paulite
28.06.11,22:43
Riesim teraz reklamu na googli a nasla som nejaky program google fix, stretli ste sa s tym? je to od 7,70 eur mesacne, pozicia 4-8, potom od 14 eur pozicia 1-3. Vraj je tam neobmedzeny pocet klikov
Poznate to? oplati sa to? Ak mozete, tak mi to skuste viac vysvetlit :), je to cez stranku GOUP ( neviem,ci to tu smiem davat :rolleyes:)
vdaka za reakcie
camozzi
28.06.11,22:35
7.70 za jeden vyraz (klucove slovo) aj to na najnizsich miestach v Adwords. Trosku malo na mutenie vody na internete. Celkovo cennik je postaveny zvlastne, zrejme cieleny na zacinajucich obchodnikov na nete. Skusenejsi sa obzru za vacsimi, spravidla drahsimi firmami.
Na porovnanie davam ponuku inej agentury s velkymi referenciami:
- zaplatíte čiastku 155 eur, ktorá bude použítá na správu kampane v Google AdWords a rozpočet na média
- kampaň Vám budeme spravovať a optimalizovať, pokiaľ sa rozpočet 55 eur nevyčerpá
- 1 produkt, 1 reklamná zostava, 2 reklamné texty
- 5 - 15 kľúčových slov
- jedna jazyková verzia
- doba behu kampane - cca. 1 mesiac
Sprava kampane: 100 eur/mesiac
Kredit: 55 eur/mesiac

Este by som zvazil spravu kampani vo vlastnej rezii.
paulite
29.06.11,05:14
Dakujem za reakciu,
zvazujem vlastnu spravu na googli, ale nejako sa toho " bojim ". Som prave zacinajuci obchodnik a potrebovala by som poradit...ale platit za soravu kampane sa mi tiez nechce :(
Dantess
29.06.11,06:17
Nájdi si firmu, ktorá vytvorí kampaň. daj jej ju spravovať na 3 mesiace a potom preber tú kampaň od nich a už len budeš dopĺňať kredit. väčšina firiem prenecháva spravovanú kampaň, ktorá je dobre optimalizovaná a inzerent už nemusí nič robiť, len dopĺňať kredit...
padro
29.06.11,06:34
ja som si to spravoval sam, dotiahol som to na celkom slusnu uroven, ale momentalne uz mi to robi firma, je to zase trosku na inej urovni, samozrejme treba dat pozor komu to das robit, a aj to nieco stoji tak sa priprav ze lacne to nebude.
paulite
29.06.11,06:56
...bol by niekto ochotna hodit mi do sukromnej spravy firmu, ktoru by som mohla ako zaciatocnik oslovit?
padro
29.06.11,07:04
no tak ja by som to na zaciatok asi skusil sam, pretoze ak nedas do toho 1000 eur za mesiac tak ti vacsi sa stebou nebudu ani bavit... a pozor ono to chvilu rozumej mesiace trva kym sa to ponastavuje tak nie je dobre menit kazdy tyzden inu agenturu.
paulite
29.06.11,07:17
Uz mesiac citam na internete clanky o google adwords, ale stale viac sa uistujem v tom, ze ak to urobim sama a bez skusenosti, tak na tom akurat prerobim. Neoplati sa to na nejake tri mesiace hodit odbornikom a potom trebars prevziat spravu kampane?
padro
29.06.11,07:19
da sa aj sam ale samozrejme zalezi ako si to urobis :) aj firma ti to moze spravit zle, ono je to veda takze treba skusat upravovat menit a tak :) recept nenajdes asi nikde.
paulite
29.06.11,07:23
a ked si to urobim sama, tak aky kredit na zaciatok odporucas?
padro
29.06.11,07:35
a ked si to urobim sama, tak aky kredit na zaciatok odporucas?

na to sa neda odpovedat, u kazdeho individualne, ved chces podnikat tak o tomto je podnikanie na tieto veci ti nikto navod neda... navyse nemame ani zjadne info o co ide.
Dantess
29.06.11,07:49
Uz mesiac citam na internete clanky o google adwords, ale stale viac sa uistujem v tom, ze ak to urobim sama a bez skusenosti, tak na tom akurat prerobim. Neoplati sa to na nejake tri mesiace hodit odbornikom a potom trebars prevziat spravu kampane?
čo myslíš, kto píše tie články ?
j.sch
30.06.11,04:21
7.70 za jeden vyraz (klucove slovo) aj to na najnizsich miestach v Adwords. Trosku malo na mutenie vody na internete. Celkovo cennik je postaveny zvlastne, zrejme cieleny na zacinajucich obchodnikov na nete. Skusenejsi sa obzru za vacsimi, spravidla drahsimi firmami.
Na porovnanie davam ponuku inej agentury s velkymi referenciami:
- zaplatíte čiastku 155 eur, ktorá bude použítá na správu kampane v Google AdWords a rozpočet na média
- kampaň Vám budeme spravovať a optimalizovať, pokiaľ sa rozpočet 55 eur nevyčerpá
- 1 produkt, 1 reklamná zostava, 2 reklamné texty
- 5 - 15 kľúčových slov
- jedna jazyková verzia
- doba behu kampane - cca. 1 mesiac
Sprava kampane: 100 eur/mesiac
Kredit: 55 eur/mesiac

Este by som zvazil spravu kampani vo vlastnej rezii.
mne sa zdá 100 ku 55 zlý pomer .. pre nováčika možno ale časom každý pochopí !! asi !!
j.sch
30.06.11,04:25
Nájdi si firmu, ktorá vytvorí kampaň. daj jej ju spravovať na 3 mesiace a potom preber tú kampaň od nich a už len budeš dopĺňať kredit. väčšina firiem prenecháva spravovanú kampaň, ktorá je dobre optimalizovaná a inzerent už nemusí nič robiť, len dopĺňať kredit...
peťo máš čiastočnú pravdu ... ale len čiastočnú si myslím !

ja upravujem svoje kampane /týždenne aj 2x/ a jednu som aj nechal asi 5 týždňov tak ... kredit sa minul taký istý a objednávok ani štvrtina ...

aj tie kampane sa musia prispôsobovať "oživovať" ako aj webstránka a hlavne shop !!

Uvidíš na tvojom cofieshope :-)
Dantess
30.06.11,05:38
veru s týmto ešte nemám praktické skúsenosti :-)
negotiant
24.07.11,18:20
Podla mna spravovat vlastnu kampan nie je obzvlast narocne.
Ale za 55 EUR na mesiac vela vody nenamutis. Ak ta v priemere vyjde jedno presmerovanie od 0,15 po 0,50 EUR (zavisi od klucovych slov a ci ich konkurencia tiez kampanou propaguje).
Dantess
24.07.11,18:36
tak ja bežím na google fix, vyskúšal som to na 2 mesiace, tak Vám dám vedieť či sa oplatilo. Zatiaľ ako pozerám analytics, tak moc nie, ale počkám si aspoň týždeň
j.sch
25.07.11,12:00
tak ja bežím na google fix, vyskúšal som to na 2 mesiace, tak Vám dám vedieť či sa oplatilo. Zatiaľ ako pozerám analytics, tak moc nie, ale počkám si aspoň týždeň
Peťo skús a napíš . Ja ked nie som na 1-2 mieste tak mi objednávka príde tak 1 denne .... samozrejme okrem bežných zákazníkov :-)

ale som cca okolo 10% obratu ...

teraz idem ešte na reklamu na plachty ... som zvedavý ... ale plachty v BA mi zákazníkov z US asi neprinesú :-)

tam to šlape slušne na odporúčaní :-)
Martin Mikláš
05.08.11,10:15
paulite - ešte dodám, že web, kam budú chodiť ľudia musí byť dobre pripravený a všetko musí byť otestované (farby, rozloženie, texty, ceny...). Neoplatí sa posielať ľudí na ponuku, o ktorej neviem, či ich zaujme, alebo pokiaľ neviem, ako sa zatvária keď prídu do kontaktu s Tebou/Tvojou stránkou prvýkrát...