepšie poradiť mne a ja mu to aspoň trochu vysvetlím.
Gina Er
27.06.11,17:26
Ďakujem, ale pomože niekto konkrétnejšie, alebo je to veľmi zložité? Viete priateľ nemá o týchto veciach ani "páru", takže bolo by lepšie poradiť mne a ja mu to aspoň trochu vysvetlím.
asi by mal mať o tom páru,keď to študuje...
JarkaL
27.06.11,17:57
A dostal aj nejaké čísla a príklady účtovných prípadov, alebo si má všetko vymyslieť?
zk24
27.06.11,18:00
Potrebujem poradiť. Jedná sa o tlačivá výpis ziskov a strát a súvahu. Dcérin priateľ- vysokoškolák dostal za úlohu nasledujúcu vec: založil si imaginárnu firmu-s.r.o. zameranú na stavebnú činnosť, má jedného zamestnanca a potrebuje povypisovať tlačivá. Čo sa týka miezd, to ovládam, takže to dokážem spraviť, ale čo sa týka týchto výkazov, to nemám ani tušenia. Má tam aj daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty, ale to si myslím, že by sa nemalo vypisovať, nakoľko imaginárna firma bola založená iba v apríli 2011. Može byť plátcom DPH hneď od začiatku podnikania? A teda hlavne prosím poradiť, čo treba vypísať v horeuvedených tlačivách. Vopred ďakujem za odpovede.

chcelo by to vymysliet nejake uctovne pripady. akoze poskytol nejaku sluzbu, neico nakupil. Taketo neico moze byt? Ak nema nijake obraty nema ako vypisat vykaz ziskov a strat.

treba vymysliet nejake cisla...

mozem ti vystavit suvahu a vykaz ziskov a strat z demo firmy uctovneho softwaru. mozeme tam prepisat nejake uctovne pripady...
Hepi
27.06.11,18:28
Nedostal nič. Má len podnikateľský plán. Malo by to byť asi tak, že vykonala jeho firma nejakú prácu, lebo je to stav.firma-predmet podnikania je predaj a montáž strešných krytín, tesárske, pokrývačské a klampiarske práce. Má len jedného zamestnanca. Ďalej platí prenájom kancelárie,prenájom skladov, leasing na dve autá. Neviem, čo by som ešte mala uviesť, teraz už len, či mi niekto z poraďákov poradí.Vopred díky.
zk24
27.06.11,19:34
Nedostal nič. Má len podnikateľský plán. Malo by to byť asi tak, že vykonala jeho firma nejakú prácu, lebo je to stav.firma-predmet podnikania je predaj a montáž strešných krytín, tesárske, pokrývačské a klampiarske práce. Má len jedného zamestnanca. Ďalej platí prenájom kancelárie,prenájom skladov, leasing na dve autá. Neviem, čo by som ešte mala uviesť, teraz už len, či mi niekto z poraďákov poradí.Vopred díky.

poradime. len mame si to vymysliet?

zauctujeme vytvorenie sro, vlozenie zakladneho imania na bankovy ucet. nakup nejakeho materialu, prenajom kancelarie, dodavka nejakych sluzieb (trzby) s pouzitim kupeneho materialu, mzda zamestnanca, odvody do poistovni....

a tak? akekolvek sumy? len si vymysliet a spravit uctovnu zavierku na konci roka? Mozno keby ste vedeli oscanovat to zadanie....
Hepi
28.06.11,17:58
Až teraz som sa dostala k počítaču, preto tak neskoro reagujem. Sumy si naozaj možete vymyslieť, dcérin priateľ si potom ten podnikateľský plán musí na to napasovať. Už vo štvrtok by tie výkazy potreboval, tak prosím, ak Vám čas dovolí, aby ste pomohli. A malo by sa urobiť aj daňové priznanie. Vopred ďakujem.A ešte len dodám, vklad sro je 20000 €.
zk24
28.06.11,18:12
idem sa na to pozriet
veronikasad
28.06.11,18:13
Až teraz som sa dostala k počítaču, preto tak neskoro reagujem. Sumy si naozaj možete vymyslieť, dcérin priateľ si potom ten podnikateľský plán musí na to napasovať. Už vo štvrtok by tie výkazy potreboval, tak prosím, ak Vám čas dovolí, aby ste pomohli. A malo by sa urobiť aj daňové priznanie. Vopred ďakujem.A ešte len dodám, vklad sro je 20000 €.
Prečo máš tému zaradenú v sekcii jednoduché účtovníctvo ?
Hepi
28.06.11,18:16
Zle som ju dala? No vidíte, že tomu vobec nerozumiem. Dá sa to nejako prehodiť?
JarkaL
28.06.11,18:17
Môžeš požiadať moderátora témy, aby ju prehodil.
veronikasad
28.06.11,18:17
Zle som ju dala? No vidíte, že tomu vobec nerozumiem. Dá sa to nejako prehodiť?
pod príspevkom máš tlačítko nahlas - popros moderátora o preradenie do správnej témy (podvojné účtovníctvo) . Tam si ju skôr nájdu účtovníci v PU.
Hepi
28.06.11,18:19
idem sa na to pozriet
Budem ti veľmi vďačná.
Zoltán Kovács
28.06.11,18:29
Presunuté..... ;)
zk24
28.06.11,20:19
Budem ti veľmi vďačná.

Tak skusam. Sumy aboslutne povymyslane, dufam ze na nich nezalezi, ci su odpisy v spravnej vyske a podobne.

Prikladam
1) uctovne pripady.pdf - zoznam pripadov co som si vymyslela
2) suvaha
3) vykaz ziskov a strat
4) nejake vystupy z uctovnictva
... z DPPO ti neporadim, lebo nemam na to aplikaciu robit DPPO online, jedine vytalcit viem. Takze DPPO dostudovat ;)

Je to za rok 2010, dala som obdobie troch mesiacov iba 01.10.2010 - 31.12.2010. Vzhladom k tomu ze Vam ide hlavne o vykazy, tak sa mi zdalo zbytocne cely rok robit, a uctovat mzdy cely rok, odpisy a leasing a podobne... aj tak je toho dost...
zk24
28.06.11,20:32
Je uz hlboka noc, tak ak som sa niekde pomylila tak to bude vyzerat aspon autenticky :D
Hepi
28.06.11,20:55
Tak skusam. Sumy aboslutne povymyslane, dufam ze na nich nezalezi, ci su odpisy v spravnej vyske a podobne.

Prikladam
1) uctovne pripady.pdf - zoznam pripadov co som si vymyslela
2) suvaha
3) vykaz ziskov a strat
4) nejake vystupy z uctovnictva
... z DPPO ti neporadim, lebo nemam na to aplikaciu robit DPPO online, jedine vytalcit viem. Takze DPPO dostudovat ;)

Je to za rok 2010, dala som obdobie troch mesiacov iba 01.10.2010 - 31.12.2010. Vzhladom k tomu ze Vam ide hlavne o vykazy, tak sa mi zdalo zbytocne cely rok robit, a uctovat mzdy cely rok, odpisy a leasing a podobne... aj tak je toho dost...
Vynikajúce,len ako laik myslím,že je to fakt dobre vypracované. Dúfam, že,keď si to vytlačí, že si na to napasuje ten podnikateľský plán. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.Nemožem dať pochvalu, tak chválim týmto sposobom
Hepi
30.06.11,06:09
Prosím eěte raz o pomoc. Musí sa k tomuto všetkému ešte vypísať aj daňové priznanie. Tak som to teda skúsila. Nakolkoza tri mesiace roku 2010 vyšla strata, tak som daňové priznanie PO vypísala takto: riadok 100=-3916 €, riadok 310=-3916 €, riadok 400 tak isto, riadok 510=19 percent, riadok 600= 0. Ďalej G1, riadok 1=3500 €, riadok 2=7416 € a riadok 3=-3916 €. Prosím Vás, može to takto odovzdať,alebo som to ako laik úplne domrvila.
zk24
30.06.11,06:26
Prosím eěte raz o pomoc. Musí sa k tomuto všetkému ešte vypísať aj daňové priznanie. Tak som to teda skúsila. Nakolkoza tri mesiace roku 2010 vyšla strata, tak som daňové priznanie PO vypísala takto: riadok 100=-3916 €, riadok 310=-3916 €, riadok 400 tak isto, riadok 510=19 percent, riadok 600= 0. Ďalej G1, riadok 1=3500 €, riadok 2=7416 € a riadok 3=-3916 €. Prosím Vás, može to takto odovzdať,alebo som to ako laik úplne domrvila.

Skus to vyplnat trebars cez toto https://www.drsr.sk/podaniedp/podaniedp
Bude ta navigovat ktore riadky chybaju alebo su zle vyplnene. Myslim ze sa to vsak da robit iba pre DP 2009. Tak si to skus a potom prepis do nejakeho DPPO 2010.

Vyplnaj najprv tabulku F.
Riadok
F1 - všetky výnosy
F2 - všetky náklad
F3 - hospodársky výsledok

Tento HV (-3916) nakopiruj do riadku 100, 310, 400

Do dalsich riadkov ako 500... by isli same nuly a tie sa vypisovat nemusia. Takze nic viac tam ani nebude.
Hepi
30.06.11,21:07
Skus to vyplnat trebars cez toto https://www.drsr.sk/podaniedp/podaniedp
Bude ta navigovat ktore riadky chybaju alebo su zle vyplnene. Myslim ze sa to vsak da robit iba pre DP 2009. Tak si to skus a potom prepis do nejakeho DPPO 2010.

Vyplnaj najprv tabulku F.
Riadok
F1 - všetky výnosy
F2 - všetky náklad
F3 - hospodársky výsledok

Tento HV (-3916) nakopiruj do riadku 100, 310, 400

Do dalsich riadkov ako 500... by isli same nuly a tie sa vypisovat nemusia. Takze nic viac tam ani nebude.
Odovzdal to tak, ako som to urobila a skúška je hotová. Tak ešte raz díky za pomoc.