Marci2305
28.06.11,08:13
Chcem sa opýtať. Zamestnanec ukončil Bc. štúdium teraz v Júni. V septembri pokračuje ďalej. No za obdobie Júl, August dáte daňový bonus? Aj keď je riziko, že nenastúpi? Alebo ho nedám a pri ročnom zúčtovaní mu to vyrovnám..Ďakujem vopred za rady.
Tweety
28.06.11,06:14
Chcem sa opýtať. Zamestnanec ukončil Bc. štúdium teraz v Júni. V septembri pokračuje ďalej. No za obdobie Júl, August dáte daňový bonus? Aj keď je riziko, že nenastúpi? Alebo ho nedám a pri ročnom zúčtovaní mu to vyrovnám..Ďakujem vopred za rady.
Skončením štúdia končí aj nárok na DB.
Marci2305
28.06.11,06:18
Áno to viem, ale aj ide pokračovať na titul Ing...
Marci2305
28.06.11,06:21
Pýtam sa len preto, lebo ak začne v septembri tak má nárok na tieto dva mesiace. Nemá ešte 25. Rozhodujem sa či mu dať DB teraz alebo ho vyrovnať až pri ročnom zúčtovaní.
Barbara
28.06.11,06:21
Áno to viem, ale aj ide pokračovať na titul Ing...


však mu nedaj júl a august a keď ti donesie v sept, alebo v októbri potvrdenie zo školy tak mu to doplatíš v RZD, vždy je lepšie doplatiť ako zraziť;)
Tweety
28.06.11,06:22
Pýtam sa len preto, lebo ak začne v septembri tak má nárok na tieto dva mesiace. Nemá ešte 25. Rozhodujem sa či mu dať DB teraz alebo ho vyrovnať až pri ročnom zúčtovaní.
A ak nezačne?
Marci2305
28.06.11,07:17
Veď to..ak nezačne! Tak to asi urobím tak, že mu ho nedám..Len som chcela vedieť ako postupujete vy..:-) Ďakujem za rady.
ivka70
28.06.11,07:32
Veď to..ak nezačne! Tak to asi urobím tak, že mu ho nedám..Len som chcela vedieť ako postupujete vy..:-) Ďakujem za rady.

V juli a v auguste nemas ziadny zakonny podklad na vyplacanie DB, pri kontrole by si mohla mat problem, nakolko ptvrdenie o navsteve skoly plati len do statnic a nover bude mat az od septembra, ak nastupi.

Takze jednoznacne pozastavit a zacat vyplacat az po doruceni potvrdnia o navsteve skoly.
Lila
06.07.11,14:51
A keď zamestnanec donesie, že jeho dieťa je prijaté na 2. stupeň VŠ?
Však o uplatnení DB zodpovedá zamestnanec alebo sa mýlim?
Bežne sa mi stáva, že zamestnanec si neželá, aby som mu pozastavila vyplácanie DB.

Prosím, ešte si chcem overiť:
dieťa ukončilo SŠ 2.6.2011 , ale od 3.6.2011 má uzatvorenú prac. zmluvu. Predpokladám správne, že za 6/2011
má zamestnanec nárok na DB, nakoľko sa posudzuje stav k 1. dňu v mesiaci t.j. k 1.6.2011.
Ďakujem
Tweety
06.07.11,14:52
A keď zamestnanec donesie, že jeho dieťa je prijaté na 2. stupeň VŠ?
Však o uplatnení DB zodpovedá zamestnanec alebo sa mýlim?
To, že je prijaté ešte neznamená, že aj študuje. Nárok na DB je len na študenta, a on ním ešte nie je.
veronikasad
06.07.11,14:53
A keď zamestnanec donesie, že jeho dieťa je prijaté na 2. stupeň VŠ?
Však o uplatnení DB zodpovedá zamestnanec alebo sa mýlim?
Bežne sa mi stáva, že zamestnanec si neželá, aby som mu pozastavila vyplácanie DB.,
pokial sa nejedná o súvislé inžinierske štúdium, treba postupovať podla odpovede v prísp. č. 8
Tweety
06.07.11,14:54
A keď zamestnanec donesie, že jeho dieťa je prijaté na 2. stupeň VŠ?
Však o uplatnení DB zodpovedá zamestnanec alebo sa mýlim?
Bežne sa mi stáva, že zamestnanec si neželá, aby som mu pozastavila vyplácanie DB.
Postupujeme podľa skutočnosti. Podstatné je to, či je, alebo nie je študentom, či má, alebo nemá potvrdenie o štúdiu.
veronikasad
06.07.11,14:56
Prídavok na dieťa UPSVaR tiež doplatí až po predložení potvrdenia o návšteve školy
Lila
06.07.11,15:07
Ďakujem aj ja. Ešte by som potrebovala udobriť 2. časť mojej otázky, ktorú mám v predošlom zadaní.
/a ešte jedna vec, máte prefotené aj rodné listy detí? /
Ď:
Tweety
06.07.11,15:26
A keď zamestnanec donesie, že jeho dieťa je prijaté na 2. stupeň VŠ?
Však o uplatnení DB zodpovedá zamestnanec alebo sa mýlim?
Bežne sa mi stáva, že zamestnanec si neželá, aby som mu pozastavila vyplácanie DB.

Prosím, ešte si chcem overiť:
dieťa ukončilo SŠ 2.6.2011 , ale od 3.6.2011 má uzatvorenú prac. zmluvu. Predpokladám správne, že za 6/2011
má zamestnanec nárok na DB, nakoľko sa posudzuje stav k 1. dňu v mesiaci t.j. k 1.6.2011.
Ďakujem
ÁNo, má nárok na DB.
Tweety
06.07.11,15:27
Ďakujem aj ja. Ešte by som potrebovala udobriť 2. časť mojej otázky, ktorú mám v predošlom zadaní.
/a ešte jedna vec, máte prefotené aj rodné listy detí? /
Ď:
Školopovinné deti- rodné listy, potom u študentov- potvrdenia o návšteve školy.