Marek Rigo
27.06.11,15:37
Dobrý deň,

Neveite mi náhodou poradiť ohľadom neoficialne j správy po kontrole elektrikárom, že bvraj je na to aj vyhláška
Marek Rigo
28.06.11,08:10
Tak som z toho teda celý paf, ževraj existuje niečo také čo si spravcovia objednajú. Príde elektrikár, inštalatér a tý všetko odskušajú a premerajú v spoločných priestoroch a vypracujú nezavyslu správu o vadach.Že vraj je na to aj vyhláška a moja otazká znie,že aká a kde sa o tom dozviem viac???
tienik
07.07.11,15:46
existuje len jeden pravny dokument podla vyhlasky - revizna sprava.
Samozrejme, nikto nikomu nebrani pozvat si odbornika aby hociktoru instalaciu prehliadol a premeral. Z toho moze napisat nejaku spravu, ale pravnu hodnotu to nema ziadnu. Moze to byt len napriklad supis poruch aby sa vedeli zadat podmienky do sutaze na opravu, alebo cosi podobne.
Popripade, ako podklad na reklamaciu prace po "elektrikaroch" aj ked tam by som odporucal priamo reviziu - nech fuserom ide o opravnenie.
prudky
07.07.11,21:33
Tak som z toho teda celý paf, ževraj existuje niečo také čo si spravcovia objednajú. Príde elektrikár, inštalatér a tý všetko odskušajú a premerajú v spoločných priestoroch a vypracujú nezavyslu správu o vadach.Že vraj je na to aj vyhláška a moja otazká znie,že aká a kde sa o tom dozviem viac???


Východzia revízna správa je pred kolaudáciou.
Potom je opakovaná.

Budovy určené na rôzne účely majú predpísanú rôznu periodicitu opakovaných revízií.
Marek Rigo
08.07.11,05:09
Ďakujem Vám za rady, zistil som ,len to že už to premerali a zkontrolovali a ďalej,že tie správy su len informatívneho charakteru pre SVB aby mohli si dať poprípade odstraniť zistené vady.