paulite
27.06.11,20:34
Mam eshop s oblecenim, ktory funguje asi treti mesiac. Objednavky celkom idu ale problem mam v tom, ze mi dost vracaju veci. Proste si objedna tovar, vyskusa a posle naspat alebo nepreberie dobierku. Podla odozvy je tovar pekny, cena primerana a material kvalitny. V OP mam vratenie tovaru do 7 dni bez udania dovodu a mam pocit, ze to mnohe zeny vyuzivaju, ze proste to chcu vidiet a poslu to naspat. Kopi sa mi takto nepredany tovar. Je to normalne pre eshop s oblecenim?
Nechcem tu davat link na moj eshop, ale predavam hlavne busines oblcenie, teda bluzky a sukne, saty. A potom doplnky a sperky, hodinky. A na nejakych 500 kliknuti ( statistika za posledny tyzden ) mi pripadaju dve objednavky. V com moze byt problem?
Vdaka za reakcie...
padro
27.06.11,18:59
no povedzme za na 500 navstev tak 5 objednavok by mohlo byt dvje je trosku pomenej... snad pri obleceni je to uplne jasne ze sa bude toho vracat vela, raz som kupoval takto topanky cez eshop a nikdy viac.. vratil som 2x. sam mam eshop len v inej oblasti, eshop s oblecenim to je trosku specificka zalezitost.
blavaciko
27.06.11,19:30
osobne si myslim ze pri textile ci obuvi je uplne normalne ze clovek si to potrebuje vyskusat... jednak velkost a jednak strih...
arizona
27.06.11,19:40
Sice to nie je povinne,ale skus si k navratke pripojit nejaky listok, kde by zakaznici iba krizikom oznacili dovod vratenia. Mozno ti to pomoze. Zakaznikovi to zaberie snad sekundu,treba to umiestnit pred oci,niekde vedla adresy...
Myslim, ze Quelle to tak malo.

...napadla ma aj taka vec, ze ci mas na stranke ozaj dobre fotky,ci nie su nejak skreslene oproti originalu. Skus pozriet stranky znamejsich e shopov s oblecenim,mozno chytis nejaku inspiraciu...;)
Dáša_
28.06.11,04:11
Máš pri tovare aj detailné fotografie? - pozerala som teraz nejaké podobné obchody a napríklad nohavice - síce je napísané zloženie materiálu, ale chýbajú detailné fotografie - napríklad na vrecká. Pri tovare je fotografia, ale presnejšie sa neda na tovar pozrieť.
Stanislav 1975
28.06.11,04:12
Mam eshop s oblecenim, ktory funguje asi treti mesiac. Objednavky celkom idu ale problem mam v tom, ze mi dost vracaju veci. Proste si objedna tovar, vyskusa a posle naspat alebo nepreberie dobierku. Podla odozvy je tovar pekny, cena primerana a material kvalitny. V OP mam vratenie tovaru do 7 dni bez udania dovodu a mam pocit, ze to mnohe zeny vyuzivaju, ze proste to chcu vidiet a poslu to naspat. Kopi sa mi takto nepredany tovar. Je to normalne pre eshop s oblecenim?
Nechcem tu davat link na moj eshop, ale predavam hlavne busines oblcenie, teda bluzky a sukne, saty. A potom doplnky a sperky, hodinky. A na nejakych 500 kliknuti ( statistika za posledny tyzden ) mi pripadaju dve objednavky. V com moze byt problem?
Vdaka za reakcie...

Ber to troška aj tak a počítaj s tým, že Slováci sú dosť veľký špekulanti...
arizona
28.06.11,04:50
Ber to troška aj tak a počítaj s tým, že Slováci sú dosť veľký špekulanti...
Mas pravdu Stando, ale poznas,ake sme my baby. Ked si objedname nejake handricky, tak sa nevieme dockat,kedy si ich oblecieme...
Len, tak bezdoovodne sa ich tazko vzdavame a posielame naspat :---:D;)
dragan.michal
28.06.11,10:46
Myslím, že je to podobné aj pri iných eshopoch. Robíme nejaké veci pre pár eshopov s oblečením a to množstvo vráteného tovaru je celkom dosť. Buď nesedí veľkosť, alebo si to ľudia potom rozmyslia, alebo sa im zdá krajšie na fotkách a v reále už nie.
Množstvo vráteného tovaru závisí od toho koľko krát u Teba klient nakúpi. Ak nakupuje často tak už vie, aké veľkosti objednávať atd. Tam miera vráteného tovaru klesá.
U nových zas stúpa.
camozzi
28.06.11,11:02
Ani to oblecenie by som neskatulkoval. Ja som predaval znackove a pomerne drahe oblecenie a nemozem povedat, ze by ludia nejako spekulovali a vracali tovar. Jasne, menil sa tovar v pripade zle vybranej velkosti, ale to je asi tak vsetko. Myslim, ze to bolo prave znackovym oblecenim - ludia znacky poznali, s ich tovarom sa stretli a vedeli "do coho idu". Bezne sa mi stavalo, ze ludia u mna nakupili po tom, co si tovar vyskusali v nejakej kamennej predajni alebo som ich tam posielal a potom si tovar objednali cez telefon alebo priamo cez eshop.
Pri predaji elegantneho oblecenia moze byt problem napr. v strihu a inych velkostiach jednotlivych vyrobcov. Mozu byt sice znacky kvalitne a zname, ale pri predaji tohto druhu oblecenia sa skor pozera na parametre tipu strih, dizajn, pouzite latky a podobne.