OlgaM
28.06.11,10:38
Môže si uplatniť daňový bonus daňovník na družkine dieťa ak žijú v spoločnej domácnosti?
Tweety
28.06.11,08:40
Môže si uplatniť daňový bonus daňovník na družkine dieťa ak žijú v spoločnej domácnosti?
Nie. Je to možné len medzi manželmi.
Mila123
28.06.11,09:07
Len na ujasnenie... v tomto prípade manžel na manželkine dieťa, ktoré nie je jeho? môže si uplatniť

A v prípade druhov žijúcich v spoločnej domácnosti na ich spoločné dieťa, ktoré má oboch rodičov zapísaných v rodnom liste? aj tu si môže uplatniť....
OlgaM
28.06.11,09:16
No ale v rodnom liste je napísané otec: XXX.
Daňovnik tvrdí že minulý rok si na toto dieťa uplatnil bonus moc tomu neverím, DP 2009 som nevidela. Je to družkine dieťa. Je to živnostník, mal odklad, požiadal ma o vyplnenie DP.
Barbara
28.06.11,09:27
595/2003 § 33

Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené,
dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť
rodičov na základe rozhodnutia príslušného
orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené
dieťa podľa osobitného predpisu.125

na družkine dieťa by mohol poberať, ak by bol otcom on , nakoľko v rodnom liste otec je xxx, nárok nemá. jedine ak sa s ňou ožení bude mať nárok:rolleyes:
OlgaM
28.06.11,09:47
Ďakujem všetkým za odpovede!
zuzanna
28.06.11,16:08
prosím o radu aj ja robime kamaratke teda uz byvalej lebo zomrela danove priznanie zomrela 08.04.2011 bola zivnosticka a ma jedno nezaopatrene dieta mozme jej uplatnit danovy bonus za januar az april alebo nie prosim o radu dakujeme
Tweety
28.06.11,16:18
prosím o radu aj ja robime kamaratke teda uz byvalej lebo zomrela danove priznanie zomrela 08.04.2011 bola zivnosticka a ma jedno nezaopatrene dieta mozme jej uplatnit danovy bonus za januar az april alebo nie prosim o radu dakujeme
Ak jej príjem splňa §33 zákona na jeho uplatnenie, tak áno.
RichardGala
05.07.11,07:50
Ahojte, aky doklad potrebujem ak zamestanec ma s manzelkou 1 spolocne dieta a 2 vyzenene? staci sobasny list a rodne listy deti? Potom mozem smelo uznat danovy bonus na vsetky 3 deti? Ak nastupil do zamestnania 12.06.2011 za dany mesiac mi pocita cele danove bonusy, je to ok? dik za radu
veronikasad
05.07.11,07:54
Ahojte, aky doklad potrebujem ak zamestanec ma s manzelkou 1 spolocne dieta a 2 vyzenene? staci sobasny list a rodne listy deti? ano, ak ide o deti do skončenia povinnej školskej dochádzky. U starších potrebuješ aj potvrdenie o návšteve školy. Potom mozem smelo uznat danovy bonus na vsetky 3 deti? ano Ak nastupil do zamestnania 12.06.2011 za dany mesiac mi pocita cele danove bonusy ako splnil podmienku príjmu - ano, je to ok? dik za radu
odpoveď v texte