Heather Smith
27.06.11,18:13
Pekný večer každému.
Potrebovala by som poradiť, resp. vzor zápisnice z valného zhromaždenia s.r.o., ktoré nebola uznášania schopná, nakoľko neprišiel jeden zo spoločníkov.
Konkrétne sa jedná o to, že sa chcem vzdať funkcie konateľa, spoločnosti som poslala odstúpenie z funkcie a zvolala som aj valné zhromaždenie, ale spoločník a spolu konateľ neprišiel. Teraz by som potrebovala napísať zápisnicu a poslať čím skôr do ORSR, nech mi začne plynúť lehota 3 mesiace aj oficiálne. Len neviem ako na to.
Dopredu Vám ďakujem za Vaše odpovede.
akina
27.06.11,17:02
Pekný večer každému.
Potrebovala by som poradiť, resp. vzor zápisnice z valného zhromaždenia s.r.o., ktoré nebola uznášania schopná, nakoľko neprišiel jeden zo spoločníkov.
Konkrétne sa jedná o to, že sa chcem vzdať funkcie konateľa, spoločnosti som poslala odstúpenie z funkcie a zvolala som aj valné zhromaždenie, ale spoločník a spolu konateľ neprišiel. Teraz by som potrebovala napísať zápisnicu a poslať čím skôr do ORSR, nech mi začne plynúť lehota 3 mesiace aj oficiálne. Len neviem ako na to.
Dopredu Vám ďakujem za Vaše odpovede.
Pozri § 66 ods. 2 obchodného zákonníka.
KEJKA
27.06.11,17:12
vzory zápisníc tu nájdeš - nechaj tam všetky body programu, ale pod tým len uved vetu, že po dľa SZ a Prezenčnej listiny sa VZ nekonalo - nebolo uznášaniaschopné. Podpíš a pošli.
Heather Smith
27.06.11,17:20
Ďakujem, viem, že od najbližšieho zasadnutia, len práve to chcem dať nejako na papier, že ten spoločník neprišiel na to valné zhromaždenie.
Lucia1992
03.04.12,14:33
Economic
04.04.12,08:37
Pekný večer každému.
Potrebovala by som poradiť, resp. vzor zápisnice z valného zhromaždenia s.r.o., ktoré nebola uznášania schopná, nakoľko neprišiel jeden zo spoločníkov.
Konkrétne sa jedná o to, že sa chcem vzdať funkcie konateľa, spoločnosti som poslala odstúpenie z funkcie a zvolala som aj valné zhromaždenie, ale spoločník a spolu konateľ neprišiel. Teraz by som potrebovala napísať zápisnicu a poslať čím skôr do ORSR, nech mi začne plynúť lehota 3 mesiace aj oficiálne. Len neviem ako na to.
Dopredu Vám ďakujem za Vaše odpovede.

Len taká kontrolná otázka, naozaj je VZ neschopné uznášania ak jeden spoločník chýba ? Ako máte v SZ ustanovené : nadpolovičná, dvojtretinová väčšina, alebo musia byť prítomní všetci ?
Vzdanie sa konateľstva doruč spoločnosti, po prípade spoločníkom doporučene, aby si to vedela preukázať.