Rubrika
28.06.11,10:00
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, keď si na tejto stránke zadám vyhľadávanie podľa vlastníka, vyplním kraj,okres,obec,katastrálne územie,vlastníka-názov,vlastníka-dátum narodenia a vyplním aj ten kód, tak mi vždy vypíše - "Žiadny vlastník nebol podľa zadaných údajov nájdený!" Prečo? A pritom osoba v danom katastrálnom území má pozemky.
Anna123
28.06.11,08:15
Skús vyhľadať cez - nezistení vlastníci, alebo daj číslo parcely.
srska
28.06.11,08:24
ak to zadáš aj s dátumom narodenia a ten zadáš správny, môže sa stať to, že v katastri je dátum narodenia zapísaný nesprávne a preto nenájdeš nič (vlastná skúsenosť). skús vlastníka bez dátumu narodenia, len s priezviskom.
Žabinka
28.06.11,08:48
Musíš zadať meno presne ako je vedené v katastri :rolleyes:. Čiže väčšinou sú zápisy vedené najprv priezvisko, potom meno. Keď som to skúsila opačne, nenašlo mi majetok žiadny :).
Rubrika
28.06.11,09:52
Žabinka si poklad. :) Ani ma nenapadlo dať najprv priezvisko a potom meno. Ďakujem.
Vladi87
21.08.11,18:10
Vie mi niekto poradiť, ako spojazdniť tú mapu.
Mám IE 8 32bit aj 64bit, a chce to aby som nainštaloval ActiveX program. Ak ho nainštalujem, stále chce aby som ho nainštaloval. :-/ nevieme ti poradiť?
pepa78
21.08.11,18:23
Po stiahnuti toho programu musim pred instalaciou zavriet okno prehliadaca IE...cize nesmie bezat ziadne okno IE
psutalko
22.08.11,05:47
Skús potom reštartovať PC
Vlastas
22.08.11,05:52
A hlavne treba túto stránku prehliadať cez Internet Explorer .....
szakszlaci
22.08.11,06:42
Ja som dostal od nich nasledujúci mail, keď som pýtal, ako sa dá pozrieť mapu pod op systém linux s operou:

Dobrý deň.



Technické predpoklady pre používanie aplikácie pre súbor grafických informácií (SGI) - MAPY sú:



• Internetový prehliadač Microsoft Internet Explorer verzie 6.0 a vyšší

• Rozlíšenie minimálne 1024x768 (stránky sú optimalizované pre toto rozlíšenie)

• Povolené Cookies

• Povolený JavaScript

• Povolené inštalovanie a spúšťanie ActiveX komponentov a administrátorské práva na počítači za účelom inštalácie ActiveX plugin-u (platí pre operačné systémy Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Windows NT)

• Povolené zobrazovanie Pop-up okien (aplikácie ktoré môžu blokovať Pop-up okná sú napríklad Microsoft Internet Explorer, Anti-vírus, Google Toolbar, atď...)

• Rozšírenia Microsoft Internet Explorera alebo toolbary ako Google Toolbar môžu negatívne vplývať na MapGuide Viewer

• Úroveň bezpečnosti Microsoft Internet Explorera nesmie byť nastavená vyššie ako „Medium“/„Stredná“.

• MapGuide Viewer ActiveX komponent môže byť zablokovaný („disabled“), odblokujte ho v nastavení Microsoft Internet Explorera

• 64-bitová verzia Microsoft Internet Explorera nie je podporovaná

• Pre Microsoft internet Explorer verzie 7 a 8 je potrebné pre úspešnú realizáciu tlače mapy vypnúť „Protected Mode“/ „Chránený režim“ (nastaviť na Off)

• V prípade problémov s tlačou v Microsoft Internet Exploreri verzie 8 pridajte webovú stránku „http//195.28.70.134/“ medzi „ Trusted sites“





S pozdravom



Elena Malobická

administrátor Katastrálneho portálu

Geodetický a kartografický ústav Bratislava

Chlumeckého 4, 827 45 Bratislava

Tel.: +421 2 2081 6223

Fax.: +421 2 4333 4801
buchač
22.08.11,08:49
Ja som dostal od nich nasledujúci mail, keď som pýtal, ako sa dá pozrieť mapu pod op systém linux s operou:

Dobrý deň.



Technické predpoklady pre používanie aplikácie pre súbor grafických informácií (SGI) - MAPY sú:



• Internetový prehliadač Microsoft Internet Explorer verzie 6.0 a vyšší

• Rozlíšenie minimálne 1024x768 (stránky sú optimalizované pre toto rozlíšenie)

• Povolené Cookies

• Povolený JavaScript

• Povolené inštalovanie a spúšťanie ActiveX komponentov a administrátorské práva na počítači za účelom inštalácie ActiveX plugin-u (platí pre operačné systémy Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Windows NT)

• Povolené zobrazovanie Pop-up okien (aplikácie ktoré môžu blokovať Pop-up okná sú napríklad Microsoft Internet Explorer, Anti-vírus, Google Toolbar, atď...)

• Rozšírenia Microsoft Internet Explorera alebo toolbary ako Google Toolbar môžu negatívne vplývať na MapGuide Viewer

• Úroveň bezpečnosti Microsoft Internet Explorera nesmie byť nastavená vyššie ako „Medium“/„Stredná“.

• MapGuide Viewer ActiveX komponent môže byť zablokovaný („disabled“), odblokujte ho v nastavení Microsoft Internet Explorera

• 64-bitová verzia Microsoft Internet Explorera nie je podporovaná

• Pre Microsoft internet Explorer verzie 7 a 8 je potrebné pre úspešnú realizáciu tlače mapy vypnúť „Protected Mode“/ „Chránený režim“ (nastaviť na Off)

• V prípade problémov s tlačou v Microsoft Internet Exploreri verzie 8 pridajte webovú stránku „http//195.28.70.134/“ medzi „ Trusted sites“





S pozdravom






šak čítaj :confused::confused::confused::confused::confused: :confused:....neviem síce , ako je na tom linux s IE .....ale OPERA sa nechytá ........
rudopp
22.08.11,09:22
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, keď si na tejto stránke zadám vyhľadávanie podľa vlastníka, vyplním kraj,okres,obec,katastrálne územie,vlastníka-názov,vlastníka-dátum narodenia a vyplním aj ten kód, tak mi vždy vypíše - "Žiadny vlastník nebol podľa zadaných údajov nájdený!" Prečo? A pritom osoba v danom katastrálnom území má pozemky.

Asi tam nič také nie je zapísané
(daj iba dátum narodenia - - možno zle píšeš meno)
Vladi87
22.08.11,16:03
tak ďakujem, idem to skúsiť :-) Stále som to nespojazdnil. Inak pozerám, že bežný_user_friendly :D
Rubrika
22.08.11,16:54
Nepíšem zle meno. A už som našla listy vlastníctva, ktoré som potrebovala. Zle som zadávala meno majiteľa - najprv meno a potom priezvisko. A treba zadať najprv priezvisko a potom meno.