annaj
28.06.11,08:58
Dobrý deň.
Prosím o pomoc pri riešeni prípadu:
Sme firma(FO)plátca DPH. Vykonali sme službu (organizovanie divadelného predstavenia v Rusku) pre občianské združenie v ČR , ktoré nie je zaregistrované pre DPH. Neviem určiť miesto dodania služby a následne vystavenie faktúry (s DPH alebo bez). Prípadne ďalšie súvislosti, ktoré mi z uvedeného vyplyvajú.
Ďakujem za pomoc.
Lubo44
28.06.11,07:16
V prvom rade treba určiť či dané OZ je zdaniteľnou osobou podľa §3 zákona o DPH.

Ak je zdaniteľnou osobou - tak miesto dodania bude, podľa mňa, určené podľa §15, čiže miesto dodania je ČR, fakturuje sa bez DPH, služba sa uvádza v SV (OZ by sa malo zaregistrovať v ČR ako príjemca cezhraničnej služby, aby mu bolo pridelené IČ DPH, ktoré uvediete v SV)

Ak nie je zdaniteľnou osobou - tak miesto dodania je Rusko, dodanie oslobodené od dane, fakturuje sa bez DPH, v SV sa neuvádza.
annaj
28.06.11,08:23
Ďakujem. Veľmi mi to pomohlo.
Zuzanak1
09.07.12,11:51
Dobrý deň, mám podobný prípad.
Firma SK platca DPH fakturuje SK firme neplatca DPH služby súvisiace so sporostredkovaním konferencie, ubytovania a všetko, čo s tým súvisí v Rusku.
- Ruská firma platca DPH fakturuje SK firme platca DPH s ruskou DPH, SK firma si nemôže uplatniť DPH-samozrejme, takže zaplatí plnú sumu Ruskej firme aj s DPH
- následne SK firma platca DPH chce prefakturovať tieto služby SK firme neplatcovi DPH a tu sa pýtam, ak sa tie služby konali v Rusku ale fakturujú si ich medzi sebou SK firmy, SK firma platca DPH uvedie na faktúre aj DPH alebo NIE ???