eler
12.01.06,12:08
podnikám na slovensku ako fyzická osoba, mám v osobnom vlastníctve osobný automobil prihlásený v evidencii v ČR.(na moje meno)
Vozidlo nemám ani v ČR ani SR v majetku firmy. Je možné za toto vozidlo zaplatit cestnú daň, používať ho príležitostne na pracovné cesty a uplatniť si cestovné náhrady?
alušik
13.01.06,11:28
Ja by som povedala, ze ano. Ved pre uplatnenie cestovnych nahrad je dolezite, ze to auto je Tvoje a nie to, na uzemi ktoreho statu mu bola pridelena SPZ. Aspon si myslim...
eler
13.01.06,12:26
dik za odpoved, uz som si myslel ze ma vsetci ignoruju:-))) myslim si to tiez, nie je tam nic proti nicomu a ked sa na to niekoho spytam kazdy odpovie ze asi ano .........ale pochybnost tam je:-(
alušik
13.01.06,12:34
Tak pozri, myslim, ze najmenej je zajst na danovy urad a opytat sa priamo tam. Treba im povedat, ze vozidlo mas registrovane v CR, ci je s tym problem. No a uvidis. Len rozmyslam este, ci nemas povinnost preregistrovat si auto u nas, ked s nim jazdis pravidelne na nasom uzemi. Viem, ze opacne v CR to plati. Zistovala som to, lebo na firme sme mali registrovane vozidlo, ktore po cely rok jazdi mimo uzemia SR. Lenze je pravda, ze pokial nenavstivis potrebne urady, kazdy Ti povie asi... A tak som skoncila aj ja. Na danovom urade mi vobec nevedeli poradit, ako je to s danou z motorovych vozidiel, ked to auto nejazdi na nasom uzemi, vraj to mam zistit na vyssom uzemnom celku. A ked tam skusi clovek nieco poslat, radsej sa k tomu nevyjadria.
Beba
13.01.06,12:57
Mali sme požičané auto z CZ na základe zmluvy - na prepravu tovaru počas poruchy nášho firemného asi dva mesiace. Zaplatili sme cestnú daň aj na Slovensku. Robili sme cesťáky. Prefotili sme si techničák a bolo to OK. Svoj majetok /či už ho máš na Tenerifi či kde /je stále Tvoj súkromný majetok a jazdiť si v ňom môžeš. Na podnikanie používané auto musí mať zaplatenú daň. Cestovné náhrady si môžeš uplatniť u auta nezaradeného do podnikania / čiže súkromného,požičaného od kamaráta,manžela.../ Ako je to s registráciou auta na SK neviem, nemám s tým skúsenosti. Len zamestnanci neplatia daň, ak so súkromným autom podniknú služobku. Dúfam, že sa nemýlim. Ak ano, opravte ma.
Vladimír Ozimý
13.01.06,12:59
no moj nazor....ide o sukromne auto....ak si clovek zaplati cestnu dan uplatnovat si cestovne nahrady moze vlastnik auta podla paragrafu 19 ods 2 pism e no a to znamena ze ty si vlastnik...nikde sa nepise o tom ze musi byt auto evidovane na Slovensku jedina podmienka je vlastnictvo - je tam jasne napisane vlastne motorove vozidlo