Vivi
12.01.06,14:33
Sme malinka stavebna firma (4 zamestnanci), za rok 2005 sme vytvorili socialny fond vo vyske cca 2500.-, ktory sme zuctovali v jednoduchom uctovnictve teraz na konci roka.Zaroven som do decembra dala jeho cerpanie tak, ze som vyplatila vsetkym zamestnancom po 625.- ako prispevok na stravovanie. Tuto ciastku som zdanila vo mzdach za december. Je to tak spravne, alebo ako to mam poriesit?
Dakujem velmi krasne za radu......
liba2
12.01.06,15:49
Sme malinka stavebna firma (4 zamestnanci), za rok 2005 sme vytvorili socialny fond vo vyske cca 2500.-, ktory sme zuctovali v jednoduchom uctovnictve teraz na konci roka.Zaroven som do decembra dala jeho cerpanie tak, ze som vyplatila vsetkym zamestnancom po 625.- ako prispevok na stravovanie. Tuto ciastku som zdanila vo mzdach za december. Je to tak spravne, alebo ako to mam poriesit?
Dakujem velmi krasne za radu......
Bolo by to správne, ak ste zabezpečili aj stravovanie. Ak nie, mohli ste použiť na zdôvodnenie iný účel.
Vivi
13.01.06,06:01
Prave,ze sme stravovanie neposkytli, len neviem, ci tam mozem uviest aj nejaky iny ucel - nemam totiz ziadne doklady (nakop balickov, cestovne listky, stravenky), tak som im tu sumu chcela poskytnut ako prispevok, len neviem, co je najvhodnejsie uviest......
Suvadova
13.01.06,07:03
Peniaze zo soc.fondu môžeš použiť aj na regeneráciu pracovnej sily. Dáš im podpísať podpisovú listinu, že prevzali peniaze zo soc.fondu na regeneráciu, zdaníš im to v mzde 19% daňou a je to vyriešené. Nepotrebuješ už viac nič dokladať.
Lucinka22
22.01.06,16:00
Prosim Vás, živnostník má len jedného zamestnanca a za cely rok má soc. fond vo výške 1237 Sk a žiadne čerpanie. Chcem vedieť dokedy musí byť tento fond najneskor vycerpany? Je to dané? Mohla by som mu to dať ako regeneráciu v decembrovej vyplate alebo staci v januárovej???
liba2
22.01.06,17:21
Prosim Vás, živnostník má len jedného zamestnanca a za cely rok má soc. fond vo výške 1237 Sk a žiadne čerpanie. Chcem vedieť dokedy musí byť tento fond najneskor vycerpany? Je to dané? Mohla by som mu to dať ako regeneráciu v decembrovej vyplate alebo staci v januárovej???Lucka, veď v predchádzajúcom príspevku máš odpoveď, stačí prečítať.
Okrem toho, prečo sa SF nečerpá? Zamestnanec by mal mať zabezpečené stravovanie aspoň gastrolístkami.