zsigi
28.06.11,21:53
Prosím Vás, vedeli by Ste mi poradiť ohľadom strihania živého plota? Jedni hovoria že hocikedy, iní, že to nie je jedno v ktorom období budem strihať, a dokonca aj na nete som našiel rôzne názory.
Čo by Ste mi poradili z vlastných skúseností?
wabi
29.06.11,08:42
Strihanie živého plota by malo byť robené s citom, keďže ide o to, že má slúžiť na ozdobu a čerstvo ostrihaný nemusí byť práve najkrajší. Strihanie živého plota je však dôležité ak chceme aby bol hustý. Nebojte sa strihania a strijte preto často a veľa. Čím viac striháte, tým viac bude rásť. Po ostrihaní je dobre zabezpečiť vlhko, prípadne pohnojiť aby mal s čoho bujne rozkonáriť...
Počas vegetácie kedykoľvek ak viete zabezpečiť vlhko. Do zimi pekne obrastie a rany sa zhoja, takže žiadny strach.
maja
29.06.11,09:36
Nám záhradník vravel, že do augusta kedykoľvek sa nám to zdá vhodné, že to treba zrovnať. Potom už nie, aby mal čas do zimy sa "spamätať". Ostatné ako píše wabi.
Gina Er
29.06.11,09:56
* Živé ploty z listnatých drevín a krov sa strihajú trikrát do roka – v období vegetačného pokoja, v júni a koncom júla alebo začiatkom augusta.

* Živé ploty z ihličnanov sa tvarujú len na jeseň alebo v predjarí.

* Na jar kvitnúce druhy sa strihajú hneď po odkvitnutí, pretože kvitnú vždy na jednoročných výhonoch.

* Vždyzelené kry môžete upravovať od septembra až do prvých mrazov.

viac tu:
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10098/93027/Rady-ako-sa-starat-o-zivy-plot-v-zahrade
zsigi
29.06.11,17:34
Ďakujem všetkým za radu. Takže sa do toho pustím čo najskôr.