ginka41
28.06.11,15:16
dobrý deň, prosím o radu ako postupovať v prípade, keď mi dnes oznámili, že od budúceho šk. roka mi berú triedu- z polovičky žiakov vznikne špeciálka- majú postih A a druhú polovičku priradia k inej triede, inej p. učiteľke a ja budem učiť čo mi ostane na 1. stupni, takže ani celý úväzok nie, som kvalifikovaná, mám anglický jazyk i informatiku, ostatní učitelia nie, učím tam už 10 rokov- nová p. zástupkyňa sa snaží , aby som asi dala výpoveď sama- je nejaká šanca sa brániť?
Sabadka
28.06.11,16:21
dobrý deň, prosím o radu ako postupovať v prípade, keď mi dnes oznámili, že od budúceho šk. roka mi berú triedu- z polovičky žiakov vznikne špeciálka- majú postih A a druhú polovičku priradia k inej triede, inej p. učiteľke a ja budem učiť čo mi ostane na 1. stupni, takže ani celý úväzok nie, som kvalifikovaná, mám anglický jazyk i informatiku, ostatní učitelia nie, učím tam už 10 rokov- nová p. zástupkyňa sa snaží , aby som asi dala výpoveď sama- je nejaká šanca sa brániť?

Najprv malá poznámočka. Postih A neexistuje, žiaci môžu mať mentálny postih a budú vzdelávaní podľa A variantu.

A teraz k otázke-menovanie a odvolanie triedneho učiteľa je plne v kompetencii riaditeľa školy a nie je to nárokovateľné a ani sa neuvádza v pracovnej zmluve, že Vás prijímajú za triedneho učiteľa.

Ak ste bola pred 10 rokmi prijatá na celý úväzok a tento úväzok máte uvedený aj v pracovnej zmluve tak Vám úväzok svojvolne znížiť nemôžu. Môže sa tak stať len na základe dohody o zmene pracovných podmienok a s touto dohodu musíte súhlasiť aj vy ináč to neide.
Je tu však aj taká možnosť, že ak vy ste kvalifikovaná pre AJ a informatiku a na budúci rok nenaplníte svoj týždenný úväzok vyučovaním týchto predmetov, môžu Vám dať vyučovať aj iné predmety pre naplnenie úväzku, ale pozor ak predmety ktoré vyučujete ako kvalifikovaná teda AJ+INV nebudú prevyšovať polovicu+1 hodinu vášho úväzku môže Vás zamestnávateľ zaradiť ako nekvalifikovaného učiteľa a tým pádom pôjdete o platovú triedu nižšie.