Diomedea
27.06.11,18:00
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či má zamestnávateľ právo, znížiť mi určitým spôsobom mzdu, ak mi zaslal výpoveď dohody o vykonaní práce a ako dôvod uviedol nespokojnosť s pracovnou morálkou zamestnanca, pričom ja som mu v podstate žiadnu výpoveď ani podobný doklad nepodpisovala.
Ďakujem.
terezamaria
27.06.11,16:09
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či má zamestnávateľ právo, znížiť mi určitým spôsobom mzdu, ak mi zaslal výpoveď dohody o vykonaní práce a ako dôvod uviedol nespokojnosť s pracovnou morálkou zamestnanca, pričom ja som mu v podstate žiadnu výpoveď ani podobný doklad nepodpisovala.
Ďakujem.

Výpoveď z dohody o vykonaní práce sa nedáva. Oznamuje sa zamestnancovi, že z dôvodu..........končí s ním zamestnávateľ Dohodu o vykonaní práce.

Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam - § 226, ods.4 ZP.
Diomedea
28.06.11,08:17
Tak ešte jedna otázočka, čo presne sa rozumie pod pojmom "po prerokovaní so zamestnancom" a čo teda v prípade, ak so mnou nič prerokované nebolo? Aj tak má právo mi udeliť nejakú zrážku?
Tweety
28.06.11,08:22
Tak ešte jedna otázočka, čo presne sa rozumie pod pojmom "po prerokovaní so zamestnancom" a čo teda v prípade, ak so mnou nič prerokované nebolo? Aj tak má právo mi udeliť nejakú zrážku?
Veď kvalifikovanú odpoveď už máš, neide o výpoveď z PP, ako u zametnanca, takže to prerokovanie sa na Teba nezťahuje. Dohoda nie je PP podľa PZ.
Diomedea
28.06.11,08:27
ale v zákonníku práce sa to píše aj k dohode o vykonaní práce, tak ma zaujíma, čo je teda to prerokovanie, prosím ak ma niekto o tom informácie, tak mi to napíšte.
Tweety
28.06.11,08:31
ale v zákonníku práce sa to píše aj k dohode o vykonaní práce, tak ma zaujíma, čo je teda to prerokovanie, prosím ak ma niekto o tom informácie, tak mi to napíšte.
Prerokovanie je len pri výpovedi, ale u teba neide o výpoveď. Čítaj pozorne, veď to máš uvedené už v prísp. 2.
Diomedea
28.06.11,08:42
no dobre, takže priamo k veci, môže alebo nemôže mi znížiť odmenu?
Tweety
28.06.11,08:43
no dobre, takže priamo k veci, môže alebo nemôže mi znížiť odmenu?
Môže, veď aj to tam už máš uvedené.:) Prečo si myslíš, že odpovede, ktoré si dostala, nie sú k veci?
Diomedea
28.06.11,08:55
lebo sa v kuse točím v kruhu, v zákonníku práce - § 226, ods.4 ZP - o dohode o vykonaní práce sa píše, že zamestnávateľ má právo odmenu znížiť ak nebol spokojný s vykonanou prácou, ale musí to mať nejak papierovo podložené alebo je to čisto na jeho subjektivite, že si zmyslí, že mi zaplatí o polovicu menej a je to v poriadku?
Tweety
28.06.11,09:00
lebo sa v kuse točím v kruhu, v zákonníku práce - § 226, ods.4 ZP - o dohode o vykonaní práce sa píše, že zamestnávateľ má právo odmenu znížiť ak nebol spokojný s vykonanou prácou, ale musí to mať nejak papierovo podložené alebo je to čisto na jeho subjektivite, že si zmyslí, že mi zaplatí o polovicu menej a je to v poriadku?

Ak to zníženie s Tebou neskonzultoval, tak čo Ti bráni v tom, aby si sa ho priamo na to opýtala? Máš na to právo.