mcvpn
28.06.11,15:07
Mám takýto problém: notebook Lenovo Thinkpad Edge 14" sa predáva s recovery partíciou,no jedného dňa spadol systém a nebol možný prístup k recovery cez klávesovú skratku.partícia bola stratená,ale našla sa pomocou linuxu . no prístup k nej je stále nejako blokovaný(program Rescue and recovery ani klávesová skratka nefungujú). počul som, že by sa to dalo riešiť tak,že do príkazového riadku sa napíše príkaz, ktorý zmení cestu programu tak, aby bola tá recovery partícia použiteľná.
Otázka znie: Je to možné? Viete presný postup a podelíte sa oň?
Alebo máte nejaký iný použiteľný spôsob?
Ďakujem :)
Vlado40
28.06.11,14:52
Recovery partície sú o ničom.Zbytočne zaberajú miesto a sú tam iba zbytočnosti,ktoré sa dajú v prípade potreby stiahnúť zo stránky výrobcu.Preinštaluj windows ,je to rýchlejšie a hlavne sa nainštaluje iba to čo treba.
mcvpn
28.06.11,15:09
tak mi môžeš pohľadať Recovery pre Lenovo :)
chcem ho predať a bráni tam niečo dať oficiálny windows,čiže by som to chcel inak riešiť. už som skusal gparted live CD a nastavil bootovanie z recovery particie,no nepomohlo :(
Vlado40
28.06.11,18:28
Ak je na spodnej strane NTB nálepka s kódom windows ,tak treba nainštalovať windows taký ako tam bol a netreba žiadné recovery.Recovery partícia je skrytý oddiel pred C-ečkom.Treba sformátovať celý HDD a potom nainštalovať windows.