veronitas
28.06.11,15:14
dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu,mám takúto situáciu:
Aktuálne som zamestnaná v jednej firme, v auguste nastupujem do novej práce, do inej firmy. V mesiaci júl by som chcela mať však už voľno, ale tak,že by som si riadne zaplatila za seba odvody a ukončila prac. pomer k 31.7.2011 v aktuálnom zamestananí. Je to možné?Ak áno prosím ako by sa to dalo poriešiť a čo k tomu potrebujem?
Aká bude výška odvodov, aké doklady k tomu potrebujem, kde ich treba odovzdať a celkovo ako treba postupovať.
Gina Er
28.06.11,13:34
31.7. končíš v jednom zamestnaní,1.8. začínaš v inom....si nepretržite zamestnaná,zamestnávatelia za Teba všetko zaplatia.
veronitas
28.06.11,13:49
Vďaka za odpoveď, problém je však v tom, že ja už reálne v mesiaci júl nebudem v práci, ale chcem si zaplatiť odvody. To znamená, že ukončím síce prac. pomer 31.7. ale v práci nebudem už od 1.7. Zamestnávateľ ma odhlási z platenia odvodov k 30.6. hoci mi končí prac. pomer až 31.7.2011 Za mesiac júl si budem platiť odvody sama, ale ako, koľko a pod. to potrebujem poradiť, resp. či to vôbec takto ide, alebo je výhodnejšie vybaviť si neplatené voľno na celý mesiac a zaplatiť odvody zamestnávateľovi, ktoré za mňa odvedie. Vďaka
Gina Er
28.06.11,14:03
Vďaka za odpoveď, problém je však v tom, že ja už reálne v mesiaci júl nebudem v práci, ale chcem si zaplatiť odvody. To znamená, že ukončím síce prac. pomer 31.7. ale v práci nebudem už od 1.7. Zamestnávateľ ma odhlási z platenia odvodov k 30.6. hoci mi končí prac. pomer až 31.7.2011 Za mesiac júl si budem platiť odvody sama, ale ako, koľko a pod. to potrebujem poradiť, resp. či to vôbec takto ide, alebo je výhodnejšie vybaviť si neplatené voľno na celý mesiac a zaplatiť odvody zamestnávateľovi, ktoré za mňa odvedie. Vďaka
ak máš na papieri,že prac.pomer končí 31.7. tak za Teba musí zaplatiť,MUSÍ,inak to nie je možné.
pavol54
28.06.11,14:16
Závisí to od zamestnávateľa, ty zrejme chceš neplatené voľno ale odvody chceš aby boli odvedené ako keby si bola v zamestnaní že tak to bude vyzerať asi takto: Ak máš na plat 100 potom z toho máš odvody 13,4 a zamestnávateľ za teba platí 35,2 a ak máš čistý viac ako 296,61 tak ešte aj daň, ak sa sním dohodneš a mu to zaplatíš aby to za teba odviedol tak by to nemal byť problém.
veronitas
29.06.11,05:18
Ok, vďaka, ešte sa Vás opýtam takto, je možné, aby mi trval prac. pomer do 31.7. a zamestnávateľ ma odhlásil od platenia už k 30.6?
Teda potom by som si musela ísť dohodnúť asi do soc. a zdrav. poistovne, že si to doplatím, hoci mi trvá prac. pomer do 31.7.?
Alebo je lepšie dohodnúť sa so zamestnávateľom na neplatenom volne a preplatiť mu odvody, ktoré on za mňa odvedie?
A ešte mám poslednú otázku:
Mám min. mzdu, tak koľko budú moje odvody, aby som vedela, koľko mu mám zaplatiť,aká presne by to mala byť suma?
Ďakujem Vám veľmi pekne, veľmi ste mi pomohli!
Prajem Vám krásny deň:-)