rommy
27.06.11,15:50
Ahoj poraďáci zamestnávame študenta na DoBPŠ, teraz 3.6.2011 ukončil štúdium a stratil štatút študenta ale potrebujeme aby pracoval ešte jeden mesiac, ako to teraz urobiť ukončiť dohodu o BPŠ a uzatvoriť na mesiac dohodu o vykonaní práce? a dať odhlášku na SP k 3.6.11 a prihlášku od 4.6.11 na novú dohodu? alebo tam stačí nejaký dodatok o zmene?
rodina1
27.06.11,14:09
Ahoj poraďáci zamestnávame študenta na DoBPŠ, teraz 3.6.2011 ukončil štúdium a stratil štatút študenta ale potrebujeme aby pracoval ešte jeden mesiac, ako to teraz urobiť ukončiť dohodu o BPŠ a uzatvoriť na mesiac dohodu o vykonaní práce? a dať odhlášku na SP k 3.6.11 a prihlášku od 4.6.11 na novú dohodu? alebo tam stačí nejaký dodatok o zmene?
Treba uzatvoriť novú dohodu. Ak však ide o opakovanú činnosť, treba uzatvoriť Dohodu o pracovnej činnosti, a nie Dohodu o vykonaní práce.
Znovu treba podpísať vyhlásenie k uplatneniu nezdaniteľnej čiastky.
Odhlásiť na SP a znovu prihlásiť.
KEJKA
27.06.11,17:16
kedysi tu p.minister hovoril, že DBPŠ nestráca platnosť ukončeným štúdiom a stratou štatútu študenta. Inak povedané DBPŠ platí aj po ukončení štúdia.. Ak ide len o ten jeden-dva mesiace, tak by som uzavrela dohodu o ukončení DBPŠ ku dňu 31.8.2011 - ako príklad, teda posunula ukončenie na vyhovujúci dátum. Iné riešenie mi pripadá zbytočné papierovanie.
rommy
29.06.11,12:54
a môže pracovať aj tie daľšie mesiace 20 hodín týždenne?
rada by som sa vyhla tým ďalším papierovačkám :) keď aj tak už končí...