Sharon
28.06.11,14:26
Dobrý deň, potrebujem súrne pomôcť s jedným problémom, lebo si s ním neviem poradiť. Nenašla som nič k tomu v Zákone o sociálnom fonde. Ide o to, že daň zo sociálneho fondu (za lístky do divadla) sme odviedli na DU na účet, kde posielame daň z príjmu. Z DU sa dotazovali aka je to platba, lebo im to tam vraj visí ako preplatok.Ked som im povedala čo to je, tak mi pracovníčka kázala urobiť opravné Prehľady a aj Hlásenie. Kde som to mala v Prehľade uviesť, vôbec si neviem rady čo s tým a ona mi nevedela povedať. Budem Vám veľmi povďačná, keď ma aspoň nasmerujete kde sa o tom píše - už hodinu hľadám na nete a nič neviem nájsť. Ďakujem
Tweety
28.06.11,12:28
Dobrý deň, potrebujem súrne pomôcť s jedným problémom, lebo si s ním neviem poradiť. Nenašla som nič k tomu v Zákone o sociálnom fonde. Ide o to, že daň zo sociálneho fondu (za lístky do divadla) sme odviedli na DU na účet, kde posielame daň z príjmu. Z DU sa dotazovali aka je to platba, lebo im to tam vraj visí ako preplatok.Ked som im povedala čo to je, tak mi pracovníčka kázala urobiť opravné Prehľady a aj Hlásenie. Kde som to mala v Prehľade uviesť, vôbec si neviem rady čo s tým a ona mi nevedela povedať. Budem Vám veľmi povďačná, keď ma aspoň nasmerujete kde sa o tom píše - už hodinu hľadám na nete a nič neviem nájsť. Ďakujem
Je to daň zo závislej činnosti, nie daň z príjmu PO. Žiadaj DÚ o jej preúčtovanie, túto daň musíš uviesť aj do kvartálnych prehľadov.
Sharon
29.06.11,07:55
Ahoj, ja som to zle napísala, odviedli sme to na DÚ na účet kde posielame daň zo závislej činnosti.
Sharon
30.06.11,12:21
Keď daň zahrniem do kvartálnych prehľadov (podám opravné) budem musieť opraviť aj Hlásenie. V náväznosti na to treba prerobiť aj Ročné zúčtovanie dane aby mi sumy sedeli a tiež výplatu zamestnancovi za február (vtedy mu bol vyplatený preplatok z Ročného zúčtovania). Je to tak? alebo sa to dá opraviť inak? Ak niekto viete poraďte prosím, lebo som z toho zúfalá.