alexeja
28.06.11,22:01
čaute poradaci, potrebovala by som poradit v tejto veci. Som zamestnana od roku 2005, v juli 2008 som nastupila na MD a nasledne na RD. 2.9.2011 mi konči RD a nasledujuci den by som mala nastupiť do prace. Bohužial ma tam nechcu a navrhuju mi dohodu o skončeni pp z organizačnych dôvodov k 3.9.2011. Samozrejme mi chcu preplatiť dovolenku a dať odstupne, na ktore mam narok. Avšak viem,že nove miesto si tak skoro nenájdem a chcem si pomôct aspon davkou v nezamestnanosti. Vie mi niekto poradiť ako postupovať pri rozviazaní pp aby som nasledne získala maximalny vz pre vypočet DvN. a oplati sa mi začať si platiť dobrovolne poistenie v nezamestnanosti hoci aj na 2 mesiace? kedže som zufala z tejto situacie uvítam každu radu.
veronikasad
28.06.11,20:10
Dobrovolné poistenie v nezamestnanosti ti moc nepomôže, muselo by trvať aspoň 26 týždňov.
Môžeš požiadať o čerpanie aspoň časti dovolenky - náhrada bude preplatená pravdepodobným priemerným zárobkom. Aký príjem si mala pred nástupom na MD ? Resp. by si mala teraz po nástupe na pracovnú pozíciu ?
alexeja
29.06.11,07:29
prijem som mala cca 500 e HM. ešte som sa dočítala,že ak by som napriklad 5dni vyčerpala staru dovolenku a zvyšných 15 dní si dala preplatiť, tak by mi to navyšilo vz. vraj by sa v tom pripade bral do uvahy prijem od nastupenia do prace z RD po jej ukončenie. ale nie som si ista či som to dobre pochopila.