majgy
27.06.11,20:20
dobry vecer,
mam problem s plastovymi oknami. Zrejme posobenim slnka sa deformovali a a na 1bm profilu je ohyb v obluku viac ako 2mm. Na obrazku ma vodovaha 1,8m a ohyb viac ako 4mm. Okna som reklamoval, a reklamaciu mi dodavatel neuzal,ale v ramci ustretovosti mi vymenil najvacsie okna. Problem bol pravdepodobne v nespravnej volbe kotviaceho materialu. (turbosroby do porfix plus,nue PUR pena, ale pučiaca páska). pretoze vymenene okna, na kotvy a v Purpene sa nedeformuju. Nechcem to tak nechat, lebo viem ze som v prave, ale neviem ake mam moznosti. Nechcem to risit zdlhavymi reklamaciami (prva trvala asi 5mesiacov). Chcem sa proste pripravit. Mat v ruke technicky posudok, zakon, alebo normu, proste nepriestrelne argumenty. Vedeli by ste mi poradit na koho sa obratit? Pripadne aj konkretne kontakty z bratislavskeho kraja?
Dakujem. Marian.
arizona
27.06.11,18:29
220870
27.06.11,18:33
Sklamem vás.Podľa noriem je ten 4mm priehyb v poriadku normy to povoľujú.
majgy
27.06.11,18:49
Sklamem vás.Podľa noriem je ten 4mm priehyb v poriadku normy to povoľujú.
no neviem.. v pisomnom zamietnuti argumentovali tym, ze ze norma povoluje 1mm na 1bm. tu ide o viac ako dvojnasobnu hodnotu.. 4mm je velmi vela. to okno ako luk, a je to okom viditelne.. z vnutra sa to oddelilo od omietky a vznikla skara asi 2mm. vedeli by ste mi poradit ako sa dostanem k tej norme? dakujem. M.
220870
27.06.11,20:17
1.Priehyb plastových profilov kolmo na rovinu okna je bežný, ak je v*rozmedzí ±1,9 mm pri bielych prvkoch a ±3,9 mm pri farebných prvkoch. Tieto hodnoty priehybu sú odvodené od fyzikálnych vlastností plastového okenného profilu a*voľným okom sú prakticky nerozoznateľné.
Vyššie uvedené zásady opsudzovania kvality sú určené podľa STN 746210 (5/2005) a podľa predpisu vydaného VFF Merkblat (registrovaný spolok okien a fasád v Nemecku)* KV 01/2004-11.
majgy
28.06.11,16:19
chcem sa este spytat: nevedeli by ste na aku dlzku je povolena tato odchylka.. lebo ak by to bolo na 1bm profilu, na 2metrove francuzske okno je to takmer 8mm, a to mi verte, ze uz tych 4mm/2bm je sakra velmi vidiet.. nehovoriac o vytrhnuti zo zaomietania.. vid. foto.
Dodavatel sa ohana nejakou normou PN-EN 12608:2004, odsek 5.3.4, ktora uvadza ten 1mm na 1m dlzky profilu.. To je ale nejaka polska norma, tak ja neviem ci plati pre slovensky trh.
Tak kde je prosim Vas pravda? Dakujem.
220870
28.06.11,17:39
Na Slovensku platia Slovenské a Európske normy.Vždy tá ktorá viac vyhovuje zákazníkovi.Polskými normami si môže montážna firma vytrieť riť.
Tie 4 mm sú ak sa nemýlim na dva metre dlžky.Je to z 2006 r.
majgy
28.06.11,18:13
super.. dakujem za info.. musim si tu normu zohnat niekde a nastudovat..ak je to na 2 metre a ja som mal na 1,8m ohyb 4,5mm, a na malych oknach ohyb na 1meter 2 mm, tak su tie okna zle.. a som v prave.. no musim este zohnat niekoho kto to posudi a spravi serioznu spravu.. este raz vdaka..
majgy
29.06.11,11:54
Na Slovensku platia Slovenské a Európske normy.Vždy tá ktorá viac vyhovuje zákazníkovi.Polskými normami si môže montážna firma vytrieť riť.
Tie 4 mm sú ak sa nemýlim na dva metre dlžky.Je to z 2006 r.
Zdravim, pisali ste mi sukromnu spravu, ale nejak sa mi to stratilo. Mozete mi to prosim preposlat este raz alebo na mail? majgy(zavinac)seznam.cz. dakujem moc. M.
ciners
29.06.11,12:33
Ak mozem, mam otazku. Co je nad tym oknom? Lebo ak tam mate napriklad zly predklad, ktory zatlacil a zdeformoval okno, tak moc nenareklamujete. Skuste to pozriet a odfotit, kym este budete platit nejakeho znalca cez okna.
majgy
29.06.11,16:55
Ak mozem, mam otazku. Co je nad tym oknom? Lebo ak tam mate napriklad zly predklad, ktory zatlacil a zdeformoval okno, tak moc nenareklamujete. Skuste to pozriet a odfotit, kym este budete platit nejakeho znalca cez okna.
zdrvim.. Preklady su original nosne preklady porfix.. tym to nebude.. to vytrhnutie okna zo zaomietania sa objavilo uplne vsade.. aj u malych okien sirky 60cm..
neviem, ci som spominal,reklamaciu sice neuznali ale 4 najvacsie okna mi vymenili, vraj ustretový krok. no mne to skor pride ako proznanie pochybenia..
220870
29.06.11,17:13
Zdravim, pisali ste mi sukromnu spravu, ale nejak sa mi to stratilo. Mozete mi to prosim preposlat este raz alebo na mail? majgy(zavinac)seznam.cz. dakujem moc. M.
Niečo sa poondilo asi na porade nemám to ani ja v odoslaných .Tuším som tam písal o možných chybách ak zle osadili okná po celom obvode okien musí byť medzera na penu min 8mm ,ak je rám natvrdo opretý o preklad a podlahu tak sa bude určite krútiť.V profiloch by mala byť osadená ocelová výstuž.Dá sa to zistiť priložením magnetu.Rám by mal byť zoskrutkovaný spolu s výstužou.
bohus1601
20.03.13,19:59
Dobry vecer chcem sa opytat ci by mi niekto nevedel poradit kde mam tieto normy pozhanat? mam normu stn746210 no potrebujem normu o prehybe plastovych profilov