berere
27.06.11,19:56
Dobrý deň.

Potrebovala by som poradiť ohľadom krytého mačacieho WC.
Nakoľko chovám mačku v byte a nemám s tým ešte veľké skúsenosti, chcela by som sa opýtať či mi nevie niekto skúsenejší poradiť, ako sa zbaviť zápachu močoviny z mačacieho WC, nakoľko je to dosť nepríjemné v týchto letných mesiacoch a celkovo. Na internete som sa dočítala o krytých WC. Tak by som sa chcela opýtať, či je to účinné riešenie, pretože to nie je lacná záležitosť takl aby mi potom nestálo niekde v skrini, s akým WC ste spokojní, poprípade neaké linky z internetu.
Ďakujem
hubatá
27.06.11,18:02
Každé zvieratko je cítiť v byte, aj keď sa mačací záchod pravidelne vynáša a nádoba dezinfikuje. Zvlášť to cítia tí ktorí nič nechovajú, vadí im jednoducho pach, chlpy. V letných mesiacoch sa aj to zviera viac potí a teda aj páchne. Skús zavesiť nejaký osviežovač, možno prehluší pach.
berere
27.06.11,18:07
no máš pravdu, záchod pravidelne čistím, mením piesok a dezinfikujem. V izbe máme aj osviežovač, dokonca aj piesok je s neakou vôňou no nič nepomáha. Ja potrebujem poradiť konkrétne s tým krytým WC, či sa oplatí :)
arizona
27.06.11,18:14
V prvom rade vymen podstielku za iny druh.

Hlavne tie jemne granulovane podstielky dost drzia zapach,aky opisujes. Tiez som raz taku kupila,nepomahalo nic,len ju vyhodit.

Na umyvanie zachodiku pouzivaj savo s obrazkom domceka. Je vyborne na dezinfekciu,aj pohlcuje zapach.Ak mas moznost ,nechaj potom vysusit niekde na slniecku.
S nim mozes umyvat aj dlazku,ak mas cicu doma...:);)
ladyrs
27.06.11,18:17
nám sa kryté mačacie vecko neosvedčilo, lebo mačky buď sa báli,alebo z iného dôvodu začali cikať pred ten záchodík, takže používame zase to klasické otvorené
berere
27.06.11,18:19
no možno to bude tou podstielkou aj keď som s ňou spokojná lebo sa dobre hrudkuje...
Ďakujem za radu, ale Savo používam už od žačiatku aj na misu s pieskom, lopatku aj dlážku v byte... Myslela som si, že ked je záchod krytý s pohyblivými dvierkami, tak sa ten zápach takto nešíri, preto som sa na to chcela opýtať, či s tým nemá niekto skúsenosti.
hubatá
27.06.11,18:52
Aj ľudský záchod cítiť ...... aj všetci členovia domácnosti sa potia, cítiť ich, nejako mi to vadí že si rozčarovaná z toho, že mačku doma cítiť, dokonca vravíš o zápachu. Čo myslíš čo bude v zime v byte cítiť keď nebudeš môcť mať otvorenú ani ventilačku na okne - no predsa mačku.
berere
27.06.11,19:04
no neviem ako u vas ale u nas ludsky zachod necitit...aj vsetci clenovia domacnosti sa o seba staraju aby nesmrdeli...ja nevravim o zapachu macky ale o zapachu amoniaku z mocu, ktory je priam neznesitelny a kedze nebyvam v izbe sama, a macaci moc ma silny zapach dost mi to vadi a myslim aj na ostatnych clenov domacnosti, lebo nie kazdemu to moze byt prijemne a hygienicke....neviem ci sa teraz hras na neaku modernu ochrankynu zvierat a za ich prava ze sa nemozu umyvat, davat si deodorant a je ich citit..ak ano vyvediem ta z omylu pretoze moja macka zerie drahsie a zdravsie veci ako ja. Predstav si ze v zimee sme o nej ani nevedeli (mozno preto ze sa nepotila ako to tvrdis ty) a to aj bez otvorenej vetracky...kedze tvoj napad "alaa osviezovac vzduchu" nepresiel predpokladam ze nemas s tymto skusenosti, tak nekomentuj moj prispevok...dakujem
hubatá
27.06.11,19:23
Mám mačku a počítala som s tým, že ju bude v byte cítiť. A my nehovor, že keď ide u vás niekto na záchod, tak ten druhý keď ide po ňom nekrčí nosom .......
Chokma
27.06.11,19:56
Hubatá, veď ona nejde mačku vyhodiť alebo odstreliť, pretože ju cítiť. Ona chce len eliminovať ten smrad. Keď si už načrtla ten ľudský záchod - mohli sme sa zmieriť s latrínou, a povedať si, že jej nevýhody sú skrátka neriešiteľné a treba ich prijať. Podobne to môže byť s tým mačacím záchodom... Tak jej nevnucuj svoj "naturálny" postoj. Možno sa nájde niekto, kto poradí vecne. ;)
KoxXxo
27.06.11,19:56
Kúp si plyšovú mačku.
zuzusa
28.06.11,05:09
Skús si zaopstarať tchora,potom ten mačkyn smrad nebude cítiť : o))
felix1
28.06.11,05:57
Macka alebo kocur ? Aky stary ? Pri kocuroci pomoze urcite kastracia. Pri kastrovanom je intenzita zapachu ovela nizsia. Skoda ze si si to nezistila pred obstaranim ,,chlpáča,, :) On ti to ale vynahradi vrčaním pri spolocnom sledovani telky.
Llívia
28.06.11,05:59
Dobrý deň.

Potrebovala by som poradiť ohľadom krytého mačacieho WC.
Nakoľko chovám mačku v byte a nemám s tým ešte veľké skúsenosti, chcela by som sa opýtať či mi nevie niekto skúsenejší poradiť, ako sa zbaviť zápachu močoviny z mačacieho WC, nakoľko je to dosť nepríjemné v týchto letných mesiacoch a celkovo. Na internete som sa dočítala o krytých WC. Tak by som sa chcela opýtať, či je to účinné riešenie, pretože to nie je lacná záležitosť takl aby mi potom nestálo niekde v skrini, s akým WC ste spokojní, poprípade neaké linky z internetu.
Ďakujem
Nie je mačka chorá? Nemôže mať napr. cukrovku (ak ju ovšem mačky môžu mať)? Sestra má kocúra, je kastrovaný, má kryté WC-ko a nie je ho vôbec cítiť, ani pach moču nie je cítiť.
henrieta3
28.06.11,06:08
Každé zvieratko je cítiť v byte, aj keď sa mačací záchod pravidelne vynáša a nádoba dezinfikuje. Zvlášť to cítia tí ktorí nič nechovajú, vadí im jednoducho pach, chlpy. V letných mesiacoch sa aj to zviera viac potí a teda aj páchne. Skús zavesiť nejaký osviežovač, možno prehluší pach.
keby si prisla k nam, urcite nic necitis, sme na to velmi citlivi, ani macicka nesmrdi ako napr. pes, vonia ked ju vezmeme do ruk, dcera by zapach nezniesla, ani ja, chlapi to tak necitia
ale je pravda, bola som v bytoch, kde maju macky a psov a smrdelo tam
wc treba cistit, piesok vymienat,, napr. keby nasej macke smrdel piesok, nejde donho, aj ked sme amli kocura pred nou, stal pri zachode a knucal, ked nebol cisty, mozno mate v byte iny problem, macicka chodi aj niekde vedla, je kastrovana? lebo nekastrovane ked si nieco oznackuju, je to poriadny smrad
henrieta3
28.06.11,06:15
Mám mačku a počítala som s tým, že ju bude v byte cítiť. A my nehovor, že keď ide u vás niekto na záchod, tak ten druhý keď ide po ňom nekrčí nosom .......
ked je tvoju macku v byte citit, tiez je niekde chyba, nepisete, ci su kastrovane a ci ste sa radili s veterinarom, lebo je fakt, ze macka na smradlave wc nepojde, ma rada cistotu, vzdy sa usadi na nieco, co je ciste, oprane, vonave
ten znackovaci moc maju len nekastrovane, to naozaj smrdi, citit to aj na ulici
irma1
28.06.11,06:26
Takže vecne:
Záchod jedine krytý, ale používam ho doma bez dvierok.
Ja používam Zverlit bez vône. Dostať kúpiť aj s vôňou, ale moje mačky ho nechcú.
Cítiť môžeš nekastrovaného dospelého kocúra. Mačka nesmrdí a je jedno, či je sterilizovaná alebo nie.
berere
28.06.11,06:27
je rozdiel ked je citit smrad po potrebe a je rozdiel ked zachod smrdi..neviem co tu pleties dve odlisne veci...ja nevravim, keby sme vykonavali potrebu do piesku ako macky tiez by bol z toho smrad lenze sme akosi na inej urovni. Neviem co je take hroznee a co ti tak vadi na tom, ze chcem vediet ako funguje kryci zachod
Llívia
28.06.11,06:30
je rozdiel ked je citit smrad po potrebe a je rozdiel ked zachod smrdi..neviem co tu pleties dve odlisne veci...ja nevravim, keby sme vykonavali potrebu do piesku ako macky tiez by bol z toho smrad lenze sme akosi na inej urovni. Neviem co je take hroznee a co ti tak vadi na tom, ze chcem vediet ako funguje kryci zachod
Berere, môžeš odpovedať na toto?

Macka alebo kocur ? Aky stary ? Pri kocuroci pomoze urcite kastracia. Pri kastrovanom je intenzita zapachu ovela nizsia....


...mozno mate v byte iny problem, macicka chodi aj niekde vedla, je kastrovana? lebo nekastrovane ked si nieco oznackuju, je to poriadny smrad

A ešte zváž ten zdravotný problém.

Ešte dodám: keď použije sestrin kastrovaný kocúr WC-ko na čúranie, nie je to cítiť. Ale keď v ňom nechá hovienka, tak je to niekedy cítiť a to fest, takže asi kryté WC-ko zápach až tak dobre "neskryje".
berere
28.06.11,06:31
nie nie je chora a ano je sterilizovana, rok stara...
berere
28.06.11,06:33
Dakujem za radu...ano ja viem, ze macka nesmrdi, ja nemam problem so smadom macky je cistotna, sterilizovana, nevykonava potrebu nikde inde po byte je vychovana len naozaj jediny problem je ten zapach z wc, tak skusim vymenit podstielku za inu znacku a zaobstarat si to kryte wc :)
ladyrs
28.06.11,06:33
Skús si zaopstarať tchora,potom ten mačkyn smrad nebude cítiť : o))

a čo takto si "zaopstarať" pravidlá pravopisu ? mimotemy
irma1
28.06.11,06:42
Dakujem za radu...ano ja viem, ze macka nesmrdi, ja nemam problem so smadom macky je cistotna, sterilizovana, nevykonava potrebu nikde inde po byte je vychovana len naozaj jediny problem je ten zapach z wc, tak skusim vymenit podstielku za inu znacku a zaobstarat si to kryte wc :)

Neviem si predstaviť otvorené WC, veď "bordelu" narobia dosť aj pri krytom. Vynášajú trošku na labkách, keď idú von.
Smrad občas je, lebo kocúr je lenivý a niekedy poriadne nezahrabe.
Nepodceňuj podstielku. Za tie roky, čo mám mačky, som už vyskúšala všeličo.
A veru mala som raz aj tzv. jednorázovku. Mačka si urobila potrebu a mohla si ju vyhodiť. Značku si už žiaľ nepamätám, ale lacná nebola.
medvedik21
28.06.11,07:06
Hubata: macky sa nepotia, nemaju a to ani potne zlazy, tak ked nevies, netrep :)

Berere: mam doma 1 macku a 1 kocura a zapach ziadny. Podstielku cistime cca 3x denne a 2x mesacne vymenim komplet podstielku a vydezinfikujem zachodik. Ten nemame kryty ale je na nasom WC a vo dverach do WC sme umiestnili macacie dvierka. Tym sme zabranili akemukolvek prieniku pachu do bytu, ale ani na tom WC nic necitit alebo len velmi slabo. Mozno pomoze aj podstielka, pouzivam Cats best oko plus - je to podstielka z drevnej drte, hrudkuje a da sa splachnut v zachode. Vonia po dreve, tak mozno ten pach prekryva ;). Tiez co sa tyka stravy, je dolezite aby mica vela pila, lebo cim menej pije tym koncentrovanejsi moze mat moc a tym silnejsi zapach. Tak snad som pomohla ;)
evuš
28.06.11,07:28
....naučiť mačku robiť potrebu iba vonku...;) - teda jedna z možností :D
medvedik21
28.06.11,07:33
....naučiť mačku robiť potrebu iba vonku...;) - teda jedna z možností :D

V byte ju podrzim v okne, nech kadi na dolneho suseda? :D hehe
evuš
28.06.11,07:42
V byte ju podrzim v okne, nech kadi na dolneho suseda? :D hehe

Alé niééééééééé, ale už som pár krát videla, ako si mačka vyskočí na WC "ľudskú" toaletu a urobí to tam.... :D, a ty už len spláchneš...

mimotemyinak, ja moc mačky nemusím... a keď tak, tak len na dvore..., doma máme psa a ten "kadí" len vonku, takže nemusím riešiť zápach z otvoreného mačacieho wc...;);):D
medvedik21
28.06.11,07:45
Alé niééééééééé, ale už som pár krát videla, ako si mačka vyskočí na WC "ľudskú" toaletu a urobí to tam.... :D, a ty už len spláchneš...

mimotemyinak, ja moc mačky nemusím... a keď tak, tak len na dvore..., doma máme psa a ten "kadí" len vonku, takže nemusím riešiť zápach z otvoreného mačacieho wc...;);):D

Ja nemusim riesit vencenie :D vsetko ma pre aj proti :)
berere
28.06.11,09:36
....naučiť mačku robiť potrebu iba vonku...;) - teda jedna z možností :D

nasa macka chodi s nami kazdy vikend na chatu kde je vonku pustena, a do chaty za cely den pride sama od seba len sa najest a na WC...cize asi aj u zvierat plati ze zvyk je zelezna kosela :D
Katy a R
28.06.11,09:37
berere
28.06.11,09:38
Hubata: macky sa nepotia, nemaju a to ani potne zlazy, tak ked nevies, netrep :)

Berere: mam doma 1 macku a 1 kocura a zapach ziadny. Podstielku cistime cca 3x denne a 2x mesacne vymenim komplet podstielku a vydezinfikujem zachodik. Ten nemame kryty ale je na nasom WC a vo dverach do WC sme umiestnili macacie dvierka. Tym sme zabranili akemukolvek prieniku pachu do bytu, ale ani na tom WC nic necitit alebo len velmi slabo. Mozno pomoze aj podstielka, pouzivam Cats best oko plus - je to podstielka z drevnej drte, hrudkuje a da sa splachnut v zachode. Vonia po dreve, tak mozno ten pach prekryva ;). Tiez co sa tyka stravy, je dolezite aby mica vela pila, lebo cim menej pije tym koncentrovanejsi moze mat moc a tym silnejsi zapach. Tak snad som pomohla ;)

Ano dakujem, tie dvierka nie su zly napad...a ta podstielka tiez stoji za vyskusanie :)
evuš
28.06.11,09:40
nasa macka chodi s nami kazdy vikend na chatu kde je vonku pustena, a do chaty za cely den pride sama od seba len sa najest a na WC...cize asi aj u zvierat plati ze zvyk je zelezna kosela :D

Berere, s tým úplne súhlasím... pokiaľ je zápach, treba zvýšiť počet čistení... a kúpiť podstielku, ktorá bude vhodnejšia...:)
henrieta3
29.06.11,05:53
Berere, s tým úplne súhlasím... pokiaľ je zápach, treba zvýšiť počet čistení... a kúpiť podstielku, ktorá bude vhodnejšia...:)
tak toto vam zavidim, vlastne moja macka, nasa by asi usla, je taka poplasena, je mi vzdy luto, ked ideme na chalupu, ze tam nemoze s nami behat po trave
korra
12.07.11,12:51
Tiez som riesila nieco podobne. Najprv som mala to otvorene wecko, teda ja nie, cicuch :-) a to bolo nieco...:D Nakolko to bola cicka "priselkyna" tak som nevedela ako sa nauci to wecko pouzivat tak mala ten hajzlik pod nosom - v obyvacke. Ale dlhodobo to fakt nebolo unosne. Zakupila som kryte wecko, ale bez dvierok. Prestahovala ho do chodby. Zapach sa zredukoval vcelku dost. Vela vsak robi aj typ podstielky. Bezne "hypermarketove" boli des a hruza, nehrudkovalo to, smrdelo po dvoch dnoch uplne sialene a to nebolo ani leto. Teraz striedam najcastejsie zverlit a best oko plus /hrudkujuca drevita/ - da sa aj splachnut - je rozlozitelna. Zachodik cistim kazdy den, podstielka mi vydrzi bez vymeny takmer 2 tyzdne. Len dosypam po troskach, co odstranim hrudky. Pri vymene robim dokladnu ocistu savom. Lopatku "osavujem" raz za 3 dni. Toto zatial funguje. Pre kazdy pripad, vsak mam na parapete v chodbe hodeny aj nejaky ten luftfresher ale ten skor zo zvyku :) Co sa pytam navstev, ci citia, tvrdia ze nie...ano, mozu byt zdvorili..ale skor bude problem v tom, ze su to tiez "zverofilovia", takze im to asi tak velmi nos nederie ;)
220870
21.07.11,17:57
Prišlo mi na mail.www.chytralola.sk
možno pomôže.
Martin Plecha
21.05.14,09:15
Zápachu z mačacieho WC sa zbavíš ak použiješ silikagélove granule. Tie výborne pohlcujú pachy, stelivo vydrží dlhšie a nelepí sa na srsť.
alaya1
21.05.14,10:21
tema je z roku 2011.