adus07
28.06.11,11:48
Ahojte..

V pondelok otvaram novy second hand.

Vedeli by ste mi poradit nejake "know how"? :rolleyes:

Mam par otazok, ktore som tu na fore nenasla..

Mam zabehnuty butik s oblecenim. Stahujem sa spolu s nim do vacsich priestorov, ktore budem delit na dve casti. Jedna cast bude prestahovany butik, a druha, ta vacsia bude second hand.
Chcem sa opytat:

1. treba ist doplnit nejake zivnostenske opravnenie na predaj secondhandoveho tovaru?

2. Pokial bude butik a SH v jednej miestnosti predeleny len deliacimi sietami, je potrebne nahlasovat prevadzku noveho sekacu?

3. Staci mi jedna registracna pokladna, ktoru som pouzivala v budiku? pripadne ako mam riesit kody v pokladni na SH? mozem blokovat nove rifle pod rovnakym kodom ako rifle zo secondhandu???

4. Pripadne na ake veci by osm si mala davat pozor??

Dakujem za vsetky odpovede. Velmi mi s tym pomozete.. :)
adus07
29.06.11,04:16
To vazne mi nik neporadi?
derek191919
29.06.11,05:45
K tvojim otazkam ti veľmi neporadim, ale poradil by som ti, aby si tie dve prevadzky rozdelila tak, aby bolo vidno, ze nepatria k sebe. Pretože niekto, kto má averziu v nakupovaní v second-hande ti nemusí prísť ani do toho butiku, ak to bude vyzerať, že to je takmer spojené. A druhá vec je, že ak bude vedieť, že to má ten istý majiteľ, môže si myslieť, že aj tie veci z butiku môžu byť vlastne už raz nosené. To ma len tak napadlo, že kebyže take dva obchody vidim pri sebe, asi by mi to prebehlo hlavou.
adus07
30.06.11,04:34
Vieš čo, no ono to bude oddelené.. a poriadne, takze toho by som sa nebála.. :)